"Šiaulių plentui" iškelta restruktūrizavimo byla

Vytauto RUŠKIO nuotr.
"Šiaulių plentas" yra daugelio Šiaulių miesto savivaldybės vykdomų stambių infrastruktūrinių projektų rangovas. Prisikėlimo aikštės ir jos prieigų rekonstrukcija, Daušiškių kapinių įrengimas, Bačiūnų, Pakruojo, J. Basanavičiaus, kitų gatvių remontai ir kiti milijoniniai projektai patikėti šiai įmonei, laimėjusiai Savivaldybės skelbtus rangos konkursus.
Penktadienį Šiaulių apygardos teismas nutartimi vienai stambiausių šalyje kelių ir tiltų statybos bendrovei "Šiaulių plentas" iškėlė restruktūrizavimo bylą.
Dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo į teismą kreipėsi pats bendrovės vadovas Juozas Aleksa. Prašyme nurodoma, kad bendrovė yra moki, vykdo veiklą, sutartis, tačiau dėl iškilusių finansinių sunkumų ėmėsi atitinkamų priemonių.

"Teismas nustatė sąlygas, kuriomis bendrovė galės disponuoti jos sąskaitoje esančiomis lėšomis, tarp jų – privalomi mokesčiai, darbuotojų atlyginimai. Paskirtas bankroto administratorius", – Eltai patvirtino Šiaulių apygardos teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas.


Teismas konstatavo, kad nagrinėjamu atveju yra Įmonių restruktūrizavimo įstatyme nustatytos sąlygos restruktūrizavimo procesui taikyti. Todėl, įžvelgiant sėkmingo restruktūrizavimo tikimybę, siekiant išvengti įmonės bankroto ir atkurti įmonės mokumą, nutarta iškelti restruktūrizavimo bylą. Nutartyje nurodoma, kad dauguma bendrovės darbuotojų, kurių yra apie 400, pritarė, kad įmonei būtų iškelta restruktūrizavimo byla. Motyvuotų prieštaravimų nebuvo. O apie 30 kreditorių teismui pateikė sutikimus, kad jiems būtų atidėti mokėjimai.

Įmonės restruktūrizavimas yra alternatyva įmonės likvidavimui dėl bankroto – kai įmonei sudaromos sąlygos išsaugoti ir plėtoti veiklą, grąžinti skolas, atkurti mokumą bei išvengti bankroto.
 

Komentarai

taigi    Pen, 2019-10-04 / 18:44
O! Bus proga atsikratyti nelojaliais, o stukačiai šoktels per trampliną :)
miestietis    Pen, 2019-10-04 / 20:26
Bendrovės finansinė padėtis labai akivaizdžiai matosi iš ankstesnės pusės aikštės užbaigimo vilkinimo pavyzdžio, kuomet jau atrodo nebe kas ir beliko, o vis dar krapštosi keletas žmogeliukų, o ir gandralizdžiai ne visi sustatyti, bus kaip tam studentui su paskutine naktimi. Aišku- svarbiau yra Rėkyvos kelias, bet ir centras jau prašosi užbaigiamas. Gaila mano miesto, nes svarbūs darbai eina traškėdami ir su įtampa, bet gal kaip nors, ir svarbu, kad bendrovė susistyguotu savo finansinius srautus ir atgimtu, to ir linkiu.
Nord    Pen, 2019-10-04 / 23:55
Apgailetinos gatves, lopas ant lopo, visur sukrite suliniu dankciai. Jokios atsakomybes niekas nenesa. Viska kazka daro tik vezlio greiciu. Situacija mieste tiesiog baisi.
Vakar    Šeš, 2019-10-05 / 10:13

In reply to by Nord

Pala,pala. Sakai lopas,ant lopo. O atsimeni,kaip buvo gerai važiuoti pačiam miesto centre,arba J. Basanavičiaus gatve,kas įrengė,stovėjimo aikšteles pietiniame rajone,Architektų gatvė,Gegužių gatvė,Tilžės gatvė važiuoji lyg ant ledo. Kada važiavai tomis gatvėmis? Gaila žmonių kurie prie kitų valdžių gyveno geriau,o dabar viskas blogai. Vis dar su pagarba. Mieli miestiečiai.
Vakar    Šeš, 2019-10-05 / 12:21

In reply to by Svečias

Labai jau ilgai ėjo tie pinigai iki Šiaulių. Nuo 2004m. Truputi ilgokai? Ar taip ne manai? Gerbiamas Svečias. Per 15metų miestas turėjo būti sutvarkytas pilnai tiek Aiktšės,tiek visi skverai ir gatvės. Jau netrukus pinigai iš Europos ims mažėti gan stipriais tempai ir Šiaulių mietas bus"nei nuleistas,nei pakartas" ,beje kur buvo išleisti pinigai gauti iš Europos taip ir liks paslaptis,nes miestas gaudamas EU pinigus. Per plauką vos nebankrutavo skola buvo,net 40 milijonų Euru. Taip,kad darykime išvadas mieli miestiečiai. Su pagarba.
Svečias    Šeš, 2019-10-05 / 12:46

In reply to by Vakar

EU lėšos ėjo tokiu pat greičiu kaip ir kituose miestuose. Stebina dabartinės vadžios arogancija su perdėtu mandagumu, prisiskiriant nuopelnus.
Vakar    Šeš, 2019-10-05 / 13:04
Visur kur ėjo EU lėšos. Tiek Vilnius,tiek Kaunas,tiek Klaipėda ir visi miestai ėjo link bankroto. Kaip tą situacija paaiškinsi? Gerbiamas Svečias. Su pagarba.
Svečias    Šeš, 2019-10-05 / 20:47

In reply to by Vakar

Ego visada sako, kad esi vienintelis ir žiūrinti išskirtiniu bei "teisingu" kampu. Kabliukas ant kurio užkimbi, vadinamas paprastu žodžiu PUIKYBĖ, iš kurio seka visos kitos ydos.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.