Šiaulių kultūros centras – atnaujintas

Kultūros centro nuotr.
Kultūros centro pastato ir išorė, ir vidus atnaujinti – sukurtos erdvės daugiafunkcei veiklai.
Baigti Šiaulių kultūros centro renovacijos darbai, trukę daugiau nei dvejus metus. Duris atvers iš esmės atnaujintas centras su moderniomis salėmis. Renovacijos projektas įgyvendintas už daugiau nei 4 milijonus eurų.
Kultūros centro nuotr.
Didžiosios koncertų salės vaizdas.

Veiks keturios salės

Pranešime spaudai informuojama, jog balandžio 28 dieną pasirašytas statybos užbaigimo aktas. Atnaujinta pastato išorė ir vidus, sukurta daugiafunkcė erdvė kultūros poreikiams.

Įgyvendintas salių ir jų prieigų remontas, įgalinantis visiškai funkcionuoti 4 modernias sales. Iš jų dvi salės – su stacionariomis scenomis, integruotomis garso bei šviesų sistemomis: Didžioji koncertų salė, kurioje bus 570 sėdimų vietų, ir Kamerinė salė su 270 sėdimų vietų ir galimybe keisti sėdėjimo modulį. Dėl pandemijos ir karantino nespėta tik nupirkti scenos užuolaidų ir kai kurių daiktų.

Veiks ir dvi salės su mobiliomis garso, apšvietimo, vaizdo transliavimo įrangomis ir galimybe pastatyti mobilias scenas: Oranžinė salė ir pramogų salė „Maksas“.

Sutvarkytos ir naujai įrengtos mėgėjų meno kolektyvų patalpos – choreografijos, dailės, vokalo, chorinio dainavimo, kuriose veiks 13 centro kolektyvų.

Renovacija suteiks sąlygas mėgėjų meno kolektyvams repetuoti pastato erdvėse, organizuoti atviras repeticijas, vietinio, respublikinio ir tarptautinio lygio koncertus ir konkursus.

Pastate pakeistos vėdinimo, šildymo, elektros tiekimo ir apšvietimo sistemos. Įrengta garso įrašymo studija, veiks išmanūs įrenginiai, supažindinantys su Kultūros centro veikla.

Vestibiulyje įrengtas liftas, informacijos punktas ir interaktyvi istorinė Šiaulių kultūros centro ekspozicija, papasakosianti gyvąsias istorijas.

Planuojama, kad bus įkurdinta ir ilgalaikė etnokultūrinė ekspozicija bei interaktyvi šviesos, garso, jausmo ekspozicija, orientuota į akluosius ir silpnaregius, tačiau pritaikyta ir įvairiai auditorijai.

Kultūros centre veiks amatų dirbtuvių erdvės, kuriose vyks molio, drožybos ir audimo edukaciniai užsiėmimai. Įrengtos kavinės patalpos, kurios veiks renginių metu. Taip pat atnaujintos ir naujai įrengtos administracijos darbo vietos, pagalbinės patalpos techniniam personalui, grimo kambariai, sanitariniai mazgai, rūkymo ir kitos patalpos.

Infrastruktūra pritaikyta neįgaliems asmenims. Į pastatą patekti įrengti du pandusai ir keltuvas, viduje įrengti du liftai patekti į visas patalpas. Kamerinėje salėje sumontuotas keltuvas-laiptai, kuriais neįgalieji gali patekti ant scenos.

Su europine parama

1962 metais statytame Kultūros centro pastate didesnis remontas buvo atliktas tik 2005 metais, tada atnaujinta Didžioji koncertų salė ir jos prieigos, bet į pastato infrastruktūrą neinvestuota.

2016 metais pastato būklė buvo tokia prasta (apšiurusios sienos, kiauri langai, prastos šildymo ir kanalizacijos sistemos ir kt.), kad nebebuvo sąlygų kokybiškai vykdyti veiklą, didžioji dalis erdvių buvo nenaudojama. Nereprezentatyvus pastatas kėlė šiauliečiams nepasitenkinimo jausmą.

Renovacijos projektas įgyvendintas laimėjus europinę paramą. 2017 m. rugsėjo mėnesį pradėti statybos darbai. Rangovas juos atliko už 4,12 mln. eurų.

Projektui įgyvendinti 2, 2 mln. eurų gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, 1,5 mln. eurų – iš Valstybės investicijų programos, 0,42 mln. eurų – iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto. Dar 1 mln. eurų iš Savivaldybės biudžeto skirtas Kultūros centro įveiklinimui: baldų, garso, apšvietimo ir kitai reikalingai įrangai įsigyti.

„Atlikta renovacija leis Šiaulių kultūros centrui tapti estetiškai išpuoselėta ir inovatyvia erdve, kuri, tikimės, bus patraukli ir populiari pramogų, poilsio, susitikimų, bendravimo vieta“, – teigė Kultūros centro vadovė Deimantė Bačiulė.