Šiaulių kultūros centras – atnaujintas

Kultūros centro nuotr.
Kultūros centro pastato ir išorė, ir vidus atnaujinti – sukurtos erdvės daugiafunkcei veiklai.
Baigti Šiaulių kultūros centro renovacijos darbai, trukę daugiau nei dvejus metus. Duris atvers iš esmės atnaujintas centras su moderniomis salėmis. Renovacijos projektas įgyvendintas už daugiau nei 4 milijonus eurų.
Kultūros centro nuotr.
Didžiosios koncertų salės vaizdas.

Veiks keturios salės

Pranešime spaudai informuojama, jog balandžio 28 dieną pasirašytas statybos užbaigimo aktas. Atnaujinta pastato išorė ir vidus, sukurta daugiafunkcė erdvė kultūros poreikiams.

Įgyvendintas salių ir jų prieigų remontas, įgalinantis visiškai funkcionuoti 4 modernias sales. Iš jų dvi salės – su stacionariomis scenomis, integruotomis garso bei šviesų sistemomis: Didžioji koncertų salė, kurioje bus 570 sėdimų vietų, ir Kamerinė salė su 270 sėdimų vietų ir galimybe keisti sėdėjimo modulį. Dėl pandemijos ir karantino nespėta tik nupirkti scenos užuolaidų ir kai kurių daiktų.

Veiks ir dvi salės su mobiliomis garso, apšvietimo, vaizdo transliavimo įrangomis ir galimybe pastatyti mobilias scenas: Oranžinė salė ir pramogų salė „Maksas“.

Sutvarkytos ir naujai įrengtos mėgėjų meno kolektyvų patalpos – choreografijos, dailės, vokalo, chorinio dainavimo, kuriose veiks 13 centro kolektyvų.

Renovacija suteiks sąlygas mėgėjų meno kolektyvams repetuoti pastato erdvėse, organizuoti atviras repeticijas, vietinio, respublikinio ir tarptautinio lygio koncertus ir konkursus.

Pastate pakeistos vėdinimo, šildymo, elektros tiekimo ir apšvietimo sistemos. Įrengta garso įrašymo studija, veiks išmanūs įrenginiai, supažindinantys su Kultūros centro veikla.

Vestibiulyje įrengtas liftas, informacijos punktas ir interaktyvi istorinė Šiaulių kultūros centro ekspozicija, papasakosianti gyvąsias istorijas.

Planuojama, kad bus įkurdinta ir ilgalaikė etnokultūrinė ekspozicija bei interaktyvi šviesos, garso, jausmo ekspozicija, orientuota į akluosius ir silpnaregius, tačiau pritaikyta ir įvairiai auditorijai.

Kultūros centre veiks amatų dirbtuvių erdvės, kuriose vyks molio, drožybos ir audimo edukaciniai užsiėmimai. Įrengtos kavinės patalpos, kurios veiks renginių metu. Taip pat atnaujintos ir naujai įrengtos administracijos darbo vietos, pagalbinės patalpos techniniam personalui, grimo kambariai, sanitariniai mazgai, rūkymo ir kitos patalpos.

Infrastruktūra pritaikyta neįgaliems asmenims. Į pastatą patekti įrengti du pandusai ir keltuvas, viduje įrengti du liftai patekti į visas patalpas. Kamerinėje salėje sumontuotas keltuvas-laiptai, kuriais neįgalieji gali patekti ant scenos.

Su europine parama

1962 metais statytame Kultūros centro pastate didesnis remontas buvo atliktas tik 2005 metais, tada atnaujinta Didžioji koncertų salė ir jos prieigos, bet į pastato infrastruktūrą neinvestuota.

2016 metais pastato būklė buvo tokia prasta (apšiurusios sienos, kiauri langai, prastos šildymo ir kanalizacijos sistemos ir kt.), kad nebebuvo sąlygų kokybiškai vykdyti veiklą, didžioji dalis erdvių buvo nenaudojama. Nereprezentatyvus pastatas kėlė šiauliečiams nepasitenkinimo jausmą.

Renovacijos projektas įgyvendintas laimėjus europinę paramą. 2017 m. rugsėjo mėnesį pradėti statybos darbai. Rangovas juos atliko už 4,12 mln. eurų.

Projektui įgyvendinti 2, 2 mln. eurų gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, 1,5 mln. eurų – iš Valstybės investicijų programos, 0,42 mln. eurų – iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto. Dar 1 mln. eurų iš Savivaldybės biudžeto skirtas Kultūros centro įveiklinimui: baldų, garso, apšvietimo ir kitai reikalingai įrangai įsigyti.

„Atlikta renovacija leis Šiaulių kultūros centrui tapti estetiškai išpuoselėta ir inovatyvia erdve, kuri, tikimės, bus patraukli ir populiari pramogų, poilsio, susitikimų, bendravimo vieta“, – teigė Kultūros centro vadovė Deimantė Bačiulė.

Komentarai

kostek    Ant, 2020-05-05 / 13:20
siauliu kulturos centro remontas kainavo 4,2 keturis milijonus du simtus tukstanciu euru,europs sajunga skyre 2,,2 miljijonu euru,1,5 pusantro milijono valstybe,siauliu miesto savivaldybe 0,42 keturis simtus dvidesimt tukstanciu euru ir dar1 milijona euru siauliu miesto savivaldybe kulturos svietimo priemonems isigyti naujame kulturos pastate,viso gaunasi 5,122 penki milijonai euru simtas dvidesimt du tukstanciai euru,projekta laimejo telsiu statybos imone kuri priklauso politikui verslininkui rolandui paksui is partijos tvarka ir teisingumas,vot taip reikia darytis pinigus per valstybinius projektus financuojamus is lietuvos valstybes mokesciu moketojiu surinkto biudzeto,visos pastatu renovacijos lietuvoje yra dydelis pinigu plovimo saltinis is europos paramos financiniu fondu banku,realiai statybininku algos yra minimalios darbu sutartyse 400 keturi simtai euru i rankas,vieno namo pastato renovacija is lauko kainuoja apie 1,5 pusantro milijonu euru,praktiskai ,apie 70% septyniasdesimt procentu piniginiu llesu pelno lieka tai statybiniai bendroviai i rankas,statybinikams algu lieka koks 10% desimt procentu nuo projekto,visos statybines medziagos imamos i kredita is prekybos centru sandeliu imoniu vardu,per banku paskolu atsiskaitymus,praktiskai statybines imones jokiu dydesniu mokesciu nemoka,ir statybines medziagos nieko nekainuoja dazniausiai dydelis statybiniu medziagu nurasomas kaip brokas,taip pirkimo pardavimo sandoriai anuliuojami ir jokiu mokesciu nuo pardavimu pelnu nebelieka,praktiskai lietuvoje statomi valstybiniai pastatai ir jiu renovacijos gaunasi uz dyka,visi milijonai isdalijami ant popieriaus ir i rankas valdzioje esanciu valdininku ir imoniu bendroviu savininku kisenes,todel protingi lietuviai bega is lietuvos o kvailesni pasilieka lietuvoje vergauti uz duonos kasni,kur darbu uzmokesciai atitinka vietnamo valstybes lygi arba afrikos kurios nors genties valstybes financini lygi su darbu uzmokesciais
Manau    Tre, 2020-05-06 / 10:18

In reply to by kostek

Reikia turėti visą darbų aprašą.Pastatas ne tik apšiltintas,bet pakeista ir visa techninė įranga,santechnika,šildymo, elektros įranga,langai durys,prieš įėjimą įkastos gal nuotekų valymo sistemos .Dar vidaus patalpų remonto ir rekonstrukcijų darbai.Tai peno dalis apie 70 proc. iš fantastikos dalies.Gal pelnas statybos bendrovei tenka didelis tik netiek.Dedamos europinės liešos tai turi kažkuom pagrįsti.
Šiaulietė    Ant, 2020-05-05 / 14:27
Baik rašinėti paklodės dydžio komentarus ir verkšlenti - reikia sugebėti pasakyti trumpai, tokių litanijų niekas neskaitys
Balamuc    Ant, 2020-05-05 / 19:31

In reply to by Šiaulietė

Atjauskit žmogų, gal vienas saviizoliacijoj sėdi antrą mėnesį, nori žmogus išsiliet. Tegu liejasi. O mes, tingintys skaityt tas paklodes-tesiog neskaitykim :)
miestietis    Ant, 2020-05-05 / 20:42
Europinis remontas ir tiek. Švariau - tik tiek. Nesuprantu kodėl reikia salę vadinti "Maksu"? Kodėl plagijuojama nuo Diniaus?
miestietis    Ant, 2020-05-05 / 22:29

In reply to by miestietis

O, žiū, jau ir savo kloną turiu. Nors galėčiau ir aš taip parašyti, bet visgi susilaikyčiau pasakant, kad tai tik europinis remontas, Dėl Makso tai čia jau prekės ženklas, dar žiūrėk kad Laimontas neužprotestuotu, jei įregistravęs turi, bet gal ne. Savo klonui pasiūlyčiau vadintis, tarkim- vietinis, jei jau pats nesugalvoja.
miestietis    Tre, 2020-05-06 / 10:26

In reply to by miestietis

Yra miestiečiai ir yra portalo Skrastas komentatorius miestietis, kuris privalo būti atpažįstamas kaip vienas ir tas pats žmogus. Nejaugi tas dalykas taip sunkiai tamstai suprantamas? Portalo administracijai būtinai reikia taisyti tą klausimą, nes vis atsiranda žmogelių, kuriems elementarūs klausimai tampa labai sudėtingi ir jie vis bando išradinėti dviratį.
miestietis    Tre, 2020-05-06 / 12:40

In reply to by miestietis

Pabandysiu pasinaudoti, tavo, kaip galimai LSDP partijos miesto skyriaus nario, sugalvojusio šią provokaciją su miestiečio vardu, patarimu.
miestietis    Tre, 2020-05-06 / 15:32

In reply to by miestietis

na taip, kaip visada kalta aplinka. Demagogiją ir pagyras varinėji puslapiais čia vienas. Na gal Kostekas kartais pratrūksta su nuoskauda. Bet jį galima suprasti. Taip, kad pažiūrėk į veidrodį, pimiausiai, neieškodamas įsivaizduojamų priešų.
Ramus    Tre, 2020-05-06 / 08:42
Prisimenu žurnalistės Morkūnienės pasakojimą apie Tėvą Stanislovą, pas kurį per purvynus atkeliaudavo žmonės iš visos Europos. Valdžios duoti ir Dievo duoti yra visiškai skirtingi, bet ką darysi...Lietuva laisva, okupanto nebėra, gyvenk ir džiaukis?
miestietis    Tre, 2020-05-06 / 09:34
su "tvarka" išeina ir gyvastis. Remontas pasens, o veiklos kaži ar sugrįš. pastatas tikrai tapo panašus į komisariatą. Gal policiją atkelti?
miestietis    Tre, 2020-05-06 / 10:20
" Meras įsitikinęs, kad, padedant Seimo nariams, būtina netgi kelti klausimą apie mūsų oro uosto grąžinimą į valstybinių oro uostų sąrašą" - pagaliau dašilo.
miestietis    Tre, 2020-05-06 / 10:51
Kiek kainuoja mūsų, mokesčių mokėtojų, pinigų užsakomieji reklaminiai mero straipsniai?
miesčionis    Tre, 2020-05-06 / 12:06
prieš tai straipsniuose bedavotasi , kad siauliuose po šiai dienai nera modernios koncertines salės. tai kodel negalejo viena iš šio centro salių ja ir tapti iš anksto tuo pasirūpinus? skundžiamasi kad savivaldybes pavaldumo orkestrai neturi kur repetuoti, o tai ką ,čia dabar irgi nebus galima? tai kas tuomet renovuotas - kultūros ar chaltūros centras?
Svečias    Tre, 2020-05-06 / 13:40
Kulturos centre savo vadovas , Sauleje - ne.. cia yra esme.. politinis nepotizmas pas buratina veikia gerai..

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.

Susijusios naujienos