P. Višinskio gatvės rekonstrukciją teks branginti

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
P. Višinskio gatvės rekonstrukcija brangs.
Neįvyko jau antrasis projekto "P. Višinskio gatvės viešųjų erdvių pritaikymas jaunimo poreikiams" rangos darbų pirkimo konkursas. Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojas Domas Griškevičius informavo, kad konkurse pasiūlymą pateikė tik vienas potencialus rangovas, tačiau jo siūloma darbų kaina gerokai lenkė Savivaldybės "lubas".

"Svarstome, ką daryti. Indeksuojame kainas, tačiau tie skirtumai šiame projekte yra didžiuliai jau kelintą kartą. Svarstome galimybę pirkti paslaugą – perskaičiuoti projekto kainą. Realybė su projekte pateiktomis kainomis neturi artimo ryšio", – neslėpė vicemeras.

Vicemeras tvirtino, kad projektą vis dar ketinama įgyvendinti. Nors rangos darbai turėjo prasidėti jau šiais metais, vis dar neaiškus jų vykdytojas. D. Griškevičiusakcentavo, kad projetas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis, yra reikalingas centrinės miesto dalies sutvarkymui, todėl perskaičiavus kainas bus ir vėl skelbiamas konkursas.

Minėtą projektą sudaro dvi dalys. Tiek vienai, tiek kitai rangos konkursai jau neįvyko po du kartus ir siūlomos kainos ženkliai viršija suplanuotas. Anot vicemero, pradedama svarstyti, gal projektavimo metu buvo padarytios klaidos. Darbų kaina būtų didinama Savivaldybės biudžeto sąskaita.

Vicemeras sakė, kad abiem projekto dalims finansuoti Savivaldybė yra nusimačiusi per 1,5 milijono eurų, o konkursiniai pasiūlmai siekia apie 2,5 milijono.
Savivaldybė numačiusi, kad darbai turėtų būti atlikti per 8-11 mėnesių, o pasiūlyme numatytas beveik dvigubai ilgesnis terminas – 16 mėnesių.

Pagal projektą numatoma rekonstruoti P. Višinskio gatvę, atnaujinti automobilių parkavimo vietas, sutvarkyti privažiavimus iki viešųjų erdvių, įvažiavimus į kiemus, kitas teritorijas, sutvarkyti ir atnaujinti žaliąsias zonas, įrengti ir atnaujinti mažosios architektūros elementus, atnaujinti ir praplėsti pėsčiųjų, dviračių takus, apšvietimo ir lietaus nuotekų tinklus.
 

Komentarai

ei    Ant, 2019-10-15 / 09:31
nieko baisaus - gal meras susipras ir iš savo kišenės sumokės ką iššvaistė draugui advokatui - tada atsiras nemenka uodega su keliolika nuliukų - kainos skirtumas pasidengs. Sekantis šūkis galėtų būti - HašragasAšesusąžinė :)
Labai netikėta    Ant, 2019-10-15 / 10:47
Bet tai vistiek norėtųsi žinoti “kas po to”. Kai gatvės bus pakankamai užgranituotos, takai dviračiams nutiesti, automobilių aikštelės įrengtos, mažosios architektūros akcentai sudėlioti, žalieji plotai pakankamai žali. Skelbsime konkursą sukurtam grožiui “įveiklinti” savo jėgomis ar lauksim aukštos klasės specialistų iš pasaulio karštųjų taškų ir šiaip perpildytų teritorijų? Gal Šiaulių centrinę dalį turėtume uždengti kupolu ir kaip filme The Truman Show sukti kokį begalinį serialą apie idealią visuomenę?
Optimistas    Ant, 2019-10-15 / 12:11
Po 6 menesiu projektas pabrangs dar 100%. Ir po metu atrodys kad tai visai normalu.
manau    Ant, 2019-10-15 / 12:57
Tai pažiūrėkit, kaip vykdo konkursus- paprastam patalpų išdažymui reikalauja turėti net 3 įmonėje įdiegtus ISO standartus, kas kainuoja krūvą pinigų. Konkursai galimai paruošti kelioms įmonėms, o tos "nebeapžioja" darbų. Po to stebisi, kad niekas nedalyvauja arba dalyvaujantieji netelpa į nustatytus rėmus. Nusileiskit truputį "ant žemės" ir darbai vyks sklandžiai.
Nord    Ant, 2019-10-15 / 19:12
Tai gal važiuokit pagaliau iki Panevėžio ir pasitarkit su panevėžiečiais, kaip galima gražiai sparčiai tvarkyt miesta, nevykėliai!
miestietis    Ant, 2019-10-15 / 21:01
Savivaldybė per didelį uolumą žiūri, kad turėtu visus ISO standartus įsidiegę, o kitus, peckelius tokius kaip buvo prieš metus nusisamdę J.Janonio gimnaziją, praleidžia. Visa laimė, kad atsirado normali bendrovė, kuri ir laiku ir kokybiškai bei estetiškai užbaigė šį, miesto centrą reprezentuojantį, objektą- gražu pažiūrėti.Taigi išvada- savivaldybė privalo savo žmones išmokinti tinkamai surašyti reikalavimus pirkimams ir sudėti reikalingus saugiklius, kad nepraslystu tik mažiausią kainą pasisiūliusieji. Man tai juokingiausia, kuomet klerkai apsimeta naivuoliais, kad nežino iš kur atsiranda kliūtys perkant ir įgyvendinant projektus.
taigi    Ant, 2019-10-15 / 22:29
koks skirtumas kokiomis trinkelėmis išdės - cementinėmis ar auksinėmis. Medžių kiekis taip pat neturi jokios įtakos likusiems senjorams einantiems link poliklinikos reabilitacijos. Nuo išpuoselėtos kvadratūros tuštėjantis miestelis neužsipildys.
Artas    Tre, 2019-10-16 / 07:57
Verkiančios mergaitės vėl susirinko paverkti ir apraudoti ko dar nereikia apraudoti , o jūs vargo bitelės nepagalvojot , kad paprasčiausiai rangovai arba statybininkai turbūt daugiausia šiais laikais užsiėmę ir jie diktuoja sąlygas , jūs pažiūrėkit kiek darbų vykdoma Šiauliuose , kiek dar gamyklų statoma Zokniuose , kiek žmonių statosi namus ir t.t , tai iš kur tų rangovų bus, pažiūrėkit kiek tokie miestai kaip Vilnius, Kaunas , ar Klaipėda neteko pinigų dėl rangovų trūkumo , bet jums nesvarbu jums svarbiausia paverkšlent ir ant valdžios pavaryt daugiau nieko ir nesugebat. Svarbiausia , kad plika akimi matyti kaip Šiauliai kyla , o tiems kurie verkia , kad gyventojų mažėja , gal pasižiūrėkit į nekilnojamo turto kainas ir suprasit , kad ne pensininkai gi namus statosi ir butus perka.
artui    Tre, 2019-10-16 / 08:40
užpilta ta tavo "plika akis", kai išlendi iš kišenės įkvėpti, gal iliuzijos ir kyla :)

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.