Organizuojami Atviros psichiatrijos mėnesio renginiai

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos specialistai ketvirtą kartą rengia Atviros psichiatrijos mėnesiui skirtų renginių ciklą. Šįkart į renginius aktyviai įsitraukė ir Šiaulių Valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetas. Jame vyko ir vyks didžioji dalis renginių.

Šiandien, antradienį, M. K. Čiurlionio gatvėje įsikūrusiame Sveikatos priežiūros fakultete nuo 13 iki 14 valandos vyks audiovizualinės relaksacijos praktinis užsiėmimas ir paskaita apie sveikatos paslaugų įvairovę, prieinamumą bei pacientų teises. Nuo 14 valandos bus kalbama apie psichozes, artimųjų pagalbą pacientui remisijos metu ir atkryčio prevenciją.

Trečiadienį nuo 13 iki 14 valandos visi norintys galės išbandyti audiovizualinę relaksaciją bei pasiklausyti pranešimo apie priklausomybes, jų atpažinimo būdus ir pagalbą. Nuo 14 valandos bus pasakojama apie demencija sergančių žmonių slaugymą.

Spalio 10 dieną, ketvirtadienį, minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, Sveikatos priežiūros fakultete nuo 14 valandos vyks popietė, kurioje gali dalyvauti visi norintys.
Tą pačią dieną Moters ir vaiko klinikoje, Vaikų ir paauglių psichiatrijos skyriuje, nuo 13 iki 14 valandos vaikų medicinos psichologė Aistė Mažeikienė kalbės apie pagalbą vaikams ir paaugliams, patyrusiems fizinį, seksualinį ir psichologinį smurtą.

Atviros psichiatrijos mėnuo – tai psichikos ligų ir jų gydymo stigmos mažinimo iniciatyva, kuria siekiama supažindinti visuomenę su šiuolaikinės psichiatrijos pasiekimais, paskatinti žmones laiku kreiptis tinkamos pagalbos.
 

Susijusios naujienos