Optimizacija: Šiauliuose nelieka veterinarijos ir maisto laboratorijos

Jū­ra­tės NA­VIC­KIE­NĖS asociatyvi nuo­tr.
Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas optimizuojamas. Kaip pastaruosius keletą metų jau ne kartą buvo, optimizacija pradedama nuo Šiaulių – naikinamas čia veikiantis teritorinis skyrius su laboratorija. Institutas taip pat atsisako Panevėžio ir Telšių teritorinių skyrių. Šiauliečiams reikalingus mėginius tirs Klaipėdos laboratorija.

Šiaulių teritorinio skyriaus vedėja Valentina Špeirokienė informavo, kad iš darbo atleidžiama 15 darbuotojų. Nors laboratorija pernai lapkričio mėnesį akredituota, jau gruodį darbuotojams buvo pranešta, kad ji uždaroma.
"Neužsidirbame tiek, kad patys save išsilaikytume", – pagrindinę uždarymo priežastį įvardija vedėja.
Įstaigos pastatas Ragainės gatvėje perduodamas Turto fondui.

Šioje laboratorijoje vykdomi veterinariniai tyrimai ir valstybinės kontrolės programa bei pagal gyventojų poreikius tiriami maisto produktai vandens mėginiai.
Vedėja komentavo, kad iš kaimų gyventojai atvažiuoja dėl gyvūnų parazitologinių tyrimų, atveža nustipusius gyvūnus ištirti.

Maisto skyrius tiria vandens mėginius, krašto pieno įmonės, skerdyklos, paukštynai veža produkcijos tyrimus savikontrolės tikslais.

Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktorius Gediminas Pridotkas į darbuotojų pretenzijas dėl skyriaus likvidavimo atsiuntė raštą, kuriame nurodė, kad Šiaulių teritorinis skyrius visos šalies mastu atlieka tik 6 procentus tyrimų. Už atliktus tyrimus gautos lėšos sudaro kiek daugiau nei pusę lėšų, išleidžiamų administravimui.
Su tokiais argumentais nesutinka laboratorijos darbuotojai. Jie aiškina, kad Šiaulių teritorinio skyriaus darbuotojų skaičius taip pat sudaro tik 6,2 procento nuo visų instituto darbuotojų skaičiaus, kuris šiuo metu siekia 290.

Darbuotojai primena, kad Šiaulių teritorinis padalinys yra biudžetinė įstaiga, tačiau jai keliami reikalavimai kaip privačiai laboratorijai, kuri turi pati išsilaikyti.

Instituto direktorius informuoja, kad uždarius Šiaulių, Panevėžio ir Telšių teritorinius skyrius, naujos pareigybės bus įsteigtos kitose laboratorijose: 6 Vilniuje, po 2 Kaune ir Klaipėdoje.
Šiauliuose, Panevėžyje ir Telšiuose planuojama įsteigti mėginių surinkimo punktus.

"Jei porą mėginių per dieną veš į Klaipėdą, ar tai optimizavimas? Vilniuje daugiau matosi", – svarstė V. Špeirokienė, pridūrusi, kad pusė Lietuvos lieka be veterinarijos laboratorijos.
 

Komentarai

miestietis    Pir, 2020-02-24 / 11:01
Sunku kaltinti miesto valdžią dėl respublikinio pavaldumo įstaigų gyvasties, bet o tai kur yra taip skambiai įvardijama Šiaulių krašto seimo bičiulių kapela, ir kodėl ji nebeatlieka savo didžiųjų darbų gimtam miestui ir ypač dabar, prieš rinkimus, keista vienok.
Nesuprasi    Pir, 2020-02-24 / 12:20
Kam naikinti laboratoriją.Kažkieno užsakymu. Kad galėtų prekiauti pasenusiais maisto produktais.Niekas nekontroliuos.Ir mėginius vežioti po visą Lietuvą,kiek išleis kelionei pinigų.Maisto ir veterinarijos laboratorijos turi veikti kiekviename mieste.Išlaikomos iš sveikatos fondo lėšų.Žmonėms susirgus gauti pagalbą vietoje,o ne Klaipėdoje.Ne kiekvienas galės nuvažiuoti į Klaipėdą ar Vilnių.
čia    Pir, 2020-02-24 / 14:28
tęsiama nuo 2009 m. Kubiliaus centralizavimo politika, kurio sprendimais regionuose buvo naikinamos visos tokios įstaigos ir Vilniuje jose trigubai darbuotojų skaičius padidėdavo (teismo ekspertizės, urėdijos, Vartotojų teisių apsaugos ir kt.). Taip Vilnius nuolat pūtėsi, o regionai dusinami. Įdomiausia tai, kad visi politikai, ypač prieš rinkimus deklaruoja regioninės politikos svarbą, o patyliukais nuožmiai juos naikina, stumdami žmones iš regionų, nes jų gyventojai negauna aibės būtinų paslaugų.
to čia    Pir, 2020-02-24 / 15:02
Viskas teisingai pasakyta, tik didžiausią pagreitį šį procesą vilnius įsuko "regionų gelbėtojo" karbauskio valdymo laikais. O šiaip jiems savas keliukas svarbiausias, kokie dar ten regionai, jei trūks pinigų ar darbo vietų saviems žino iš kur paimti.
Opotimize    Pir, 2020-02-24 / 15:02
tai tik pumpureliai-uogeles bus paskui,nes bankyrius nuoseda is briuselio parsliukino be nieko,tik su nusususiu pimpalu saujoj.Anglai jau juokiasi,kad briuselis nieko niekam neduos,pats turedamas 72 mlrd skyle,taip kad tikekimes dar ne tokiu uzdarinejimu.....
Saulius    Pir, 2020-02-24 / 15:29
Universitetą uždaro, čia kažkokia laboratorija.Maniau, kad jos senai nebėr, gi buvo prie gelžkelio stoties.
diedas    Pir, 2020-02-24 / 17:11
Pora meginiu i Klaipeda? O tai, kad tuos pora meginiu tirs 15 atleidziamu zmoniu Siauliuose- racionalu??? Teko lankytis- biurokratine kontora su savo formalumais ir reikalavimais(kurie, paskutiniu metu- zymiai supaprastinti).
Kam cia tirt!    Pir, 2020-02-24 / 21:40
Ir taip visjas "saugu". Plėst tyrimus teikia o ne uzdarinet
ironija    Pir, 2020-02-24 / 21:59
ir kokie *Saliamonai* tai sprendžia ? Visuomenės sveikata tik teoriškai, bet ne praktiškai
Kas gali paneigti    Ant, 2020-02-25 / 05:25
Ką jus čia apie veterinarijos labaratorija ,jei Orlen lietuva sukurta lengvata elektros mokesčiui,kuri dideliems elektros vartotojams leis kiekvienais metais susigrąžint 85proc šio mokesčio(už šią stambesniem skirtą lengvatą mokės visi kiti Lietuvos elektros vartotojai)
Čia vėl durnynas    Ant, 2020-02-25 / 12:31
Jeigu kontora nerentabili, o nauda visuomenei nesvarbu, tai kelti įkainius kol bus rentabili. Juk negali tirti vandenį apžiūrinėti padvėsusį šunį už 3 eurus?
Antanas     Ant, 2020-02-25 / 21:46
Naikinkit ka tik galit,atkurusi nepriklausomybe Lietuva gryzo su lansbergiu i 1917 metus. Rusai dainavo staroje razrusim,novoe postrojim,nors ir rusai nepatiko bet daina tai buvo liuks. Muzikantas pritaike ir pradejo griauti,griaunama ir dabar viskas kas valdzioje besedetu. Kuo didesnis bardakas tuo didesnis navaras.
miestietis    Ant, 2020-02-25 / 22:52

In reply to by Antanas

Per daug, Antanai, tam V. Landsbergiui čia nuopelnų pripaišėte ir gal vietoje tuščios demagogijos, pavartytumėte istorijos vadovėlį, kur sužinotumėte, jog tas žmogelis ir jo komanda tos Lietuvos bemaž ir nevaldė, nes visas valdžios vadžias savo rankose beveik 2/3 laiko laikė Algirdo Mykolo Brazausko LDDP kompanija.
miestietis    Ant, 2020-02-25 / 22:52

In reply to by Antanas

Per daug, Antanai, tam V. Landsbergiui čia nuopelnų pripaišėte ir gal vietoje tuščios demagogijos, pavartytumėte istorijos vadovėlį, kur sužinotumėte, jog tas žmogelis ir jo komanda tos Lietuvos bemaž ir nevaldė, nes visas valdžios vadžias savo rankose beveik 2/3 laiko laikė Algirdo Mykolo Brazausko LDDP kompanija.
Ramus    Tre, 2020-02-26 / 09:35
Gal priduodant tyrimui šernieną kokio įtakingo medžiotojo buvo paimta per daug? Neatsiranda niekas iš niekur? Arba neįdarbino ko nors? Negi viską ims ir pasakys?
laboris    Tre, 2020-02-26 / 14:51
Tai tas pareigybes galima padalinti. Visi miestai turėtų po dvi pareigybes. Kam Vilniui šešios? Ar nepersitemps? Gaila bus žiūrėti, kai išvarža vilksis kaip mėšlina virvė...
Akmenes veterinarijos     Ket, 2020-02-27 / 09:31
Akmenes skyriu reiketu naikinti. Isigaleje, nieko neveikiantys draugeliai. Kazkokia kasta
kestuks    Pen, 2020-02-28 / 09:48
nebėr analizės, kiekvienam rajone veikia po 3 įstaigas veterinarijos ir maisto kontrolės skyrių ar tai sveikatos ir aukštos gyvenimo kokybės biurai.Kam jie smarkiai duoda naudos,sėdi po kelias direktores ir vaidina , kad smarkiai svarbios. Nervina tik gyventojus .Vat čia biudžeto tikrai netaupo, o jei vandenį ir šernieną tai galėtų patirti.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.