Lauko kavinėms leidimas veiklai šiemet nekainuos

Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.
Šiauliuose lauko kavinės atleistos nuo vietinės rinkliavos už 2020 metus.
Šį šiltąjį metų sezoną Šiauliuose veikiančioms lauko kavinėms leidimai dirbti bus išduodami veltui. Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendė atleisti miesto biudžeto sąskaita lauko kavines nuo vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti išdavimą 2020 metais. O tos įmonės, kurios jau sumokėjo rinkliavą, ji bus grąžinta.

Savivaldybė skelbia, kad tokiu sprendimu siekiama mažinti epideminės COVID-19 situacijos poveikį verslui.  Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo įmonių, teikiančių viešojo maitinimo paslaugas, veikla buvo uždrausta arba apribota, išskyrus maisto gaminimą išsinešimui.

Šį mėnesį Vyriausybei švelninant karantino sąlygas restoranų, kavinių veikla, kai viešasis maitinimas organizuojamas atvirose erdvėse, tačiau tokiu leidimu pasinaudojo ne visos kavinės, nes dėl saugumo reikalavimų jos galėjo aptarnauti gerokai mažesnį skaičių klientų.

Nuo praėjusios savaitės pradžios jau leidžiama kavinių bei restoranų veikla ir viduje, todėl tikimasi, kad atsidarys ir daugiau lauko paviljonų.

Savivaldybės pripažįsta, kad dėl tarybos sprendimo sumažės biudžeto pajamos. Strateginės plėtros ir ekonomikos departamento Ekonomikos ir investicijų skyrius informavo, kad šiuo metu yra išduotas vienas leidimas prekiauti lauko kavinėje Dainų pėsčiųjų take, sumokėta 117 eurų vietinės rinkliavos. Kelios įmonės yra pateikusios prašymus išduoti leidimus.

2019 metais už leidimų prekiauti teikti paslaugas lauko kavinėse išdavimą buvo surinkta apie 5,5 tūkstančių eurų. Įvertinus, kad dėl Vilniaus gatvės senosios bulvaro dalies rekonstrukcijos darbų kai kurioms viešojo maitinimo įmonėms vykdyti veiklas viešojoje erdvėje nebus galimybių, manoma, kad priėmus sprendimą, Savivaldybės biudžeto pajamos 2020 metais gali netekti maždaug 4 tūkstančių eurų.
 

Komentarai

Jo    Pir, 2020-05-25 / 17:48
Kokie geručiai. Realiai dirbti gali 2-3 kavinės lauke. Visos kitos patirs nuostolius dėl savivaldybės vilkinamų darbų. Spėkit - kompensuos?
Daiva    Ant, 2020-05-26 / 10:20
Kas iš to, kad nekainuos? Kur tą lauko kavinę statyti - ant išrausto bulvaro?

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.

Susijusios naujienos