Laiptinių valymas – didžiausia miesto problema

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Papildomas laiptinių valymas karantino metu iš rekomenduojamo tapo privalomu.
Šiaulių daugiabučių namų laiptinių valymu karantino metu miesto meras Artūras Visockas pavadino sunkiausiu klausimu per penkerius jo vadovavimo miestui metus. Tiek merą, tiek Savivaldybės administracijos direktorių Antaną Bartulį papiktino miesto daugiabučių namų bendrijas vienijančios asociacijos narių raštas, kuriame reikalavimas dažniau valyti laiptines vadinamas bendrijų žlugdymu.

„Netyčinė klaida“?

„Tai sunkiausias mano klausimas nuo 2015. Nes TAS Principas, kad kažkas turi už mus TAI padaryti dar yra gajus ir mumyse. Tai sunkiau negu „Obelisko“ klausimas, kuris fiziškai jau yra išspręstas. Bet tik fiziškai“, – socialiniuose tinkluose rašė meras A. Visockas.

Antradienį spaudos konferencijoje meras akcentavo, kad Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos dėl laiptinių valymo ir dezinfekavimo tapo privalomomis. Jas savo įsakymu įtvirtino ir Administracijos vadovas A. Bartulis. Esmė – laiptines drėgnu būdu su valymo priemonėmis būtina valyti mažiausiai du kartus per savaitę. Dažniausiai liečiamus paviršius – durų rankenas, telefonspynes, liftus, laiptinių turėklus, langų rankenas, pašto dėžutes – karantino laikotarpiu valyti drėgnuoju būdu būtina kaip įmanoma dažniau, bet ne rečiau kaip kartą per dieną, naudojant įprastus valiklius.

Meras informavo, kad praėjusią savaitę Šiaulių miesto savivaldybė gavo miesto Daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos raštą, kurį pasirašė asociacijos vadovė Virginija Remeikienė. Jame 62 bendrijų pirmininkų vardu nepritariama miesto valdžios sprendimui laiptinių dezinfekavimo organizavimą patikėti bendrijų atstovams.

A. Visockas sakė, kad jį nustebino šis raštas ir pavadino jį „netyčine klaida“. Jis stebėjosi ir išsakyta pozicija, kad priimant tokius sprendimus bandoma sunaikinti bendrijas. Savivaldybei siūloma dezinfekuoti gatves ir šaligatvius, o tada reikalauti papildomos laiptinių priežiūros.

„Ponia Remeikienė kalba 62 bendrijų pirmininkų vardu. Netikiu, kad šitas kalbėjimas yra visų bendrijų vardu todėl, kad du kartus per savaitę išplauti laiptinę įpilant dezinfekavimo skysčio nėra kažkas tokio, ko negali padaryti ir suorganizuoti bendrijos pirmininkas. Atvirkščiai, aš tikiuosi, kad bendrijų pirmininkai nesivadovaus dviem kartais, o galbūt nusistatys ir dažnesnį režimą“, – aiškino meras.

Jis įsitikinęs, kad laiptinės plintant koronavirusui yra potencialiai rizikingos vietos.

Praėjusią savaitę Savivaldybės atstovai jau tikrino, kaip tvarkomos daugiabučių laiptinės. Anot mero, kai kurios laiptinės atrodo taip, tarsi būtų netvarkytos nuo 1990-ųjų.

Mero patarėjas Arnas Ilgauskas spaudos konferencijoje kalbėjo, kad šioje vietoje teisinių diskusijų kilti apskritai nebeturėtų. Visi daugiabučių namų administratoriai privalo laikytis aplinkos ministro patvirtinto statybos reglamento dėl šių daugiabučių priežiūros. Statybos techninio reglamento pakeitimai, susiję su ekstremalia padėtimi ir karantinu, įsigaliojo balandžio 8 dieną. Šis statybos reglamentas padarė Sveikatos apsaugos ministro bei administratoriaus direktoriaus nurodymus dėl laiptinių dezinfekavimo privalomais.

Palinkėjo vykdyti savo funkcijas

Dar labiau bendrijų pirmininkų rašte išdėstyta pozicija pasipiktino Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis. Jis rašte išdėstytus teiginius pavadino politikavimu ir dėl to priekaištavo raštą pasirašiusiai asociacijos vadovei Virginijai Remeikienei.

„Čia ne mano veiklos laukas užsiiminėti ir reaguoti į tuos politikavimus. Aš šito tikrai nedarysiu. Bus atsakytą į tą neva skundą ir suargumentuota. Jeigu jinai to nedarys būdama bendrijų pirmininkė, čia tada patikėkite...“, – kalbėjo A. Bartulis.

Jis pranešė, kad šią savaitę bus vykdomi du laiptinių kontrolės reidai. Administracijos direktorius akcentavo, kad išviešinus situaciją, padaugėjo gyventojų skundų dėl laiptinių valymo. Savivaldybė pamatė, kad yra taisytinų dalykų, todėl išvystys šio proceso kontrolę. A. Bartulis kalbėjo nieko nenorįs gąsdinti ir palinkėjo, kad bendrijų pirmininkai savo funkcijas vykdytų ir nedarytų destrukcijos.

Už papildomą darbą nemoka

Į nuotolinę spaudos konferenciją mero kvietimu įsijungė V. Grinkevičiaus 6-ojo daugiabučio namo bendrijos pirmininkė Gitana Grunskienė. Šiame name po patikrinimo, anot mero, rasta netgi perteklinė švara.

Pirmininkė tvirtino, kad šio namo gyventojai laikosi požiūrio, kad sulig buto durimis namo priežiūra nesibaigia. Paskelbus karantiną, laiptinėse iš karto įsirengė dozatorius rankų dezinfekciniam skysčiui. Anksčiau drėgnuoju būdu kartą per savaitę būdavo valomos laiptinės, turėklai, pašto dėžutės. Įsigaliojus karantinui, kiekvieną dieną laiptinės valomos arba nupurškiamos įsigytomis priemonėmis.

G. Grunskienė aiškino, kad dažnesnis laiptinių valymas vienam butui pabrango nuo 1 iki 2 eurų už perkamas papildomas dezinfekcines priemones. Laiptinėse švarą užtikrina samdomas valytojas, kuris dirba pagal verslo liudijimą. Nors jam darbo apimtys gerokai padidėjo, už papildomą darbą bendrija valytojui nemoka.

Reklama: valymo paslaugos kaina