Savivaldybė perėmė globos namus "Šaltinis", kurs "Alką"

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
So­cia­li­nės apsaugos ir dar­bo mi­nis­te­ri­ja perdavė mies­to sa­vi­val­dy­bei glo­bos na­mus "Šal­ti­nis".
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Šiaulių miesto savivaldybei perdavė Šiaulių vaikų globos namus "Šaltinis".

Jungs su Kūdikių namais


Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis vakar pasirašė susitarimą, pagal kurį Savivaldybė perėmė vaikų globos namų savininko teises ir pareigas.

Šiuo metu globos namuose "Šaltinis" gyvena 50 vaikų. Visiems jiems nustatyta nuolatinė globa. Vadinasi, jie yra likę be tėvų globos, negali grįžti į savo biologinę šeimą, o jų priežiūra, auklėjimas, atstovavimas teisėtiems interesams ir jų gynimas pavestas vaikų globos institucijai. Nuolatinė globa nustatoma teismo nutartimi.

Visi šiuose globos namuose gyvenantys vaikai turi specialiųjų ugdymosi poreikių. 6 vaikams nustatyta lengva negalia, 20 vaikų – vidutinė negalia, 24 vaikams – sunki negalia.

Šiaulių miesto savivaldybė jau ketvirtadienį vyksiančiame miesto Tarybos posėdyje planuoja priimti sprendimus sujungti "Šaltinį" su Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namais ir įsteigti naują įstaigą – Kompleksinių paslaugų namus "Alka".

Juose būtų teikiamos įvairios kompleksinės paslaugos: ilgalaikė ir trumpalaikė socialinė globa vaikams, kompleksinės paslaugos šeimoms, auginančioms vaikus su specialiaisiais poreikiais, elgesio ir emocijų sutrikimais, negalia ar sunkia negalia.
Taip pat numatoma teikti paslaugas raidos sutrikimų turintiems vaikams, orientuotis į ankstyvą vaikų raidos sutrikimų nustatymą, ankstyvą kompleksinę pagalbą, neįgalumo prevenciją bei integraciją į visuomenę kuo jaunesnio amžiaus vaikams, turintiems raidos sutrikimų ir jų rizikos veiksnių, bei jų tėvams.


"Šaltinio" vadovai pasitraukė

"Šaltinio" steigėjo pasikeitimui prieštaravo įstaigos vadovai ir dalis kolektyvo. Kadangi sustabdyti pertvarkos nepavyko, vaikų globos namų "Šaltinis direktorius Regimantas Dirmeikis nuo rugpjūčio 30 dienos iš pareigų pasitraukė šalių susitarimu. Direktorių atleido dar Socialinių reikalų ir darbo ministerija ir išmokėjo dviejų mėnesių išeitinę kompensaciją. Direktoriaus pavyzdžiu pasekė ir jo pavaduotoja Ieva Maraškaitė. Įstaigos vadovo pareigas laikinai eis socialinė darbuotoja Inga Pundzienė.


Nuo 2014 metų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva vykdoma Institucinės globos pertvarka. Tvirtinama, kad jos tikslai – užtikrinti darnią aplinką ir sąlygas kiekvienam vaikui augti biologinėje šeimoje, o likusiems be tėvų globos vaikams – globėjų, įtėvių šeimose ar šeimynose, kur sąlygos labiausiai primintų šeimos gyvenimą.

Komentarai

Siauliu m.gyventoja    Tre, 2019-09-04 / 15:04
Gerb.Savivaldybes atstovai,reiktu jums pabendrauti su darbuotojais bei globotiniais,nes kiek domejomes darbuotojai ne pries pertvarka protestavo,o pries patareja,kuri smeize istaiga kerstaudama.Valio-dabar galesite visus isgirsti....
miestietis    Tre, 2019-09-04 / 15:19
Nesu nuodugniai įsigilinęs į tų dviejų įstaigų reorganizaciją, bet kad Šaltinyje 50 vaikų prižiūri virš 70 personalo, tai čia jau nonsensas, o juk tie vaikai nėra labai sunkūs ar prie lovos prikaustyti ligoniai. Dar vienas teigiamas dalykas toje įstaigoje, tai, kad karaliukui numušta karūna ir dabar personalas galės be baimės prabilti apie buvusį psichologinį klimatą tame kolektyve, jei jau aš, tuomet pabuvęs ten keliolika minučių, pajutau parako smarvę.
Buvus darbuotoja    Tre, 2019-09-04 / 16:34
Gerb.Savivaldybe.nebekankinkit tu darbuotoju.uz vairo pastatykit neutralu zmogiska zmogu ir pasibaigs tie kerstai.gasdinimai darbuotojams.senu saskaitu suvedinejimai.pereikit per seimynas .pabendraukit su vaikais.jie nemoka meluot.pasakys jums teisybe.ka noretu salia saves matyt.kur vaiku nuomone
Geda    Tre, 2019-09-04 / 17:16
tik nepriekaistingos reputacijos zmogus turetu stoti valdyti abi istaigas.kad nebutu jokio kersto.senai is viduramziu isbridom.yra darbo kodeksas,o ne patinka ar neitinka.
Juokinga    Tre, 2019-09-04 / 17:42
Miestietis, kaip jūs sakote Šaltinyje 50 vaikų , 70 darbuotojų - šis skaičius atitinka visus normatyvus, tačiau kūdikių namuose 18 vaikų ir 85 darbuotojai - štai čia yra nonsensas ir įžūlus pinigų švaistymas!!! Beje "karaliukas" per trumpą laiką sukūrė ĮSTAIGĄ, kurioje pagaliau pradėjo galioti darbo tvarkos taisyklės, iš tiesų pagerėjo paslaugų kokybė ir tai pajuto vaikai. Žinoma senai dirbančiam kolektyvui tokie pokyčiai labai nepatiko.. o kaip gi, kai anksčiau galėjai tik imituoti darbą, visi pradėjo iš tiesų krutintis. Oi kaip visiems nepatiko tokia naujoji tvarka, kad netgi imtasi kraštutinėmis, purvinomis priemonėmis nuimti karūną, ir į postą pastatyti žmones neturinčius supratimo kur jie papuolė, neturinčius supratimo kas su kuo valgoma :)
miestietis    Tre, 2019-09-04 / 18:54

In reply to by Juokinga

Tai Jūsų argumentai ir patvirtina tą tiesą, jog neatidėliotinai reikalinga šių dviejų kontorų reorganizacija.Kas dėl karaliuko, tai kiek aš žinau, tai tikrai tas kolektyvas turėjo susidvejinusį vadovą, bet labai plėstis ta tema nenoriu, mano nuomonė susidarė iš pačio karaliuko pasisakymų, bet visgi, jis irgi galėjo apsikalbėti save, o tuo labiau, kad apskritai gerbiu privatumą ir tikiu, kad kiekvienas žmogus turi ir gerų savybių, todėl jam linkiu geros kloties, tad tokia ta mano nuomonė.
A. D.    Ket, 2019-09-05 / 05:29

In reply to by Juokinga

Matyt pats karaliukas arba jo sugyventine karaliuke parase komentara. Deja, bet kariukas nieko nepadare, apart istaigos kolektyvo suskaldymo. Isivaizduokit jei iseidamas nutrauke visas sutartis, vaikai liko be skalbimo paslaugu, matinimo. Atejusi laikina direktore turejo dirbti sestadieni iki vakaro kad rastu kas pirmadieni vaikams atves maista, nes ponas grazuolis *** tu vaiku ir darbuotoju.
Siaulietis    Pen, 2019-09-06 / 09:19
Seniai reikia keisti vadovus.Atgarsiai apie jų vadovavimą nekokie.Tai liečia ir kūdikių namų vadovą ir Rėkyvos senelių namų.Kaip suprantu tokie postai skiriami pagal pažinčių politika o ne pagal gabumus mokėti dirbti ir vadovauti

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.