Rugsėjo 1-ąją pasitiko siekdami naujo rekordo

Artūro STAPONKAUS nuotr.
1 694 bandelės nusidriekusios 132 metrų ir 18 centimetrų.
Mokslo ir žinių dieną Šiaulių technologijų mokymo centro (ŠTMC) Prekybos ir verslo skyrius pirmakursiams parengė originalų pasveikinimą – iškepė rekordiškai ilgą bandelių eilę. Komisija suskaičiavo, išmatavo ir paskelbė: 1 694 bandelės nusidriekusios 132 metrų ir 18 centimetrų.

ŠTMC Prekybos ir verslo skyriaus vedėja dr. Renata Veršinskienė sakė, jog būsimi duonos ir pyrago gaminių kepėjai, konditeriai ir virėjai bandeles kepė nuo ankstaus trečiadienio ryto iki vėlaus vakaro.

Ketvirtadienio rytą palei Vilniaus gatvę buvo išrikiuota ilga stalų eilė, o ant jų viena prie kitos sudėtos bandelės – būsimas išskirtinis pasiekimas. Originalus pasveikinimas buvo skirtas pirmakursiams, kurių ŠTMC Prekybos ir verslo skyrius šiemet sulaukė irgi rekordiškai daug: per 350. Daugiau nei pusė iš jų – jau dirbantys ir siekiantys naujos kvalifikacijos ir kompetencijų.

Išskirtinio pasiekimo fiksavimo komisijai vadovavo Šiaulių vyskupijos kurijos kancleris kunigas Rimantas Žaromskis. Komisijos nariai – Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas kunigas Gintaras Jonikas, Pakapės, Rėkyvos, Kiaunorių parapijų klebonas kunigas Donatas Grabažis, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Nerijus Pupininkas, Šiaulių miesto garbės pilietis Vilius Puronas, Šiaulių priešgaisrinės gelbėjo valdybos viršininkas Kęstutis Bautronis.

Atsakingai ir kruopščiai suskaičiavusi, komisija paskelbė: bandelių iškepta 1 694, jos sudėtos į 132 metrų ir 18 centimetrų eilę.

R. Veršinskienė pranešė, kad išskirtiniam pasiekimui sunaudota 60 kilogramų miltų, 6 kilogramai sviesto, 3 litrai aliejaus, 9 kilogramai cukraus, 100 kiaušinių, 9 litrai pieno, 4 kilogramai šviežių mielių, 500 gramai vanilinio cukraus, 100 gramų druskos, įdarui – 10 kilogramų įvairiausių uogienių, 500 gramų riešutų.

Paskelbę išskirtinio pasiekimo rezultatus, komisijos nariai pasveikino kolektyvą su naujų mokslo metų pradžia. N. Pupininkas juokavo laukiąs, kada ši mokykla bus įrašyta į Rekordų knygą kaip pasiekusi daugiausia rekordų.

Paskutinis patvirtintas ŠTMC Prekybos ir verslo skyriaus rekordas – masiškiausio giros gėrimo. Vasarą Pakruojo miesto šventėje „Amatų, muzikos ir alaus festivalis“ gira mėgavosi 200 žmonių. Girą jie gėrė 27 minutes ir 3 sekundes. Iš viso buvo išgerta 100 litrų naminės giros, ją gamino ŠTMC Prekybos ir verslo skyriaus būsimieji konditeriai bei duonos ir pyrago gaminių kepėjai.

Rugsėjo 1-osios išskirtinis pasiekimas – ilgiausia bandelių eilė – turėtų būti jau 29-tas, jį dar turi patvirtinti agentūra „Factum“.

Mokslo ir žinių šventės pabaigoje būsimi padavėjai-barmenai visus pavaišino rekordinės eilės bandelėmis.