Prašančiųjų kompensacijų už šildymą srautas padvigubėjo

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriaus vedėja Aušra Gailiūnienė informavo, kad prašymų skirti kompensacijas už šildymą ir karštą vandenį skaičius išaugo dvigubai.
Prasidėjus šių metų šildymo sezonui Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriuje yra gauta dvigubai daugiau nei įprastai prašymų dėl kompensacijų už šildymą ir karštą vandenį skyrimo. Sistema stringa, prašymai laiku neperžiūrimi. Tačiau nežiūrint visų trikdžių, turintys teisę į šildymo ir karšto vandens išlaidų kompensacijas, jas gaus už visą šildymo sezoną.

Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriaus vedėja Aušra Gailiūnienė spaudos konferencijoje pranešė, kad nuo rugsėjo mėnesio skyriui yra pateikti 7946 prašymai kompensacijai gauti. Per praėjusių metų tą patį laikotarpį buvo peržiūrėta apie 4300 tokių prašymų.

Vedėja pastebėjo, kad šįmet ypatingai didelė dalis teikiančiųjų prašymus yra dirbantys asmenys, auginantys vaikus.

Anot vedėjos, skyriuje tik nustatoma pareiškėjo teisė į kompensaciją, o jos dydį pagal tam tikras formules skaičiuoja įmonė „Šiaulių energija“. Kompensacijų už šildymą gali tikėtis ne tik besišildantys centralizuotai teikiama šiluma, bet ir dujomis, kietu kuru.

A. Gailiūnienė apgailestavo, kad dėl didelio pateiktų prašymų skaičiaus ir internetinės sistemos trikdžių užtruks prašymų nagrinėjimas ir sprendimų priėmimas. Ne visi prašymai bus išnagrinėti per teisės aktuose nustatytus terminus.

„Visi prašymai nespėti per 30 dienų apdoroti. Prašymai dar yra sistemoje, kuri dvi savaites buvo užstrigusi. Bet dabar jau po truputį pradėjo judėti“, – sakė vedėja.

„Šiaulių energija“ gauna iš Savivaldybės sąrašus gyventojų, kurie atsiuntė prašymus dėl kompensacijų, tačiau jie dar neišnagrinėti. Bendru Savivaldybės administracijos ir AB „Šiaulių energija“ sutarimu šiems asmenims nebus skaičiuojami delspinigiai, jei laukiant sprendimo dėl kompensacijos skyrimo, asmuo negalės apmokėti visos AB „Šiaulių energija“ sąskaitoje nurodytos mokėjimo sumos.

Nors šiuo laikotarpiu susidariusi asmens skola neturės įtakos kompensacijos skyrimui, tačiau vis dėlto rekomenduojama pagal galimybes ir toliau apmokėti AB „Šiaulių energijos“ sąskaitas. Taip nesusidarys skolos, jei, išnagrinėjus prašymą, bus nustatyta, kad žmogus neturi teisės gauti kompensacijos. Jei perskaičiavimo laikotarpiu susidarys permoka, jos suma bus įskaityta į ateinančius atsiskaitymo laikotarpius arba asmens pageidavimu grąžinta į nurodytą sąskaitą.

Akcentuojama, kad kada žmogus besikreiptų dėl kompensacijos, ji jam bus skiriama už visą šildymo sezoną.

Skyriaus vedėja pabrėžė, kad kompensaciją už šildymą ir karštą vandenį gali gauti dirbantys asmenys arba registruoti užimtumo tarnyboje, auginantys vaiką iki 3 metų, pensinio amžiaus arba neįgalūs ir panašiai. Reikalavimus turi atitikti visi būste deklaruoti asmenis.

Anot vedėjos, ar gali tikėtis kompensacijos pagal gaunamas pajamas, gyventojas gali pasiskaičiuoti pagal viešai skelbiamas formules. Jos manymu, pensinio amžiaus asmenys, neįgalieji, tikrai gali pretenduoti į tokią socialinę paramą.

Dauguma prašymų skirti kompensaciją yra tenkinami. A. Gailiūnienė sakė, kad dažniausiai atmetami tie prašymai, kurie neteisingai yra užpildyti, nepateikta reikalinga informacija.

Vedėja pabrėžė, kad norintys užsiregistruoti ir ateiti į skyrių pateikti prašymą, gali tai padaryti internetu per Savivaldybės tinklalapį. Tvirtinama, kad tai padaryti yra paprasta, tuo tarpu prisiskambinti į skyrių yra sunkiau. Jau registruojami žmonės priėmimui sausio mėnesį, nors dar šiek tiek laisvų vietų yra ir gruodžio mėnesį.