Pramonės parke statoma nauja gamykla

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Pramoniniame parke auga nauja įmonės „Ltintus gamykla“.
Šiaulių pramoniniame parke JAV įmonių grupei „INTUS Windows“ priklausanti UAB „Ltintus“ davė startą naujos gamyklos statybai. Pramoninis parkas baigiamas užpildyti, tačiau investuotojai vis keičia savo planus.

 

Kapsulė ateities kartoms

Jau kelerius metus Šiauliuose dirbanti įmonė „Ltintus“ pradeda naują veiklos etapą – stato energiją taupančių plastikinių langų bei durų gamyklą Šiaulių pramonės parke. „Ltintus“ Šiauliuose žinoma ne tik dėl didelių gamybos pajėgumų, darbo kultūros, bet ir dėl Dainų parke užveisto sakurų sodo.

2021 metais bendrovė pelnė Šiaulių miesto nominaciją „Geriausias metų darbdavys“, šiemet taip pat pateko į geriausiųjų darbdavių trejetuką.

Naujos gamyklos statybų pradžios renginyje dalyvavo savininkai, darbuotojai, partneriai, gamyklos statytojai, Savivaldybės vadovai. Pradėtą statybą palaimino ir pašventino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, o į gamyklos pamatus buvo įbetonuota simbolinė kapsulė su laišku ateities kartoms.

Naują gamyklą planuojama pastatyti dar šiais metais.

Investicijų sutartys koreguojamos

Šiaulių pramonės parke beveik 60 hektarų teritorijoje yra įsikūrusios arba kuriasi 16 įmonių.

COVID-19 pandemija pakoregavo investuotojų planus. Ne viena įmonė kreipėsi į miesto Savivaldybę, prašydama koreguoti investicines sutartis.

Savivaldybė porą kartų koregavo investicijų sutartį su jau minėta UAB „Ltintus“. 2021 metų vasaros pradžioje įmonė prašė sumažinti jos investicinius įsipareigojimus į 6,5 hektaro sklypą: nuo 18 iki 15 milijonų eurų sumažinti investicijas ir nuo 500 iki 100 sumažinti planuojamų įsteigti naujų darbo vietų skaičių. Kitu papildomu susitarimu numatyti Savivaldybės įsipareigojimai įmonei grąžinti per 4 tūkstančius eurų už investuotojo nupjautus medžius jo sklype.

Visai neseniai, šių metų gegužės pradžioje, Taryba koregavo investicijų sutartį su UAB „Nord Robotics“. Investuotojas nurodė, kad dirbant pandemijos sąlygomis įmonės apyvarta buvo sumažėjusi, todėl investicijos pristabdytos.

Pramonės robotus kurianti įmonė planuoja Šiaulių pramonės parke per pirmus 3 metus investuoti ne mažiau kaip 800 000 eurų, tačiau terminas statybos leidimui išsiimti pratęstas nuo 12 iki 36 mėnesių, o kitų įsipareigojimų vykdymas atidėtas nuo 36 iki 60 mėnesių.

Viena paskutinių Pramoninio parko investuotojų – UAB „Alsveta“. Įmonė išsinuomoja kiek daugiau nei pusės hektaro žemės sklypą Dubijos gatvėje, kuriame statys gamybinės paskirties pastatą su administracinėmis ir buitinėmis patalpomis.

Pagrindinė šios įmonės veikla – lengvųjų metalo konstrukcijų gamyba bei dažymas. Pagal šių metų pradžioje su Savivaldybe pasirašytą investicijų sutartį per pirmus trejus metus Pramonės parke planuojama investuoti ne mažiau kaip 400 tūkstančių eurų, o dar po 3 metų – 100 tūkstančių eurų ir sukurti 6 naujas darbo vietas. Įmonė ketina 50–60 procentų produkcijos eksportuoti.

Susijusios naujienos