Pokyčiai Šiaulių pramoniniame parke

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Iš Šiaulių pramonės parko vienas investuotojas traukiasi, tačiau ateina kitas.
Artėjantis pavasaris pokyčių atneš į Šiaulių pramoninį parką. Kovo 7 dieną Šiaulių miesto taryba spręs, ar nutraukti dar 2020 metais pasirašytą investicijų sutartį su UAB „Dovyra“ ir ar pasirašyti investicijų sutartį su UAB „Videiva“, kuri Šiaulių pramoniniame parke planuoja įkurti logistikos centrą.

 

Įsipareigojimų nevykdė, investicijų sutartį nutrauks

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Ekonomikos ir investicijų skyriaus vedėja Aistė Petkuvienė miesto Tarybos narius informavo, kad Savivaldybė su UAB „Dovyra“ investicijų Šiaulių pramoniniame parke sutartį pasirašė dar 2020 metų spalį. Pagal šią sutartį įmonė įsipareigojo Petro Motiekaičio g. 18 kiek daugiau nei vieno hektaro sklype investuoti ne mažiau kaip 637 tūkstančius eurų ir sukurti 5 darbo vietas. Investuotojas planavo statyti administracinius, sandėliavimo ir gamybos pastatus metalui ir plastikui apdirbti.

2022 metų liepą Šiaulių miesto savivaldybė įmonės išnuomotame sklype vykdė vandentiekio pertvarkymo darbus, todėl investuotojo įsipareigojimų vykdymas buvo atidėtas, kol Savivaldybė atliks minėtus darbus. Tačiau jau tų pačių metų rudenį UAB „Dovyra“ informavo Savivaldybę, kad įmonei inicijuojama restruktūrizavimo byla, siekiant įveikti finansinius sunkumus, išsaugoti gyvybingumą ir išvengti bankroto. Tačiau bendrovė savo investicinių planų neatsisakė, aiškino, kad yra pradėjusi projektavimo darbus ir prašė vienerių metų terminą, per kurį turi būti parengtas projektas ir gautas statybą leidžiantis dokumentas, pratęsti. Savivaldybė davė įmonei papildomą 10 mėnesių terminą.

Tačiau investuotojui nepavyko įvykdyti savo įsipareigojimų, restruktūrizacijos plano teismai nepatvirtino, todėl abipusiu sutarimu buvo nuspręsta investicijų sutartį nutraukti. Tarybai pritarus ši sutartis nustos galioti nuo balandžio 1 dienos, automatiškai nutrūks ir valstybinės žemės nuomos sutartis.

Nutraukiant sutartį joje numatoma, kad Savivaldybė gali pareikalauti investuotojo už laikotarpį nuo investicijų sutarties vykdymo pradžios iki jos ir žemės nuomos sutarties nutraukimo sumokėti valstybinės žemės nuomos mokestį. Miesto Tarybos komitetuose politikų dauguma pritarė, kad būtų pareikalauta, jog jokių investicijų į kelerius metus valdytą valstybinės žemės sklypą nepadaręs investuotojas sumokėtų paskaičiuotą žemės nuomos mokestį – 2 103 eurus.

Atsilaisvinęs žemės sklypas bus išnuomojamas skelbiant investuotojų atrankos ir valstybinės žemės sklypų nuomos ne aukciono būdu konkursą.

Investuoti pasirengusi logistikos įmonė

Šiaulių miesto taryba kovo pradžioje vyksiančiame posėdyje neabejotinai pritars investicijų sutarčiai su UAB „Videiva“, kurį laimėjo Investuotojų atrankos ir valstybinės žemės sklypų nuomos ne aukciono būdu Šiaulių pramoniniame parke konkursą.

Skyriaus vedėja A. Petkuvienė pranešė, kad atrankoje daugiau dalyvių ir nebuvo. Investuotojas ketina Petro Motiekaičio g. 11 beveik 3 hektarų sklype planuoja investuoti ne mažiau kaip 3 milijonus eurų per pirmus trejus metus ir sukurti 15 naujų darbo vietų. Įmonė planuoja pastatyti 6000 kvadratinių metrų logistikos centrą ir autofurgonų bei negabaritinių krovinių stovėjimo – saugojimo aikštelę. Logistikos centre 1000 kvadratinių metrų užims autofurgonų remonto servisas, 1500 kvadratų – krovinių sandėliavimo, perkrovimo, paskirstymo (crossdocking) ir surinkimo patalpos. Dar 3500 kvadratų logistikos centro patalpų bus skirtos sandėliavimo ir pasaugojimo patalpų nuomai kartu su nedideliais administravimo biurais.

Svarstant šį klausimą Tarybos komitetuose, politikai pasiteiravo, ar įmonė finansiškai pajėgi įvykdyti savo įsipareigojimus.

„Kol kas atrodo, kad taip. Visos įmonės, kai teikia paraiškas situacija daugiau ar mažiau būna pakankamai gera. Bet susiklosto įvairiai...“, – paaiškino A. Petkuvienė.

Ji politikus informavo, kad UAB „Videiva“ gabena įvairaus dydžio krovinius vidaus rinkoje, taip pat teikia krovinių sandėliavimo paslaugas ir turi 15 metų patirtį transporto veiklos sferoje. Siekdama augti ir plėstis, įmonė išanalizavo tokio logistikos centro poreikį Šiaulių miestui ir nusprendė investuoti į veiklos plėtrą.