Mokyklų direktorius A. Visockas skiria ir atleidžia tyliai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Juliaus Janonio gimnazijai pradėjo vadovauti konkursą laimėjęs Saulius Vaivada.
Šią savaitę Juliaus Janonio gimnazijai vadovauti pradėjo Saulius Vaivada. Jis laimėjo kovo mėnesį vykusį konkursą.

Saulius Vaivada dirbo Šiaulių visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus vedėju. 2019 metais jis Lietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos buvo paskelbtas „Metų specialistu“. S. Vaivada kartu su savo skyriumi itin daug darbo turėjo praėjusių metų pavasarį, kai įstaiga padėjo asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, kviečiant miesto gyventojus skiepytis pagal prioritetines grupes. Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai į pandemijos valdymo procesą buvo traukti vos jam prasidėjus.

Buvęs ilgametis Juliaus Janonio gimnazijos direktorius Rimas Budraitis paliko pareigas praėjusių metų paskutinę kalendorinę dieną šalių susitarimu. Belieka stebėtis, kad niekur tokia informacija nebuvo paviešinta. Savivaldybės viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis informavo, kad kelis dešimtmečius vienai populiariausių miesto gimnazijų vadovavęs Rimas Budraitis buvo apdovanotas Šiaulių miesto mero ir Švietimo, mokslo ir sporto ministro padėkomis, tačiau tai vyko ne viešai, o apie direktoriaus pagerbimą, padėkos žodžius jam nei žodžio nebuvo paskelbta net Savivaldybės tinklalapyje.

Anksčiau, kai švietimo įstaigų vadovus į darbą priimdavo ar atleisdavo miesto Taryba, šis procesas buvo viešas. Dabar miesto meras šį procesą vykdo vienas pats, todėl apie permainas informacija neskelbiama. R. Budraičiui pasitraukus iš direktorių Juliaus Janonio gimnazijai laikinai vadovauti taip pat tyliai buvo paskirta Lieporių gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė.

Vakar oficialios viešos informacijos apie naują Juliaus Janonio gimnazijos direktorių rasti nepavyko, tad teko klausti Savivaldybės atstovų. Sužinota tik tiek: jau dirba.

V. Lebedis pranešė, kad apie vadovų pokyčius švietimo įstaigose dažniausiai skelbiama tik šių įstaigų interneto svetainėse.