
Naujausios
Minėjimas už laisvę, tikėjimą ir Sąjūdį
Savaitgalį Šiauliuose minėta Laisvės diena. Šeštadienį iškilmingu minėjimu Sukilėlių kalnelyje prasidėjusius renginius sekmadienį vainikavo piligrimų padėkos ir vilties žygis į Šiluvą.
Edita KARKLELIENĖ
edita@skrastas.lt
Jubiliejiniai metai
Laisvės dienos minėjimas į Sukilėlių kalnelį šeštadienio pavakarę sukvietė nemenką būrį žmonių, šiauliečių bei svečių. Renginyje dalyvavo Tarptautinės tradicijų, šeimos ir nuosavybės gynimo organizacijos atstovai, kurie tradiciškai kiekvienais metais atvyksta su Fatimos Dievo Motinos statula. Šis judėjimas, paskelbus Lietuvos nepriklausomybę, surinko milijonus palaikančių parašų ir iki šiol globoja Lietuvą.
Tryliktus metus iš eilės Laisvės dienos į Sukilėlių kalnelį paminėti susirinkę žmonės šiemet prisiminė ne vieną Lietuvai reikšmingą sukaktį: S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-metį, Popiežiaus Jono Pauliaus apsilankymo Lietuvoje 20-metį, Lietuvos Sąjūdžio įkūrimo 25-metį.
Minėjime Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas Vidmantas Žilius, europarlamentaro Vytauto Landsbergio patarėjas Andrius Tučkus kalbėjo apie prieš 25-erius metus gimusią Sąjūdžio idėją, apie stiprybę ir viltį, kad Lietuva visada bus laisva.
„Prieš 25 metus tas susikibimas rankomis buvo labai stiprus. Toks stiprus, kad stiprybė ir dabar eina iš rankų į rankas“, – susirinkusiems sakė V. Žilius.
Jis pakvietė susirinkusiuosius ant Sukilėlių kalnelio susikibti rankomis – susivienyti.
Tarptautinės tradicijų, šeimos ir nuosavybės gynimo organizacijos vadovas iš Brazilijos Felipe Gonzalez akcentavo šeimos vertybes.
„Stiprinkime šeimos vertybes, tik tada valstybė bus stipri, – sakė svečias. – Kitaip po keturiasdešimt metų neliks nei Lietuvos, nei Europos, nei Brazilijos.“
„Lietuvos laukia daugybė išbandymų“
Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Alvydas Medalinskas į susirinkusiuosius kreipėsi Lietuvos Sąjūdžio jubiliejaus 25-mečio proga.
„Praėjo 25 metai nuo Sąjūdžio įkūrimo. Buvo baimės, bet buvo viltis. Kaip dabar padaryti taip, kad būtų, kaip prieš 25 metus. Sąjūdis siekė Nepriklausomybės, norėjome turėti demokratinę valstybę, grįžti į Europą.
Šiandien Nepriklausomybę turime, bet ar daug rašome, kaip kovojo partizanai, ar daug filmų, spektaklių pastatyta? Ar daug kiekvienas mūsų žino apie Sąjūdžio gimimą?“, – retoriškai klausė A. Medalinskas.
Jo žodžiais, Lietuvoje šiuo metu daug sumaišties, kaip ir Europoje, kuri ima sirgti.
„Jei tada kalbėjome, kad valstybė supuvusi iš vidaus, tai dabar situacija nepakitusi. Nes mūsų valstybė nuvertinusi mokslą, švietimą, kultūrą, – sakė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys. – Lietuvos laukia daugybė išbandymų, kad išsaugotų tautiškumą.“
Eisena – už viltį ir tikėjimą
Po Laisvės dienos minėjimo žmonių procesija kartu Tarptautinės tradicijų, šeimos ir nuosavybės gynimo organizacijos atstovais, nešančiais Fatimos Dievo Motinos statulą, nuvilnijo Vilniaus gatve į Šiaulių Katedrą, kur aukotos šv. Mišios.
Sekmadienį vyko Padėkos ir vilties žygis į Šiluvą. Nuo Tytuvėnų bažnyčios žygeiviai Šiluvą pasiekė pėsčiomis, nešdami Dievo Motinos statulą. Taip išreikštas laisvės troškimas ir pasitikėjimas.
Jono TAMULIO nuotr.
KOLONA: Laisvės dienos minėjimo dalyvių kolona nusidriekė per Vilniaus gatvę į Šiaulių katedrą.
KVIETIMAS: Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Alvydas Medalinskas į susirinkusiuosius kreipėsi kviesdamas puoselėti prieš 25-erius metus gimusią Sąjūdžio idėją.
SIMBOLIS: Tradicija tapo, kad Tarptautinės tradicijų, šeimos ir nuosavybės gynimo organizacijos atstovai, Lietuvoje pirmąkart apsilankę prieš 20 metų, atsiveža Fatimos Dievo Motinos statulą, vilties, vienybės, laisvės troškimo simbolį.
IDĖJA: Lietuvos sąjūdžio pirmininkas Vidmantas Žilius sakė, kad prieš 25 metus gimusi Sąjūdžio idėja tebėra gyva iki šiandien – ji žmonių širdyse.
RANKOS: Susikibti rankomis paskatinti žmonės tarsi susivienijo – Per visą Sukilėlių kalnelį suvilnijo Tautiška giesmė.