Pasirašė memorandumą dėl koalicijos, tariasi dėl postų

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
S. Skvernelis: dalykiniai pietūs užbaigti pasirašant partijų pirmininkų memorandumą.

Po Vyriausybėje vykusio susitikimo, kuriame dalyvavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas, Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis ir premjeras Saulius Skvernelis, pastarasis informavo, kad dalykiniai pietūs baigėsi pasirašytu memorandumu sudaryti koaliciją.
Pasak jo, memorandumo tekstas nėra viešinamas, nes Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis negalėjo prisijungti prie dalykinių pietų.
"Jiems yra palikta galimybė prie memorandumo prisijungti ir kai turėsime galutinį atsakymą dėl ketinimų dalyvauti koalicijoje, tada bus paskelbtas ir memorandumo tekstas", – sakė S. Skvernelis,
Jo teigimu, memorandumo pasirašymas garantuoja, kad koalicija tikrai bus, o partijų pirmininkų tikslai yra bendri.
Vis dėlto ministras pirmininkas pabrėžė, kad apie Vyriausybės perspektyvas daugiau pasakyti galės po penktadienį vyksiančio susitikimo su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda.
Koalicinį memorandumą pasirašę partijų vadovai aptarė Seimo pirmininko poziciją.
Tvarkos ir teisingumo (TT) pirmininkas Remigijus Žemaitaitis teigė, kad jo frakcija yra per maža apskritai prašyti tokių postų kaip Seimo pirmininkas ar premjeras. Tuo tarpu socialdarbiečių lyderis Gediminas Kirkilas tikino, kad Vyriausybės vadovui Sauliui Skverneliui priekaištų neturi, o dėl Seimo pirmininko pozicijos koalicijoje dar bus deramasi.
"Pagal kvotas keturiems Seimo nariams priklauso vienas ministras. Todėl TT pretenduotų į du ministrus", –  teigė R. Žemaitaitis.
G. Kirkilas sakė, kad visi postai bus aptariami ateityje – tiek Seimo pirmininko, tiek premjero, bet priekaištų dabartiniam premjerui S, Skverneliui G. Kirkilas teigė neturįs.
LSDDP pirmininkas taip pat teigė, kad pasiūlymų tapti Seimo pirmininku dar nesulaukė. G. Kirkilas taip pat teigė, kad į ministrus kandidatuos taip pat pagal kvotas.
"Pirmiausia pretenduotume į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją", – teigė jis.
LVŽS lyderis tvirtino, kad dėl Seimo vadovo pareigybės ateities derybinėje grupėje dar nekalbėta ir pamainos Viktorui Pranckiečiui neieškota.
Paklaustas dėl kokių postų jis būtų linkęs nusileisti partneriams, R. Karbauskis teigė, kad to daryti apskritai nėra linkęs.
" Mūsų partijai svarbu išlaikyti visus postus kiek tik įmanoma, kiek mums leis derybų metu mūsų partneriai (...) Aš niekada nesu linkęs nusileisti", – tvirtino LVŽS lyderis.
 

Susijusios naujienos