Nuo sausio dujų balionai turės būti naudojami su apsauginiais vožtuvais

„Žemaičio“ nuotr.
Nuo sausio 1 d. dienos įsigalioja griežtesnė suskystintų naftos dujų balionų naudojimo tvarka. Tokie balionai turės būti naudojami su apsauginiais vožtuvais, apsaugančiais balioną nuo sprogimo gaisro metu.

Šie pakeitimai buvo pasiūlyti atsižvelgiant į nelaimingus atvejus, kurie kyla eksploatuojant balionus. Remiantis Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos informacija, per metus įvyksta 2-3 nelaimingi atsitikimai su pasekmėmis, susiję su dujų balionų įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimais, ir 10-12 įvykių, susijusių su dujų balionų gedimu arba gaisrais, kai dujų balionas gaisro židinyje sprogsta pats nebūdamas gaisro priežastis.

Gyventojams, kurie naudoja dujų balionus, patiems rūpintis šio reikalavimo įgyvendinimu nereikės. Už vožtuvų įrengimą balionuose yra atsakingi suskystintų naftos dujų pardavėjai.

Lietuvoje vis dar didelę dalį sudaro senieji balionai, kurie yra pagaminti pagal GOST standartą. Energetikos ministerijos turima informacija, tokių balionų šalyje gali būti nuo 200 iki 400 tūkst. vnt.

Susijusios naujienos