At­lie­kų ve­žė­jai su­rea­ga­vo: konteinerių vietas ne jie parenka

Felikso G. nuotr.
Tikimasi, kad skaitytojo pastabos dėl atliekų konteinerių pastatymo vietų tikrai išgirstos ir bus padaryti realūs sprendimai.
Po šiauliečio Felikso išsakytų pastabų Šiaulių atliekų išvežimu užsiimančiai bendrovei „Ecoservice projektai“ sureagavo pati bendrovė.

Šiaulietis Feliksas „Šiaulių kraštui“ išsakė nuomonę esą apie netinkamai parinktas vietas atliekų konteineriams Šiaulių mieste. Anot skaitytojo, vieni atliekų konteineriai stovi reprezentacinėse miesto vietose, kiti – kone sankryžose, trukdydami eismo matomumui. „Nesimato už kampo atvažiuojančio transporto. Iš vienos pusės kelią užstoja šiukšliadėžės, iš kitos gatvės pusės gyvatvorė. Ir niekam neįdomu, kol neįvyko nelaimė...“ – replikavo ponas Feliksas.

Atsakymą šiauliečio replikai pateikė Orinta Vainutytė, UAB „Ecoservice projektai“ Šiaulių regiono atliekų surinkimo administravimo vadovė:

„Reaguojame į skaitytojo Felikso išsakytus komentarus dėl konteinerių Šiaulių mieste. Norime pakomentuoti, kad ir besikreipusiam gyventojui, ir kitiems miestiečiams būtų aiški tvarka ir galimybės spręsti kylančius klausimus.

Gyventojų komentarai mums yra svarbūs, stengiamės pagal galimybes į juos atsižvelgti. „Ecoservice projektai“ Šiaulių mieste iš konteinerių surenka mišrias komunalines, pakuočių atliekas ir tekstilę. Savo kasdieniu darbu siekiame, kad miestas būtų tvarkingas ir gražus, jame gyventi būtų gera, o taip pat būtų sudarytos visos galimybės miestiečiams tinkamai ir patogiai pasirūpinti susidarančiomis atliekomis, jas teisingai rūšiuoti, siekiant mažinti atliekų kiekį sąvartynuose.

Skaitytojo minimas konteineris Tilžės gatvėje yra skirtas tekstilei, jo vieta yra suderinta su Šiaulių miesto savivaldybe. Tekstilės konteinerių vietos mieste parinktos taip, kad gyventojai galėtų patogiai juose palikti nenaudojamus rūbus ir kitus tekstilės gaminius, pavyzdžiui, prie prekybos centrų, kur žmonių srautai yra didžiausi. Patogios lokacijos sudaro prielaidas surinkti kuo daugiau tinkamos tekstilės, kad būtų pratęstas jų dėvėjimo laikas – taip tausojami gamtos resursai ir išvengiama papildomų atliekų sąvartynuose susidarymo.

Tuo metu mišrių komunalinių atliekų konteinerių stovėjimo vietas Šiauliuose parenka ir mums nurodo Šiaulių atliekų tvarkymo centras (ŠRATC), savo nuožiūra jų keisti negalime.

Gyventojui išsakius nuogąstavimą, kad Šiauliuose, Krymo gatvėje, pastatyti konteineriai trukdo saugiam eismui, nieko nelaukdami kreipėmės į ŠRATC, kad būtų įvertinta situacija ir priimti reikiami sprendimai.“

Susijusios naujienos