Į Šiaulius sugrįžta tekstilės konteineriai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Po pusmečio šis tekstilės konteineris grįžo į tą pačią vietą prie prekybos centro.
Prieš gerą pusmetį atliekas Šiauliuose tvarkanti įmonė „Ecoservice“ mieste buvo pastačiusi keliolika konteinerių tekstilei. Jie buvo gana populiarūs ir dažnai perpildyti. Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras tada pareiškė, kad į sutartį su „Ecoservice“ neįeina tekstilės konteineriai ir pareikalavo juos pašalinti.

Kiek daugiau nei po pusmečio tekstilės konteineriai į miestą sugrįžo. Įgyvendinus viešąjį konkursą tekstilei Šiauliuose surinkti ir tvarkyti, sutartis su „Ecoservice“ pasirašyta iki 2023 metų.

Nuo šiol šiauliečiai galės patogiau rūšiuoti tekstilę – „Ecoservice“ mieste pastatė 24 tekstilei skirtus konteinerius. Dar 20 konteinerių pastatyta Šiaulių regiono didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse. Jose gyventojų palikta tekstilė keliaus į jai skirtą rūšiavimo centrą Vilniuje.

„Praplėtus konteinerių tinklą, mažiau tekstilės atsidurs buitinių atliekų konteineriuose, ji bus lengviau rūšiuojama ir priduodama, o galiausiai – sėkmingai panaudojama antrą kartą“, – sakė Konstantinas Gurinas, „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo verslo direktorius.

K. Gurinas pastebėjo, kad labai svarbu, jog žmonės išmoktų teisingai tekstilę rūšiuoti ir palikti konteineriuose. Tekstilės konteineriai skirti dar tinkamiems naudoti švariems drabužiams, avalynei, diržams, kuprinėms, rankinėms, patalynės užvalkalams, užuolaidoms, rankšluosčiams. Prieš paliekant tekstilę konteineriuose, reikėtų ją sudėti į maišelius, juos surišti, batai taip pat turėtų būti surišti poromis.

Šiuo metu numatyta, kad tekstilė iš konteinerių bus surenkama kartą per savaitę, tačiau kartu bus atsižvelgiama ir į realią situaciją bei jų užsipildymą.

„Natūralu, kad gyventojai iš pradžių konteineriais naudosis aktyviau. Todėl pastebėjus, kad konteineris pripildytas, apie tai prašome pranešti ant jo nurodytu telefono numeriu, taip pat prašome nepalikti tekstilės šalia konteinerių. Prie konteinerių palikti tvarkingi drabužiai, avalynė netrunka virsti atliekomis – sušlampa lietuje, pradeda pelyti ir tampa netinkami perdirbti, o juo labiau antriniam panaudojimui. Tokiu atveju galima surasti kitą artimiausią konteinerį arba drabužius atnešti kitą dieną“, – pasakoja K. Gurinas.

Tekstilės konteineriai Šiauliuose pastatyti prie didžiųjų prekybos centrų.

Visa surinkta tekstilė iš Šiaulių „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo centre Vilniuje yra išrūšiuojama – tinkami dėvėti drabužiai atrenkami pakartotinai naudoti. Jei dalis jų bus netinkama antriniam panaudojimui – sudėvėta, suplyšusi, purvina, ji bus perdirbama į valymui skirtas šluostes arba pristatoma į kogeneracines jėgaines energijai gauti.

Suteptus ar suplyšusius drabužius, patalynę, įvairias tekstilės atraižas, kilimus, susidėvėjusią avalynę ir toliau galima priduoti stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelėse Šiaulių mieste Pailių g. 19 (Gytarių mikrorajone už Žemdirbių turgaus) arba J. Basanavičiaus g. 168 B (už buvusio Mėsos kombinato).

Susijusios naujienos