„Kovidiniams“ ligoniams – ligoninėje daugiau lovų

Redakcijos archyvo nuotr.
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pranešė, kad šią savaitę ligoninėje atidaromas dar vienas 24 lovų Infekcinių ligų skyrius.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) vakar pranešė, kad antradienį šalyje patvirtinta 117 naujų COVID-19 atvejų. Iš jų Šiaulių apskrityje nustatyta 13, tarp kurių ir iš Danijos ir Jungtinės Karalystės grįžusiems dviems asmenims. Respublikinė Šiaulių ligoninė, stebėdama ligonių antplūdį, plečia Infekcinių ligų skyrius. NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 5483 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2761 asmenys, 2600 – pasveiko.

Per dvi dienas – 6 mirtys

Pirmadienį Šiaulių apskrityje nuo koronaviruso mirė 4 žmonės, dar viena mirtis registruota Kauno apskrityje.

Vakar Šiaulių apskrityje užregistruotos dar dvi mirtys nuo COVID-19. Iš pradžių manyta, kad koronavirusu užsikrėtęs 70–79 metų asmenų grupei priklausęs asmuo mirė dėl kitų priežasčių, tačiau paaiškėjo, kad žmogų į kapus nuvarė koronavirusas. Infekcija jam patvirtinta rugsėjo 29 dieną ir sietina su ligos protrūkiu Šiaulių ligoninėje.

Kitas mirusysis priklausė 60–69 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas rugsėjo 29 d. Asmens užsikrėtimo aplinkybės siejamos su protrūkiu Kuršėnų ligoninėje.

Vakar pranešta apie du naujus COVID-19 atvejus Respublikinėje Šiaulių ligoninėje – susirgo pacientas ir darbuotojas. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami 67 atvejai ir trys mirtys.

Kuriamas trečias Infekcinių ligų skyrius

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika komentavo, kad situacija išlieka sudėtinga. Šiuo metu čia gydomi 35 „kovidiniai“ ligoniai. Kelia nerimą protrūkis Kuršėnų ligoninės Slaugos skyriuje, antradienį iš ten į Šiaulių ligoninę atvežė tris pacientus, gali būti ir daugiau.

Infekcinių ligų skyrius su 18 lovų jau kurį laiką nebetalpina visų susirgusių. Tuberkuliozės ir plaučių ligų skyriaus pirmame aukšte atidarytas dar vienas toks skyrius, o šią savaitę tos pačios klinikos trečiame aukšte bus atidarytas dar vienas 24 lovų skyrius „kovidiniams“ ligoniams. Tada ligoninė vienu metu galės priimti iki 75 pacientų.

Socialiniuose tinkluose pasirodė žinia, kad pacientams tenka gydytis antisanitarinėmis sąlygomis, jie neturi galimybės pasinaudoti dušu.

„Paruošėme skyrių (Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikoje – aut.), kuris iš tiesų nėra pritaikytas tokiam darbui. Turi būti įrengtos atskiros geltona, raudona ir žalia zonos. Ir personalui turi būti visos sąlygos saugiai persirengti. Mes neneigiame, nėra ten dušo, bet kai 20 pacientų veža greitoji, negali jų nepriimti. Didžioji dalis pacientų ten – gulintys. Penki yra vaikštantys. Kai šią savaitę iš trečio aukšto bus iškelti plaučių ligomis sergantys ligoniai į kitus skyrius, ten bus tuščia. Sudarysim sąlygas pakilti liftu ir pasinaudoti dušu. Gulinčius pacientus slaugytojų padėjėjos prausia palatose. Jei tai nebūtų karo sąlygos... Bet šiandien mes turime gelbėti žmones. Kito varianto neturime“, – sakė direktorius.

Jis užtikrino, kad trečiame aukšte įrengtame skyriuje pacientams bus geros sąlygos, yra dušai. Pirmame aukšte dar bandys juos įrengti. Anksčiau ten buvo skubios pagalbos skyrius ir dušo nereikėjo.

Antradienį buvo pranešta, kad Šiaulių ligoninėje COVID-19 nustatytas gimdyvei ir vienai nėščiajai. R. Mažeika informavo, kad dviem savaitėms sustabdytas dienos stacionaro darbas, vyrai nebegalės dalyvauti gimdyme.

Glumina žmonių požiūris

Ligoninės vadovas pasidžiaugė, kad po saviizoliacijos grįžo visi Neurologijos skyriaus gydytojai ir didelė dalis slaugos personalo. Akių ligų skyriaus personalas taip pat grįžo, naujų susirgimų nenustatyta, pradės vykdyti planines operacijas.

R. Mažeika pabrėžė, kad šioje sudėtingoje situacijoje jį labiausiai neramina žmonių požiūris.

Jis paminėjo išskirtinį antradienio atvejį, kai pacientas, kuriam patvirtinta COVID-19, atvyko konsultacijai. Anot direktoriaus, tai yra visiškai šokiruojantis atvejas. Gydytojas, atsidaręs paciento elektroninę kortelę, pamatė, kad jam nustatytas „kovidas“.

„Su tokiu žmonių požiūriu labai sunku dirbti. Žmonės turėtų įvertinti situaciją. Nesena staigi paciento mirtis parodo, kad virusas yra čia, nėra virtualus, sukurtas, tai yra realus virusas. Serga žmonės ir miršta, miršta ir jauni, ir nepaaiškinamos tos mirtys. Žmonės turi saugoti save ir kitus, keisti požiūrį“, – kvietė R. Mažeika.