Kliūvančių kojų Lieporiuose Savivaldybė dar nepastebėjo

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Lieporių turgus veikia šalia intensyvaus dviračių ir pėsčiųjų tako. Siekiant aiškiai atskirti prekybos ir judėjimo zonas, buvo įrengtos žemos tvorelės. Į dviračių taką prekybininkai nebelenda, tačiau dabar iš tako eidami pirkėjai kartkartėmis užkliūva už vienos kitos tvorelės. Gerai, jei be didesnių susižalojimų.
Pėsčiųjų ir dviračių taką bei trinkelėmis išgrįstą prekyvietę Šiaulių Lieporių turguje skiriančios mažos metalinės tvorelės šiauliečiams kartais tampa nepastebima ir skaudžia kliūtimi. Savivaldybė sako, kad tvorelės – atvirkščiai – padidino saugumą, o skundų nėra sulaukiama.

„Šiaulių krašto“ žurnalistai tapo nelaimingo įvykio Lieporių turgavietėje liudininkais. Užkliuvusi už vienos sprindžio aukščio tvorelės, skiriančios prekyvietę ir pėsčiųjų bei dviračių taką, pargriuvo senyvo amžiaus šiaulietė.

Senolė žengė iš pėsčiųjų ir dviračių tako į turgavietę. Tikino, kad tvorelę matė ir tikėjosi ją peržengti, tačiau nepavyko – skaudžiai užsigavo kojas, susitrenkė rankas.

Tuoj pribėgęs vienas iš netoliese dirbančių prekeivių akcentavo, kad toks nutikimas ne vienintelis. Ir daugiau turgavietės lankytojų čia užkliūva, norėdami patekti iš tako į prekybos zoną.

Savivaldybėje apie tokius įvykius nėra žinoma. Tiek Miesto koordinavimo skyriaus vadovė Rigita Tijūnaitienė, tiek ir Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė tikino, jog skundų dėl tvorelių nėra gauta.

Neaukštos metalinės tvorelės čia atsirado prieš kelerius metus, formuojant papildomas vietas prekeiviams.

„Kol nebuvo aiškaus atskyrimo, prekybos vietos būdavo įrengiamos chaotiškai, užimant ne tik pėsčiųjų, bet ir dviratininkų juostą, būdavo nesaugių situacijų“, – teigia E. Bružienė. Ji pridūrė, kad kildavo ir konfilktų.

Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vadovės teigimu, įrengus žemą apsauginę tvorelę, suženklinus prekybos vietas, Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vadovės teigimu, nusiskundimai į Savivaldybę nustojo plūsti.

Viena problema išspręsta – išlindo kita. Paradoksas: didesnis saugumas kartais virsta mažesniu saugumu.

Valdžia ragina apie problemas pranešti platformoje „Tvarkau miestą“. Tačiau, matyt, ypač vyresni gyventojai dažniausiai nesinaudoja kompiuteriu, todėl tiksliai negali sužinoti, kur kreiptis. Ką daryti?

R. Tijūnaitienė sako, kad apie problemas galima informuoti ne tik minėtoje platformoje ar elektroniniu paštu, bet ir telefonu 1863. Gavęs skundą Miesto koordinavimo skyrius perduos problemą atsakingiems skyriams ar tarnyboms.

Gal tada kliuvinys Lieporiuose virs saugumo garantu?