Kęstučio Skerio pieštukų įdomybės

Kęstučio Skerio pieštukų įdomybės

Kęstučio Skerio pieštukų įdomybės

Trečiadienį Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekoje pirmąkart parengta ir pristatyta vilniečio Kęstučio Skerio pieštukų kolekcija.

Kolekcijos savininkas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kelių katedros docentas, mokslų daktaras, domisi literatūra, menais, sportu. Pieštukų kolekciją pradėjo rinkti 1968 metais, keliaudamas po užsienio šalis kaip krepšinio teisėjas.

Šiuo metu kolekciją sudaro per 900 pieštukų, atspindinčių jų istoriją, geografiją bei paskirtį. Kolekciją eksponuoti parengė autoriaus brolis šiaulietis Arvydas Skerys.

Parodoje pieštukai eksponuojami pagal kilmės šalį, miestus, gaminimo techniką, organizacijas ir kitas temas. Pats ploniausias pieštukas yra atkeliavęs iš Japonijos, jo skersmuo 3,5 mm, o cheminis pieštukas, su kuriuo buvo rašoma paseilinant, yra prieškario Lietuvos. Kolekcijoje yra ir pieštukas-liniuotė ir pieštukas-termometras.

Pieštukų kolekcionierius susirinkusiems Jovaro mokyklos vaikams pasakojo apie kolekcionavimo pomėgį, atskirų pieštukų biografijas, demonstravo pieštuką, pagamintą iš popieriaus antrinių žaliavų, Anglijos karalienei skirtą proginį pieštuką, sidabrinius pieštukus, pieštuką su deimantu ir daugelį kitų.

Pristatant kolekciją pademonstruotos skaidrės apie pieštukų istoriją, intriguojančius faktus ir įdomybes, pieštukų menines skulptūras ir iškabas.

Pieštukai atsirado Anglijoje prieš 400 metų, ten yra įkurtas ir vienintelis pasaulio pieštukų muziejus.

Aldona Šiaulienė, Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

PIEŠTUKAS: Pieštukų kolekcijos savininkas Kęstutis Skerys vaikams pademontravo ir patį ploniausią pieštuką iš Japonijos.

KOLEKCIJA: Parodoje pieštukai eksponuojami pagal įvairias temas: kilmės šalį, gaminimo techniką ir kitas.