
Naujausios
Gyvūnai gali likti be globos namų
Šiaulių gyvūnų globos namai atsidūrė ant uždarymo slenksčio. 13 metų šiai įstaigai vadovaujanti Birutė Vaičiulevičienė sako, kad pinigų, kuriuos skiria Savivaldybė, neužtenka nei gyvūnams, nei darbuotojams išlaikyti.
Gintarė VALUCKYTĖ
gintare@skrastas.lt
Išgyveno dėl žmonių paramos
Pasak B. Vaičiulevičienės, pastaruosius dvejus metus gyvūnų globos namams iš Savivaldybės kasmet tenka daugiau kaip 4000 litų. Vadovė sako, kad, nuo šių metų padidinus minimalų atlyginimą, ir darbuotojams (5,5 etato) reikia sumokėti papildomai.
Beveik pusę viso būtino išsilaikyti biudžeto globos namai susiranda patys kaip paramą iš žmonių. Šie pinigai reikalingi mokesčiams už veterinarijos gydytojų bei komunalines paslaugas, automobilio kurą, ūkio atstatymą, malkas, vakcinaciją nuo pasiutligės, dezinfekcines medžiagas, vaistus.
Moteris sako, kad esminę paramos dalį sudaro lėšos iš 2 procentų gyventojų pajamų mokesčio, kurį gaus rudenį. Suma dar nežinoma, o kovą jau baigiasi iš paramos sutaupyti pinigai.
Savanoriams dirbti pavojinga
B. Vaičiulevičienė teigė, kad Savivaldybėje jai siūlyta pasitelkti žmones, atliekančius viešuosius darbus, arba savanorius. Moteris aiškino, jog čia gali dirbti tik apmokyti žmonės, nes grėsmę kelia šunys, reikia dirbti gatvėje, naudoti specialias priemones. Savanoriai čia gali plauti indus ar šluoti kiemą.
„Su mažiau etatų neišsiversim – būtina buhalterė, aš, ūkvedys, kuris atstato šunų sugraužtus voljerus, gyvūnus paimantys darbininkai. Aš gyvenu iš pensijos, per 13 metų tik kelis mėnesius esu gavusi atlyginimą“, – pasakojo moteris.
Gyvūnus sterilizuoja
B. Vaičiulevičienė rodė žurnalą, kuriame per visus darbo metus užregistruota vos keletas gyvūnų eutanazijų.
Šiuo metu čia priglausta apie 80 gyvūnų, yra 55 voljerai, kuriuose talpinama ir po keletą šunų. Apie 90 procentų gyvūnų yra atiduodama naujiems arba atsiliepusiems šeimininkams.
Siekiant sumažinti kačių populiaciją, kovo 27 – balandžio 4 dienomis, B. Vaičiulevičienei sutarus su Vokietijos gyvūnų apsaugos organizacija, čia jas sterilizuos užsienio veterinarai.
Moteris svarsto, iš kokių lėšų apgyvendinti atvyksiančius gydytojus. Vadovės teigimu, mieste užsienio veterinarams talkinant sterilizuoti 737 gyvūnai ir Savivaldybei tai nekainavo.
Rinkliavos pinigai keliauja ne tik gyvūnams
Šiaulių miesto taryba nuo sausio dvigubai padidino rinkliavą už naminių gyvūnų laikymą. Padidinus rinkliavą, išmestų į gatvę gyvūnų padaugėjo.
Savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus vedėja Vitalija Pelenienė teigė, kad iš rinkliavos už gyvūnus surenkama apie 100 tūkstančių per metus, kurie skiriami gyvūnams mieste prižiūrėti.
„Didžiausia suma nueina gyvūnų globos namams, kiti – projektams, vedžiojimo aikštelėms prižiūrėti, ataskaitoms teikti, skrajutėms, lankstinukams, rinkliavos administratoriams“, – aiškino vedėja.
„Globos namai pagal Savivaldybės perkamą paslaugą sugauna, laiko, skiepija gyvūnus, ieško jiems savininkų. Tai gyvūnų gerovė – įstatymas vykdomas“, – sakė V. Pelenienė.
Apie gyvūnų globos namų bankrotą ji sakė negirdėjusi. Ji pripažino, jog šie globos namai miestui reikalingi.
Jono TAMULIO nuotr.
NAMAI: Nelikus gyvūnų prieglobsčio, miestas susidurtų su benamiais gyvūnais gatvėje.
VADOVĖ: Šiaulių gyvūnų globos namų vadovė Birutė Vaičiulevičienė sako, kad kovo mėnuo namams gali būti paskutinis.
BENAMIS: Praėjusią savaitę į „Šiaulių krašto“ budintį reporterį kreipėsi šiaulietis, radęs šį šunį daugiabučio namo kieme, jį priglaudė globos namai.