Fotografijos muziejus įdarbins iš karo pasitraukusį ukrainietį

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Fotografijos muziejus iškėlė ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos vėliavą.

Fotografijos muziejus Šiauliuose kviečia prie kolektyvo prisijungti ukrainietį karo pabėgėlį, siūloma darbo vieta – ekspozicijų konsultanto arba muziejininko. Muziejaus kolektyvas žada visokeriopai padėti įsikurti, integruotis į kolektyvą, miestą, šalį.

Muziejaus vadovė Vilija Ulinskytė-Balzienė tiki, kad kiekviena, bent mažiausia iniciatyva, šiuo metu palaikanti Ukrainos poziciją, gali padaryti labai daug.

„Mes, kaip turbūt ir visi, šiandien susimąstome, kuo galėtume prisidėti prie paramos Ukrainos žmonėms, Ukrainai. Prisidedame parama asmeniškai aukodami, pinigais ar daiktais, galvojame, kaip galime prisidėti kaip institucija. Kilo mintis, kad geriausia pagalba būtų tiesioginė globa: suteikti galimybę pajausti tvirtesnį finansinį pamatą po kojomis, nes žmonės į Lietuvą atvyksta palikę namuose viską. Čia jie sutinkami visuomeninių organizacijų, jiems suteikiama minimali parama. Mes norime suteikti galimybę užsidirbti, o pagrindinė intencija – globoti bent vieną žmogų, suteikti jam ir emocinį saugumą, ir galimybę greičiau adaptuotis visiškai naujoje jam aplinkoje“, – motyvus vardija V. Ulinskytė-Balzienė.

Numatomos pareigos – ekspozicijų konsultanto arba muziejininko. Prie kolektyvo muziejus kviečia prisijungti žmogų, turintį bent kažkokių sąsajų su kultūra. Privalumas būtų ryšys su fotografija, istorija. Ekspozicijų konsultantas pasitiktų lankytojus, padėtų orientuotis muziejaus erdvėje. Jei žmogus turėtų daugiau kompetencijų, jam būtų skirta muziejininko darbo vieta.

Muziejininkai skelbimą registruoja įvairiose duomenų bazėse, kuriamose Lietuvos mastu, kuriose registruojasi darbdaviai, galintys priimti ukrainiečius darbuotojus. Žinią skleidžia ir per ukrainiečių visuomenines organizacijas, savivaldos organizuojamą pagalbą.

Išsamesnę informaciją dėl darbo teikia V. Ulinskytė-Balzienė telefonu +370 41 52 43 96.

Fotografijos muziejus solidarumą ir paramą Ukrainai demonstruoja nuo pirmų karo dienų: ant pastato iškėlė Ukrainos vėliavą, lankytojams dalija Ukrainos vėliavos spalvų juosteles. Kolektyvas internete surinko Ukrainos muziejų, galerijų, susijusių su fotografija, kontaktus, nusiuntė palaikymo žinutes.

Fotografijos muziejus turi ryšių su Charkove veikiančiu privačiu Fotografijos muziejumi, sukaupusiu įspūdingą kolekciją. Neseniai muziejaus įkūrėjas buvo atvykęs į Lietuvą. Žinių, koks muziejaus kolekcijos likimas, šiauliečiai neturi, tik seka feisbuko erdvę, joje ukrainiečiai dalijasi bendromis žiniomis apie karą.

„Kaip ir visi, gulamės ir keliamės su tomis pačiomis mintimis, labai sunku dirbti – kolektyve, atrodo, pradedi kalbėti apie darbą, o baigi apie įvykius Ukrainoje“, – sako V. Ulinskytė-Balzienė.

P. S. Vakar po pietų V. Ulinskytė-Balzienė informavo, jog jau sulaukė skambučio iš bendruomenės „Karpatai“ – su darbu muziejuje susidomėjusia moterimi muziejaus vadovė susitiks pirmadienį.