BŪSIMIEMS STUDENTAMS – TIKSLINIS FINANSAVIMAS IR TARPTAUTINĖS STUDIJOS

BŪSIMIEMS STUDENTAMS – TIKSLINIS FINANSAVIMAS IR TARPTAUTINĖS STUDIJOS

BŪSIMIEMS STUDENTAMS – TIKSLINIS FINANSAVIMAS IR TARPTAUTINĖS STUDIJOS

 

Kuo būti, kokią specialybę rinktis? Tokie klausimai kasmet iškyla brandos atestatus gavusiems žmonėms. Šiaulių universitetas, kuriame galima rinktis visų trijų pakopų studijas: pirmosios (bakalauro), antrosios (magistro) ir trečiosios (doktorantūra), šiemet itin daug naujovių siūlo būsimiesiems bakalauro studijų pirmakursiams. Apie tai pasakoja Šiaulių universiteto studijų prorektorius doc. dr. Juozas Pabrėža, o universiteto studentų atstovybės prezidentė Gabrielė Gendvilaitė išsako savo nuomonę apie mokslą, bendravimą ir galimybes.

Doc. dr. Juozas Pabrėža,

Šiaulių universiteto studijų prorektorius:

– Kasmet universitetas stengiasi suteikti studentams geresnes studijų sąlygas bei daugiau galimybių studijuoti valstybės finansuojamose programose. Šiemet dalis studentų, pasirinkusių Informatikos, Fizikos, Optometrijos, Specialiosios pedagogikos, lietuvių filologijos, Dailės ir Audiovizualinio meno bakalauro studijų programas, gali tikėtis pasinaudoti tiksliniu finansavimu. Tai reiškia, kad daliai studentų, kurie pasirinks valstybei reikalingas specialybes, bus suteikta finansinė parama visam studijų laikotarpiui, be to, baigus studijas, absolventui bus garantuota darbo vieta.

Šie mokslo metai bus ypatingi ir tuo, kad pradedama Šiaulių universiteto ir Vroclavo universiteto (Lenkija) jungtinė tarptautinė studijų programa „Ekonomika ir darnus verslas“, kuri būsimiesiems studentams turėtų būti itin patraukli. Ši programa studijų ekspertų buvo įvertinta labai gerai ir jai suteikta penkerių metų akreditacija. Studentai mokysis 3,5 metų, iš dalies – 4 semestrus – ją finansuoja Europos socialinis fondas, o baigę mokslus studentai gaus jungtinį abiejų universitetų diplomą.

Vroclavo universitetas – vienas seniausių ir stipriausių Lenkijos universitetų, tad mūsų būsimiems studentams atsiveria ne tik puikios galimybės baigti jungtines tarptautines studijas, bet ir įgyti unikalios patirties. Studentai neturėtų baimintis, kad paskaitos vyks anglų kalba, atvirkščiai, toks iššūkis tik leistų ištobulinti užsienio kalbą. Konsultuotis su dėstytojais bus galima ir lietuviškai, suteiksime studentams visokeriopą paramą. Patirtis sako, kad sunkiau būna tik pirmuosius metus, užtat vėliau jautiesi puikiai. Verslas tampa tarptautiniu, tad, baigus tarptautines studijas, visai kitokios ir darbo galimybės.

Norintys įgyti pageidaujamą specialybę, siekiantys inovatyvių, įdomių ir tarptautinių studijų, laukiami Šiaulių universitete, čia galima rinktis nuolatines ir ištęstines studijas visų šešių studijų sričių: biomedicinos, socialinių, humanitarinių, fizinių, technologijos mokslų ir menų.

Norėčiau pabrėžti, jog inovatyviais metodais grįstos studijų programas Studijų kokybės vertinimo centras akreditavo maksimaliam laikotarpiui, jos yra gavusios aukščiausią įvertinimą.

Gabrielė Gendvilaitė,

Šiaulių universiteto studentų atstovybės prezidentė:

– Tai, kad Lietuvoje mažėja studentų ir jaunimo apskritai, yra visuotinė Lietuvos problema. Net neverta svarstyti, kaip atrodytų Šiauliai be universiteto, nes tai reikštų miesto kaip kultūrinės vietos, nykimą. Problema dažnai yra ne aukštosios mokyklos ar konkrečios studijų programos pasirinkimas, o miesto patrauklumas. Tikrai ne kiekvienas abiturientas dabar pasakys, ką jis nori studijuoti, greičiau jis atsakys, kokiame mieste norėtų pradėti savarankišką gyvenimą. Manau, kad, pasirinkę Šiaulių universitetą, čia jaučiasi puikiai, studijos nenuvilia, jeigu tik pats esi joms pozityviai nusiteikęs, jeigu žinai, ko sieki. Ir galimybės tobulėti, pasireikšti pačiose įvairiausiose veiklose yra didelės. Privilegija laikyčiau ir tai, jog universitetas nėra didelis, su dėstytojais čia yra nuolatinis kontaktas, turi galimybę konsultuotis, klausti, diskutuoti. Pagal Erasmus programą studijuoti į kitas šalis kasmet važiuoja apie 140 mūsų universiteto studentų, tarptautinę praktiką atlieka apie 40 studentų. Manau, neatsitiktinai „Veido“ žurnalo reitinguose pagal studentų nuomonę apie studijas, dėstytojus, bendravimą, galimybę pasirinkti Šiaulių universitetas šiemet Lietuvoje buvo trečias, pagal studijų sąlygas visuomet būna trečias arba ketvirtas, o bendrame reitinge iš 19 reitinguotų universitetų Šiaulių universitetas šiemet užėmė 8-ąją vietą.

Labai gerai prisimenu savo studijų pasirinkimą. Kai bendraklasiai kūrė planus, kaip išvažiuos gyventi ir studijuoti į kitą miestą, aš žinojau, kad ir Šiauliuose galiu įgyvendinti savo užsibrėžtus tikslus. Veikla studentų atstovybėje, kokybiškos studijos, šilti ir draugiški santykiai su dėstytojais leidžia tobulėti ir motyvuoja tolimesniems darbams. Džiaugiuosi, kad čia galiu pasirinkti tarpdisciplinines studijų programas, kurios man suteikia platų požiūrį ir  ne tik vienos srities žinias.

Užs. Nr. 193592