Būsima geležinkelio vėžė mažina investuotojų sklypus

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių pramoniniame parke – pokyčiai. Vienas investuotojas plečia savo veiklą, kitų dviejų mažėja žemės sklypai, nes pasirodė, jog per juos pasuks geležinkelio vėžė.

„ROL Lithuania“ investuos į dar vieną sklypą

Šiaulių miesto savivaldybės taryba pritarė pasirašyti investicijų sutartį UAB „ROL Lithuania“ investicijų sutartis. Pasirašius sutartį įmonė investuos mažiausiai 2,4 milijono eurų ir sukurs ne mažiau kaip 20 naujų darbo vietų.

UAB „ROL Lithuania“nori išsinuomoti beveik 3 hektarų žemės sklypą Petro Motiekaičio gatvėje. Jame įmonė statys pastatus, skirtus prototipinių metalo gaminių ir specialių detalių gamybai bei sandėliavimui, plėsdama veiklą parke. Įmonė nurodo, kad planuojamo mokėti darbuotojams darbo užmokesčio apatinė riba – 900 eurų (bruto). Planuojama, kad beveik iki 98 procentų pagamintos produkcijos bus eksportuojama.

UAB „ROL Lithuania“ Šiaulių pramoniniame parke veiklą vykdo nuo 2012 metų. Investuota daugiau kaip 27 milijonai eurų, sukurtos daugiau kaip 475 darbo vietos.

Sklypus kirs geležinkelis

Politikai taip pat pritarė, kad būtų koreguotos dar dvi investicijų sutartys dėl to, kad Savivaldybė inicijavo, o Vyriausybė skyrė lėšų geležinkelio atšakos į Šiaulių pramoninę zoną įrengimui. Pagal parengtą techninį geležinkelio atšakos įrengimo projektą, paaiškėjo, kad geležinkelio atšaka kerta investuotojų UAB „Krovlita“ bei UAB „Ltintus“ priklausančius sklypus.

Bendrovė „Krovlita“ priklauso vienai iš didžiausių Lietuvoje logistikos ir transporto įmonių grupių „Girteka Logistics“. Dėl geležinkelio vėžės UAB „Krovlita“ žemės sklypas Šiaulių pramoniniame parke mažėja 1381 kvadratinių metrų iki 6,35 hektaro. Investuotojas su tokiais pokyčiais sutiko.

Investuotojas, suėjus 10 metų terminui po investicijų sutarties pasirašymo, mokės valstybinės žemės nuomos mokestį už faktiškai naudojamą sklypo plotą. „Krovlita“ investicijų sutartį su Savivaldybe pasirašė 2013 metais.

UAB „Ltintus“ investicijų sutartį pasirašė visai neseniai – tik praėjusių metų rugsėjį. Investuotojas išsinuomojo beveik 6,75 hektaro žemės sklypą Pročiūnų gatvėje ir įsipareigojo investuoti ne mažiau kaip 18 milijono eurų, sukurti ne mažiau kaip 500 darbo vietų. įmonė planuoja statyti pastatus, skirtus langų gamybai bei sandėliavimui.

Būsima geležinkelio atšaka, kertanti investuotojo sklypą, jį sumažins 1245 kvadratinių metrų ploto apimtyje.