Sienutės slopins traukinių keliamą triukšmą

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Garso sienutė Žaliūkių gatvėje, skirta sumažinti traukinių keliamą triukšmą.
Šiauliuose netoli geležinkelio bėgių įsikūrę gyventojai kelerius metus prašė valdžios sumažinti važiuojančių traukinių keliamą triukšmą. Šiauliečiams buvo žadama įrengti triukšmą mažinančias priemones, tačiau tai likdavo tik pažadai. Šiais metais daugiau nei 128 namų gyventojai jaus mažesnes traukinių eismo pasekmes. Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ Žaliūkių gatvėje įrengė triukšmą slopinančią sienutę. Pirmoji tokia sienutė Margių gatvėje įrengta dar praėjusių metų pabaigoje.

„Triukšmo slopinimo sienutės yra efektyviausias sprendimas, kuris padeda gyventojams sukurti tylesnę aplinką ir užtikrinti saugesnę geležinkelių infrastruktūrą. Ypač tai aktualu tose vietovėse, kuriose traukinių eismas yra intensyvus. Traukiniai yra žaliausia transporto rūšis, o krovinių ir keleivių vežimas geležinkeliais mažiausiai teršia aplinką. Skatindami aktyviau naudotis geležinkelių tinklu, skiriame dėmesį draugiškesnę aplinką kuriantiems ir saugumą didinantiems projektams“, – sakė Karolis Sankovski, „LTG Infra“ generalinis direktorius.

Šiauliuose, Žaliūkių gatvėje, pastatyta 825 metrų ilgio sienutė, o Margių gatvėje – 840 metrų ilgio sienutė. Statinių aukštis svyruoja nuo 3,5 iki 8 metrų. Naujoji infrastruktūra tiesiogiai sumažina geležinkelio skleidžiamą garsą gyvenamiesiems namams ir namų aplinkoms iki higienos normų nustatytų ribinių verčių o akustinio komforto sąlygos yra pagerintos kur kas didesniam skaičiui gyvenamųjų ir visuomeninės paskirties pastatų.

„LTG Infra“ pranešė, kad vietovės, kuriose įrengiamos triukšmą slopinančios sienelės, parinktos atsižvelgiant į periodiškai Lietuvoje vykdomus geležinkelio transporto triukšmo lygio stebėsenos rezultatus, ypatingą dėmesį kreipiant į didžiausią triukšmo lygį patiriančių gyventojų skaičių. Projektuojant sienutes buvo aktyviai bendradarbiaujama su miesto Savivaldybe, derinti architektūriniai ir projektiniai sprendimai, kad sienelės būtų ne tik pakankamai efektyvios, bet ir derėtų su aplinka.

„LTG Infra“ triukšmo mažinimo programoje numatyti 9 projektai – jau įrengtos triukšmo slopinimo sienutės Šiauliuose, Mažeikiuose, Lentvaryje, Radviliškyje, Kaišiadoryse. Darbai dar vyksta Klaipėdoje ir Kretingoje. Į Šiaulių dviejų sienučių statybas investuota daugiau nei 2,68 milijono eurų (be PVM), iš jų beveik 1,85 milijono – ES lėšos, o Šiaulių miesto savivaldybė prisidėjo 209 tūkstančiais eurų. Likusią sumą skyrė „LTG Infra“. Bendra triukšmo mažinimo programos vertė visoje šalyje siekia 24 milijonus eurų (be PVM).

Susijusios naujienos