Asfaltuotos gatvės, tiesti takai, rekonstruota sankryža

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Šiaulių savivaldybė planuoja, kad Aukštabalio gatvės atkarpą tarp Garažų ir Išradėjų gatvių užbaigs įrengti iki kitų metų liepos vidurio.
Šiauliuose per 2023 metus išasfaltuota, remontuota ir rekonstruota gatvių bei takų už daugiau nei 9 milijonus eurų, panašiai, kaip ir praėjusiais metais. Per 7 milijonus gauta iš valstybinės Kelių priežiūros ir plėtros programos, iš jų – nemaža dalis yra tikslinės lėšos konkretiems projektams.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė spaudos konferencijoje informavo, kad šįmet išasfaltuota 10 žvyruotų gatvių ar jų atkarpų. Tiesa, Skroblų ir Karklų gatvės iš esmės buvo asfaltuotos dar 2022 metais, į šiuos metus persikėlė tik baigiamieji darbai. Išasfaltuotos Švendrių, Utenos, Kretingos, Dainavos, Šaltalankių gatvės ir jų akligatviai, Dainavos takas. Nebaigti darbai liko Pasvalio gatvėje. Anot vedėjos, jie nusikėlė į kitus metus, nes pradėjus darbus paaiškėjo, kad gatvės pagrindai yra prasti, reikėjo naujų sprendimų. Teko koreguoti projektą, tai užtruko. Pagrindai stabilizuoti, bet, užšalus orams, asfaltavimo darbai atidėti kitiems metams.

Praėjusiais metais kelininkai dirbo net Naujųjų išvakarėse, o šių metų pradžioje gyventojai stebėjosi banguota gatvių danga. Šįmet tokių darbų neplanuojama.

Iš viso gatvėms asfaltuoti išleista 1,4 milijono eurų. Vedėja priminė, kad žvyruotos gatvės asfaltuojamos griežtai pagal prieš kelerius metus sudarytą sąrašą ir grafiką. Savivaldybės atstovė pabrėžė, kad kitais metais planuojama gatvėms asfaltuoti skirti dar daugiau lėšų, todėl gali būti, kad bus atliekami darbai ir kai kuriose žvyruotose gatvėse, kuriose asfaltavimas turėtų prasidėti tik 2025 metais.

E. Bružienė teigė, kad didžiausias šių metų projektas – Serbentų ir Pramonės gatvių sankryžos rekonstrukcija, Aukštabalio gatvės atnaujinimas ir naujos atkarpos nutiesimas. Naują gatvės atkarpą nuo Garažų gatvės iki Išradėjų gatvės užbaigs įrengti tik kitais metais.

Šie projektai pripažinti svarbiais valstybei ir skirtas beveik 4 milijonų eurų tikslinis finansavimas.

Tai vienintelė miesto sankryža, kuri šįmet sulaukė permainų.

Iš Krašto apsaugos ministerijos buvo skirtos tikslinės lėšos remontuoti Aerouosto gatvę. Šis projektas svarbus ne tik miestui, bet ir krašto apsaugos reikmėms. Šios gatvės remontas bus baigtas jau kitais metais.

Kitas akcentas – jungtys su sklypais, kuriuos ketinama parduoti aukcionuose. Pradėti antrojo etapo darbai Nuklono gatvėje, įrengta nauja atkarpa, einanti prie laisvų sklypų. Įrengtos jungtys, jungiančios Spindulio gatvėje laisvą žemės sklypą, taip pat – Rėkyvoje. Tikimasi, kad, pardavus sklypus aukcionuose, ten kursis šiauliečiai.

Šįmet nemažai dėmesio skirta pėsčiųjų takams atnaujinti, o prioritetas taikytas tiems takams, kurie veda į švietimo įstaigas. Atnaujintos dangos takuose A. Mickevičiaus, V. Grinkevičiaus, Vytauto gatvėse, take nuo Dainų gatvės iki Dainų muzikos mokyklos. Daug darbų atlikta švietimo įstaigų teritorijose. Suremontuoti Gegužių progimnazijos takai, privažiavimai, keliose mokyklose atnaujinti bėgimo takai.

Pagal Savivaldybės Judumo planą atnaujintos dangos Sevastopolio, Statybininkų gatvėse, įrengtas apšvietimas Architektų gatvės pėsčiųjų- dviračių take.

K. Korsako ir Vilniaus gatvėse įrengtos naujos perėjos, nutiesta trūkstama tako dalis Ragainės gatvėje.

„Tai gal ir smulkesni darbai, tačiau jie labai svarbūs ir aktualūs mūsų gyventojams“, – sakė vedėja.