Apie savirealizaciją – konferencijoje "Išmok. Kurk. Veik."

Donato LUKOŠIAUS nuotr.
Gegužės 12 dieną praūžė tarptautinė karjeros ir įgūdžių formavimo konferencija "Išmok. Kurk. Veik.", skirta Šiaulių krašto jaunimui. Tarptautinis renginys į Šiaulių kultūros centrą pritraukė Šiaulių krašto gimnazistus, jaunimo ir su jaunimu dirbančių NVO atstovus, studentus. Iš viso renginyje dalyvavo per 300 dalyvių.

Konferencijos programą sudarė motyvaciniai pranešimai, sėkmės istorijos, praktinės dirbtuvės. Juos vedė net 17 lektorių, tarp jų – kviestiniai svečiai iš Estijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos, Italijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Dalyviai turėjo galimybę išbandyti save dalyvaudami viešojo kalbėjimo, repo sesijose, įvaizdžio kūrimo grimu praktinėse dirbtuvėse, susipažinti su investavimo, verslo kūrimo galimybėmis jau nuo 14 metų, savanorystės svarba.

Šių dienų visuomenėje dažnai kyla klausimų apie mokesčių sistemas, veiklos legalizavimą, savarankiško darbo privalumus ir trūkumus. Apie tai konferencijoje kalbėjo lektorių duetas Viktorija Burdulytė ir Simona Zabitė. Pranešime akcentuoti aktualiausi klausimai, pavyzdžiui, kuo skiriasi individuali veikla nuo darbo sutarties, kaip nesupykdyti VMI ir SODRA "meškų", kokios šių institucijų funkcijos. Žinoma, jų pranešime daug dėmesio buvo skirta savarankiško darbo naudai, be to, pristatyti būdai, kaip tapti finansiškai raštingais asmenimis.

Svečiai iš Didžiosios Britanijos David ir Agnė Klein dalijosi patirtimi apie tai, kaip jie pavertė savo svajones realybe įkurdami natūralios kosmetikos liniją. Šeimos versle "Klein's Organic" Agnė, turinti gilią meilę ir aistrą gamtai, pasitelkdama žolelių gydomąsias savybes, kuria produktus, kurias džiaugiasi klientai. Tuo tarpu David yra atsakingas už verslo plėtrą, komunikaciją bei pardavimus.

Pora ne tik kuria iš ingredientų, kuriuos patys užsiaugina, bet ir skatina tvarumą ir "Zero waste" filosofiją – stengiasi atsisakyti įpakavimų arba naudoti tik perdirbtas, antram gyvenimui prikeltas medžiagas.

Pasak David Klein, jiems yra be galo svarbūs klientai. "Laimingi klientai – klestintis verslas", – pritaria Agnė.

Gabrielės VIZGAILAITĖS nuotr.

Yra atlikti tyrimai, kad pati didžiausia baimė yra ne mirti, o viešai kalbėti. Daugybe patarimų, kaip suvaldyti drebančias kojas, virpantį balsą, nepamiršti teksto, pasidalijo žinoma TEDx pranešėja iš Estijos Anu Tähemaa. Lektorė turi daugiau nei 30 metų patirties kultūros, švietimo, lyderystės ir scenos menų srityse, taip pat ji yra komandos formavimo trenerė ir renginių organizatorė.

A. Tähemaa yra korporatyvinė maestro, kurios supergalia yra sukurti tokią atmosferą, kuri dvelktų ramybe, įkvėptų palikti komforto zoną ir motyvuotų imtis norimų pokyčių. Šį ypatingą gebėjimą ji panaudojo ir tarptautinės konferencijos metu, taip padėdama dalyviams įveikti savo baimes.

Retas šiaulietis nėra girdėjęs apie kavinukę ant ratų pavadinimu "Pas italą". Bet kas gi slepiasi už prekystalio? O gi visad besišypsantis ir malonus Alfonso Poccia. Jis jau 17 metų gyvena Lietuvoje ir žmonių simpatijas pelno naminiais ledais, cukraus vata ir gardžia kava. Konferencijos dalyvius A. Poccia nustebino uždainavęs itališkai, salėje daugelis neteko žado ir liko sužavėti.

Išgirsti savo vidinį balsą gali visi, bet kodėl dažnas to nedaro? Edukatorius Lukas Kulikauskas yra repo entuziastas, kuris jau daugiau nei 9 metus padeda ir kitiems atrasti meninį pašaukimą. Užsiimdamas repo improvizacija, kuriai reikalinga greita besirimuojančių minčių eiga, labai daug laiko skyrė nagrinėti intuityvaus pažinimo ir saviraiškos procesus. Ši netradicinė komunikacijos forma dalyviams padėjo išreikšti kūrybinę jėgą, kritinį mąstymą ir sukurti autentišką saviraišką.

Konferencijos pabaigoje buvo pristatyti repo sesijos metu sukurti kūriniai, vieni buvo susieti su patriotiškumu, kiti su pasakomis. Kiekviena dalyvių komanda savaip interpretavo. "Mes visi esame kūrybiški. Mes visi esame savi. Ir mes visi esame skirtingi", – kukliuosius drąsino lektorius L. Kulikauskas.

"Išmok. Kurk. Veik." konferencijos metu įvairios Šiaulių krašto jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos pasirašė jungtinę veiklos vykdymo ir bendradarbiavimo strategiją. Taip pat šioje konferencijoje kiekvienas dalyvis išbandė ar net įveikė tris lygius: pirmasis – išmoko, sužinojo naujų būdų, kaip pasiekti užsibrėžtų tikslų, antrasis – kūrė įvaizdį, muziką ar darbo vietą, trečiasis – veikė: sakė "Taip" svajonėms ir savirealizacijai.

Reikia tikėtis, kad jau greitai pasaulinę TEDx sceną šturmuos jaunasis lyderis iš Šiaulių.

Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Daugiau apie projektąwww.aktyvuspilietis.lt

Užs. Nr. 532272