Kaip bėgant metams kito kūno plaukų šalinimo būdai?

Asociatyvi nuotrauka (pexels.com)

Šiais laikais nepageidaujamų kūno plaukų šalinimas aleksandrito lazeriu – įprasta procedūra, kurią atlieka ir moterys, ir vyrai. Dažnas nė neįsivaizduoja, kad galėtų būti kitaip, nes pašalinus plaukelius nuo tam tikrų kūno vietų pasirūpinama tiek asmenine higiena, tiek išvaizda, tiek bendra savijauta. Tačiau ar kūno plaukeliai buvo šalinami visais laikais? Kaip lygia ir glotnia oda žmonės pasirūpindavo tada, kai nebuvo nei skutimosi peiliukų, nei depiliacinių kremų, nei modernių plaukų šalinimo lazeriu procedūrų?

Įdomu, jog nepageidaujami kūno plaukeliai buvo pradėti šalinti jau akmens amžiuje. Skriejant amžiams, plaukelių šalinimo būdai tobulėjo – nuo depiliacinių kremų pagamintų iš šikšnosparnio kraujo ir dervos iki šiuolaikiškų lazerinių procedūrų. Tad pakeliaukite po praeitį ir sužinokite, kaip kito plaukų šalinimo būdai ir kokioms procedūroms būdavo ryžtamasi tam, kad kūnas taptų lygus bei švelnus.

Naudojo akmenis

Iki šiol dar ne visi žino, kad kūno plaukelių šalinimo pradininkai buvo urviniai žmonės, kurie tai darė ne dėl gražesnės išvaizdos, bet dėl asmeninės higienos. Akmens amžiuje plaukai nuo veido ir galvos būdavo šalinami tam, kad erkės ir kiti vabzdžiai neįsirengtų lizdų ir plaukuose nedėtų kiaušinėlių. Savaime suprantama, jog tuo metu nebuvo jokių specialių depiliacijos priemonių, tad nepageidaujamus plaukus tekdavo nubraukti pagaląstu akmeniu arba kriaukle. Skamba išties skausmingai, tiesa? Keliaukime toliau, kuomet tokia procedūra kaip kūno plaukelių šalinimas lazeriu dar tikrai neegzistavo, bet plaukų šalinimas vyko ne taip skausmingai ir kur kas paprasčiau.

Išrastas vaškas ir pirmieji depiliaciniai kremai

Senovės Egipte plaukuotos kūno vietos reiškė apsileidimą ir nešvarą, todėl moterys šalindavo beveik visus kūno plaukus, išskyrus antakius. Vis tik, plaukų šalinimas buvo ne toks skausmingas kaip akmens amžiuje, nes egiptiečiai sukūrė kietą vašką. Dažniausiai kūno plaukelių šalinimui buvo naudojamas bičių vaškas, kurį egiptiečiai užpildavo ant tam tikros kūno vietos, tuomet ant jo uždėdavo audeklo gabalėlį, prispausdavo prie plaukų ir staigiu judesiu nuplėšdavo. Šis metodas padėdavo plaukus išpešti su visomis šaknimis.

Senovės Romoje buvo išrasta dar daugiau plaukų šalinimo būdų. Romėnai nepageidaujamų kūno plaukelių šalinimui naudojo vašką, skustuvus, pagamintus iš titnago, pincetus ir depiliacinius kremus. Įdomu tai, kad depiliaciniai kremai buvo gaminami iš itin keistų ingredientų, kurių sudėtyje buvo šikšnosparnio kraujo ir dervos. Tačiau nei keista depiliacinių kremų sudėtis, nei itin nemalonų skausmą sukeliantys pincetai neatbaidė kilmingų ir pasiturinčių romėnų nuo kūno plaukelių šalinimo, nes plaukuotas kūnas buvo laikomas žemesnės klasės požymiu, todėl kūno plaukai būdavo aptinkami tik vergų bei tarnų tarpe.

Ypatingas dėmesys veido sričiai

Žvelgiant į Europą, kūno plaukų šalinimas itin išpopuliarėjo renesanso laikais. Tuomet dėmesys buvo skiriamas ne kojoms ar pažastims, o veido sričiai. Moterys drastiškai retino antakius ir visiškai pašalindavo plaukus nuo kaktos. Tokią išvaizdą galima atpažinti garsiajame „Mona Liza“ paveiksle, kur puikiai matoma, jog Mona Lizos plaukų linija maždaug centimetru nutolusi nuo kaktos. Šalinti plaukus nuo kaktos buvo taip madinga, jog moterys imdavosi keisčiausių būdų – savo vaikų kaktas tepdavo graikinių riešutų aliejumi ar specialiais mišiniais, pagamintais iš acto. Visos šios pastangos buvo dedamos tam, kad būtų išvengta plaukų augimo kaktos srityje.

Kuo toliau, tuo moderniau

Žingsnis po žingsnio artėjant link dabarties, keitėsi tiek plaukų šalinimo būdai, tiek požiūris į kūno vietas, kurias dengia plaukeliai. XX amžiaus pradžioje buvo sukurtas pirmasis skustukas, skirtas specialiai moterims, kuris paskatino be rankovių suknelių ir palaidinių tendencijas, nes pažastų skutimasis tapo kur kas populiaresnis. Bėgant XX amžiaus dešimtmečiams nepageidaujamų kūno plaukelių šalinimas įgavo pagreitį. Šeštame dešimtmetyje išpopuliarėjo vaškavimas, septintajame dešimtmetyje pradėta naudoti depiliacinius kremus, o devintajame dešimtmetyje buvo išrastas epiliatorius. Taip sparčiai modernėjant plaukų šalinimo būdams, nepageidaujamų kūno plaukelių šalinimas tapo ne tik grožio standartu, bet ir visuomenėje vyraujančia norma.
 

Asociatyvi nuotrauka (pexels.com)

Įžengėme į lazerinių technologijų amžių

XX amžiaus pabaigoje įvyko tikras perversmas kūno plaukelių šalinimo istorijoje. Buvo išrastas ir pristatytas plaukų šalinimo lazeris. Iki pat šių dienų lazerinės technologijos tobulėjo, tad dabar plaukų šalinimas itin moderniais Aleksandrito lazeriais yra vienas greičiausių, efektyviausių ir patogiausių būdų, padedantis ilgam laikui atsisveikinti su nepageidaujamais plaukeliais visose kūno vietose, išskyrus akių vokus. Verta akcentuoti, kad plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu gerokai lenkia kitus plaukų šalinimo būdus ir turi neabejotinų privalumų:

• Ilgalaikiai rezultatai. Naudojant naujausius ir galingiausius Aleksandrito lazerius pasiekiami ilgalaikiai rezultatai. Tai reiškia, jog atlikus visą procedūrų kursą, lazeriu paveiktų kūno vietų nebereikia skusti peiliukais, vaškuoti ar naudoti kitas depiliacijos priemones.

• Nesudirginta oda. Moderni lazerinė technologija procedūrų metu nesukelia didelio diskomforto. Svarbu ir tai, kad plaukų šalinimas lazeriu nedirgina odos, tad ji yra apsaugoma nuo spuogelių, pūlinukų, įpjovimų ir kitų pažeidimų, kurie atsiranda atliekant kitas depiliacijos procedūras.

• Saugus ir efektyvus. Daugelis atiliktų tyrimų patvirtino, jog plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu yra visiškai saugus, nes atliekant šią procedūrą, lazerio šviesa 755 nm gylyje, selektyviai sąveikauja su plauko melaninu odoje, nepažeidžiant aplinkinių audinių. Iki tobulo rezultato reikia mažiau procedūrų, palyginti su kitais lazeriais.

Kas laukia toliau?

Tikriausiai nemažai kam kyla klausimas, kaip dar keisis ir tobulės nepageidaujamų kūno plaukelių šalinimo būdai? Žvelgiant į tai, kiek daug yra pažengusi estetinė medicina, tikėtina, jog plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu dar ilgai išliks veiksmingiausiu būdu, suteikiančiu ilgalaikį glotnios bei švelnios kūno odos efektą. Žinoma, įvairios technologijos tobulėja labai sparčiu žingsniu, tad nuspėti ateitį nėra lengva. Tačiau lengva ir paprasta mėgautis tuo, jog dabar galime nepageidaujamų kūno plaukelių atsikratyti greitų, neskausmingų ir efektyvių lazerinių procedūrų metu.

Užs. Nr. 550411