Rokas su teptukais

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Sauliaus Urbonavičiaus-Samo kūryba.

Vasario 29 d. Šiaulių „Laiptų galerija“ pakvietė į netikėtą žaismingą parodą – „Rokas su teptukais“, kurioje savo tapybą rodė du roko muzikantai-gitaristai – Gintas Banys iš grupės „Pelenai“ ir Saulius Urbonavičius-Samas iš grupės „Bix“. Paroda neeilinė ir nepaprasta, nes ar gali būti eilinė ir paprasta paroda, kurios atidarymas vyksta vasario 29 d., tai yra dieną, kuri būna tik kartą kas ketveris metus. Tiesa, tai ne pirmoji tokia paroda šioje galerijoje. Savo tapybos darbus čia rodė garsus kino režisierius Algimantas Puipa, muzikas Antanas Jasenka.

Dažnai pasitaiko, kad muzikuojantys, tapantys ar teatro žmonės rašo eilėraščius ar šiaip tekstus, bet reta, kad aktoriai ar rašantys tapytų, o dar rečiau, kad tai darytų muzikuojantys. Todėl ši paroda ir įdomi. Žaismingumą parodos atidaryme suteikė Sauliaus kolega, „Bix“ perkusininkas Gintas Gascevičius. Vėliau muzikavo pianistas Arijus Ivaškevičius.

Parodos autoriai, galima sakyti, grįžo į Šiaulius, nes Gintas čia mokėsi vaikų dailės mokykloje, Saulius studijavo dailės fakultetuose. Pirmas įspūdis parodoje – jos autoriai mąsto vaizdais. Regis, tai reikalinga muzikoje, ir tai persikelia į drobes. Susipina realybė ir fantazijos. Pas Gintą ryški skiriamoji linija, dalinanti paveikslą į kelias dalis, pas Saulių spalva persipina su kita spalva, viena kitą tarsi pakeisdamos. Stebina ironijos ir humoro jausmas. Siurrealistams tai gal kiek būdinga, bet šiaip tarp tapytojų – tai reta savybė. Iš lietuvių gal būtų galima paminėti R. Sližį, Š. Sauką.

Lietuvių dailės klasikas tapytojas Linas Katinas irgi rašė eilėraščius, vėliau to atsisakė ir kitiems kolegoms pokštaudamas patarė eilėraščių neberašyti, nes tapytojų mažiau nei poetų. Gintas ir Saulius ne tik kompozitoriai ir gitaristai, jie savo dainoms rašo tekstus, bet žvelgiant į parodą norisi jiems toliau palinkėti neužmesti ir tapytos, ir ne tik todėl, kad dailininkų nėra per daug, o ir todėl, kad jie viską daro puikiai.

Paroda veiks iki kovo 19 d.