Ženklas „Švaros diena“ suveikė po baudų automobilių savininkams

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Kad technika galėtų nustumti sniegą nuo kelkraščių, turi būti patraukti mažiausiai 5 automobiliai iš eilės.
Šiaulių miesto gyventojai sureagavo į ženklą „Švaros diena“ ir šiandien nuvalyti gatvių kelkraščius yra lengviau. Tuo pasidžiaugė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto koordinavimo skyriaus vedėja Rigita Tijūnaitienė. Ji neneigė, kad padėti sureaguoti galėjo ir baudos, nes kas savaitę pradėta po 235, 117, 73 administracines teisenas.

Vedėja pabrėžė, kad tai, ar gyventojai patraukia nuo gatvės savo stovinčius automobilius ženkle „Švaros diena“ nurodytu laiku, kontroliuojama penkias dienas per savaitę: tris dienas tikrina Miesto koordinavimo skyriaus specialistai, dvi – policija.

Savivaldybės atstovė priminė, kad tam, kad technika galėtų nustumti nuo kelkraščio sniegą, būtina, kad būtų patraukti bent penki automobiliai iš eilės.

R. Tijūnaitienė pabrėžė, kad ir kiek kontroliuotų gatvių valymo paslaugos teikėjus, be gyventojų pagalbos kelkraščių nuvalyti nepavyks.

Vedėja pasidžiaugė, kad gauna vis daugiau signalų iš gyventojų apie nenuvalytas gatves ar šaligatvius. Praėjusią savaitę iš gyventojų sulaukta 64 pranešimų, įmonei „Ecoservice projektai“ buvo pateiktas 61 papildomas užsakymas nuvalyti sniegą tam tikrose gatvėse ar šaligatviuose. Dalis šių užsakymų pateikta atliekant fizinę kontrolę ar stebint kamerų perduodamą vaizdą į koordinavimo centrą.

R. Tijūnaitienė pastebėjo, kad dėl pagrindinių gatvių valymo sulaukta tik vieno skundo. Jos manymu, gatvės valomos pakankamai gerai, tačiau su šaligatviais situacija keblesnė.

Bendradarbiaujant su įmone „Busturas“ išaiškintos nevalomos autobusų stotelės, kai kurios jų nebuvo įtrauktos į valomų objektų sąrašą. Vedėją nustebino tai, kad Architektų gatvėje esančiose stotelėse savo automobilius sustatė daugiabučių gyventojai, o autobusai keleivius priversti išleisti gatvėje. Tokių automobilių savininkams gresia baudos.