Vagystės dalyviai išgirdo naują nuosprendį

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių apygardos teismas panaikino išteisinamąjį nuosprendį ir pagarsino apkaltinamąjį.

Šiaulių apygardos teismas antradienį paskelbė nuosprendį apeliacine tvarka išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje, kurioje dvi nepilnametės kaltintos vagyste, o jų draugai – nusikalstamu būdu gauto turto įgijimu arba realizavimu.

Dingo merginos ir automobilis

Pirmosios instancijos teismas – Telšių apylinkės teismo Telšių rūmai visus minėtus asmenis išteisino kaip nepadariusius veikos, turinčios nusikaltimo požymių. Toks nuosprendis valstybės kaltintojo buvo apskųstas.

Bylos duomenimis, 2019 metais nepilnametės socialiniuose tinkluose susipažino su 32 metų klaipėdiečiu. Kovo 3-ąją visi trys susitiko Klaipėdoje ir automobiliu BMW nuvyko į Klaipėdos rajone, Šakinių kaime esantį mišką išgerti šampano.

Vyras merginoms užsiminė turįs „žolės“. Viena nepilnametė iš karto panoro parūkyti, ir jie tai padarė. Kita nerūkė.

Po poros dienų trijulė vėl susitiko ir nutarė nuvažiuoti į Telšių rajone esantį kaimą. Pakeliui sustojo miške. Ir šį kartą kanapes su vyru rūkė tik viena nepilnametė. Paskui kaime abu dar ir gėrė. Vyras užmigo, o pabudęs rytą savo namuose neberado nei merginų, nei savo automobilio, tad pranešė policijai.

BMW sudraskytomis padangomis surastas paliktas kaime. Tirdami automobilio vagystę, pareigūnai sulaikė abi nepilnametes, greitai išaiškėjo ir istorija apie narkotikus. Dėl jų vyrui buvo iškelta baudžiamoji byla. Dėl automobilio, kitų daiktų vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Prisipažino, o paskui paneigė

Nagrinėjant baudžiamąją bylą Telšių apylinkės teisme Telšių rūmuose, kaltinamąja tapusi nepilnametė kaltės neneigė, patvirtino, kad 2019 metų kovo 22-osios vakarą girtavo minėto vyro namuose.

Mergina sakė, jog su drauge iš anksto buvo suplanavusios pavogti vyro automobilį ir jį parduoti. Kai vyras užmigo, mergina iš namo virtuvėje buvusios spintelės paėmė BMW raktelius ir juos padavė atvykusiems draugams, kuriuos telefono žinute pasikvietė jos draugė.

Svetimu automobiliu visi važinėjosi, kol plyšo padangos, tad mašiną jie paliko apylinkėse.

Tačiau, kai, nagrinėjant bylą, buvo perskaityti nepilnametės parodymai, kaltinamoji pareiškė jokio plano dėl automobilio vagystės su drauge nebuvo aptarusi. Pirmosios instancijos teismas konstatavo, jog nebuvo įrodyta, kad automobilis buvo paimtas turint tikslą juo naudotis. 2020 metų vasario 10 dienos nuosprendžiu Telšių rūmai minėtus asmenis išteisino kaip nepadariusius veikos.

Antradienį Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus kolegija, išnagrinėjusi išteisinamąjį nuosprendį apeliacine tvarka, konstatavo, jog nepilnametės, imdamos svetimą automobilį, visgi suprato, kad savininkas mašinos neteks. Merginos šiuo automobiliu naudojosi kaip savo, jos turėjo ne tik tikslą pasivažinėti, bet jį ir realizuoti.

Teismas taip pat konstatavo, jog įrodyta ir nepilnamečių draugų kaltė. Nustatyta, jog, išvažiuodami iš nukentėjusiojo namų, vaikinai nežinojo, jog BMW vogtas. Apie tai, kad automobilis yra vogtas, jie sužinojo važinėdamiesi. Nepaisant to, ir toliau naudojosi mašina.

Naujas nuosprendis

Teismas panaikino pirmosios instancijos teismo priimtą nuosprendį ir paskelbė naują.

Nepilnametės pripažintos kaltomis dėl automobilio vagystės ir joms paskirtos laisvės atėmimo bausmės po 9 mėnesius, bausmių vykdymą atidedant vieniems metams.

Teismas merginoms taip pat paskyrė auklėjimo poveikio priemones – elgesio apribojimą metams, įpareigojant nurodytomis valandomis būti namuose, tęsti mokslus.

Vienam nepilnametės draugui už nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą arba realizavimą skirta 2 500 eurų bauda, kitam – 1 750 eurų.