Tris žmones nužudęs kelmiškis bus gydomas priverstinai

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Teismas patvirtino, kad tris žmones pražudęs Kelmės rajono gyventojas negali būti teisiamas, nes nėra pakaltinamas. Vyrui skirtas priverstinis psichiatrinis gydymas.
Ketvirtadienį Šiaulių apygardos teismas paskelbė nutartį baudžiamojoje byloje, kurioje 78 metų Kelmės rajono gyventojas A. A. buvo kaltinamas trijų asmenų, iš kurių du yra šeimos nariai, nužudymu.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad anksčiau neteistas asmuo serga lėtine psichikos liga, todėl jam skirtas priverstinis gydymas.

Baudžiamąją bylą dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo A. A. teismui perdavė Šiaulių apygardos prokuratūra. Šią bylą Baudžiamųjų bylų skyriaus kolegija išnagrinėjo teisiamajame posėdyje.

Teismas konstatavo, jog A. A. padarė baudžiamojo įstatymo uždraustą veiką – nužudė tris asmenis.

Kadangi teismo psichiatrijos, psichologijos ekspertizės metu nustatyta, jog A. A. baudžiamojo įstatymo uždraustos veikos padarymo metu sirgo ir dabar serga lėtiniu psichikos sutrikimu, dėl kurio vyras negalėjo ir negali suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti, daroma išvada, kad A. A. nužudė 71-erių sutuoktinę, posūnį ir sūnų būdamas nepakaltinamas dėl psichinės ligos.

Ekspertė psichiatrė nurodė, kad A. A. yra pavojingas visuomenei, iš teismo psichiatrijos ekspertizės išvadų matyti, kad jam reikalingas priverstinis gydymas.

Teismas pripažino, kad A. A. įvykdė baudžiamojo įstatymo uždraustą, visuomenei pavojingą veiką, ir jam skyrė priverčiamąją medicinos priemonę – stacionarinį stebėjimą psichiatrijos ligoninėje griežto stebėjimo sąlygomis.

Teismas taip pat konstatavo, jog nėra jokių abejonių, kad dėl trijų žmonių nužudymo nukentėjusieji ir civiliniai ieškovai patyrė dvasinius išgyvenimus bei sukrėtimus, ir akivaizdu, kad jiems buvo padaryta neturtinė ir turtinė žala.

Tačiau nagrinėjant baudžiamąją bylą išspręsti pareikštus civilinius ieškinius nėra galimybės, nes žalos, padarytos nepakaltinamo asmens veika, atlyginimo klausimas negali būti sprendžiamas baudžiamojoje byloje, todėl civiliniai ieškiniai palikti nenagrinėti.

Dėl žalos atlyginimo nukentėjusieji į teismą gali kreiptis civilinio proceso tvarka.

Ši nutartis yra neįsiteisėjusi ir gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

Trijų žmonių mirtis

Pernai, liepos 19-ąją, apie 5 valandą ryto, savo namuose, tualete, A. A. užpuolė sutuoktinę.

Moteris buvo subadyta peiliu ir nuo ūmaus nukraujavimo mirė įvykio vietoje.

Netrukus buvo užpultas tame pačiame name gyvenęs ir nužudytosios sūnus – kambaryje buvusiai aukai peiliu smogta į krūtinę, pilvą.

Netrukus A. A. namo koridoriuje užpuolė ir savo sūnų. Subadytas peiliu vyras nuo patirtų dauginių sužalojimų taip pat mirė.

Už A. A. sutuoktinės sužaloto sūnaus gyvybę medikai kovojo keletą savaičių, tačiau vyras rugpjūčio 28 dieną Kauno klinikose mirė.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.