Tragiškas eismo įvykis ir pabėgimas radviliškiečiui apkarto

Policijos nuotr.
Iš avarijos vietos pasprukęs vairuotojas buvo sulaikytas. Po dviejų parų teismas nusprendė jam suėmimo netaikyti.
Lapkričio 20-osios rytą Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė ir į areštinę uždarė vairuotoją, kuris įtariamas prieš savaitę Radviliškyje, kelyje Panevėžys–Šiauliai, pėsčiųjų perėjoje, partrenkęs ir sunkiai sužalojęs 50-metį Radviliškio gyventoją – jis po poros parų ligoninėje mirė.

Incidentas kelyje įvyko lapkričio 13-ąją, apie 17 valandą. Pirmąja eismo juosta važiavęs ir ties pėsčiųjų perėja praleisti einančio vyro sustojęs automobilio vairuotojas pamatė, kaip antrąja eismo juosta ta pačia kryptimi dideliu greičiu atvažiuojantis kitas automobilis kliudė bei nubloškė pėsčiąjį. Vairuotojas net nestabtelėjo ir nuvažiavo.

Pėsčiasis, kuriam medikai nustatė 1,95 promilės girtumą, dėl patirtų traumų buvo gydomas Respublikinės Šiaulių ligoninės reanimacijos skyriuje. Deja, jo gyvybės reanimatologams išgelbėti nepavyko.

Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai ėmėsi bėglio paieškos. Tačiau paieška buvo nesėkminga – nei liudytojas, nei miesto vaizdo kameros automobilio valstybinio numerio neužfiksavo.

Sužalotajam mirus, ikiteisminį tyrimą perėmė Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai. Jie kartu su Radviliškio kolegomis tęsė visų Radviliškyje esančių vaizdo kamerų peržiūras, rinko ir analizavo informaciją, tikslindami ją duomenų bazėse.

Po savaitės intensyvaus darbo pareigūnams pavyko nustatyti mirtiną eismo įvykį sukėlusį vairuotoją – 29 metų Radviliškio gyventoją. Lapkričio 20-osios rytą pareigūnai jam uždėjo antrankius.

Tragiškai pasibaigusios avarijos sukėlimu įtariamas radviliškietis teigia, jog iš eismo įvykio jis nuvažiavo dėl išgąsčio.

Įtariamojo vairuotą automobilį „VW Passat“ pareigūnai rado paslėptą išnuomotame garaže. Radviliškietis čia savo mašiną rengėsi remontuoti ir panaikinti įkalčius.

Vyras dvi paras praleido areštinėje.

Vakar Šiaulių apylinkės teismas išnagrinėjo klausimą dėl kardomosios priemonės taikymo.

Teismo sprendimu, prokuroro prašymas įtariamajam skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą vienam mėnesiui – atmestas. Savo sprendimą teismas argumentavo tuo, kad įtariamasis neturi kriminalinės praeities, turi darbą, šeimą ir kitas tvirtas sąsajas su Lietuva.

Teismo sprendimą prokuratūra turi teisę skųsti.