Teks atsakyti už apgavikiškus sandorius

Policijos nuotr.
Policija baigė ikiteisminį tyrimą dėl vienas po kito įvykdytų sukčiavimų, dabar žodį turės tarti teismas.
Įvairių šalies miestų, neaplenkiant ir Radviliškio, gyventojus mulkinęs 22 metų vyras netrukus stos prieš teismą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, nuo 2019 metų lapkričio iki 2020 metų sausio pabaigos įtariamasis susigundė apgaulės būdu pasipelnyti iš patiklių žmonių, todėl sugalvojo gudrią schemą – veikdamas kartu su kitu laisvės atėmimo bausmę atliekančiu įkalinimo įstaigoje asmeniu, prisijungė prie populiarios internetinės skelbimų svetainės ir, radęs dominantį skelbimą apie parduodamus brangesnius daiktus, melagingai prisistatydavo kito asmens vardu bei pavarde, o suderėjęs dėl perkamo daikto kainos, suklastodavo bankinio pavedimo išrašą apie atliktą apmokėjimą ir jį pateikdavo nieko neįtariančiam sąžiningam daikto pardavėjui.

Pardavėjas, tikėdamas įvykusiu sėkmingu sandėriu, parduodamą daiktą perleisdavo atvykusiam pasiimti prekės asmeniui arba sutardavo, kad pageidaujamą daiktą jis galėtų atsiimti siuntų savitarnos terminaluose.

Tokiu būdu, panaudojant apgaulę, iš 12 šalies gyventojų buvo išviliotos įvairios paklausios kasdienėje buityje naudojamos prekės: nešiojamieji kompiuteriai „HP“ ir „Lenovo“, fotoaparatai „Nikon“ ir „Canon“, žaidimų kompiuteriai – konsolės „Sony Play Station“ ir „Xbox One“, išmaniosios ausinės „Beats Studio 3 Wireless“, laikrodžiai „Casio“, planšetiniai kompiuteriai „Apple iPad“, namų kino sistemos, mobilūs telefonai „Iphone“.

Iš viso apgaulės būdu buvo įsigyta įvairių brangių daiktų už daugiau nei 2 500 eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad šiuos sukčiavimus įvykdė niekur nedirbantis, oficialaus pragyvenimo šaltinio neturintis vyras, anksčiau teistas už vagystes, sukčiavimus, turto sugadinimus, daug kartų baustas administracine tvarka už smulkaus turto vagiliavimus iš prekybos centrų.

Kaip pagrindinį nusikaltimo motyvą kaltinamasis įvardino lėšų pragyvenimui trūkumą, nes neturėjo jokio darbo, o pragyventi reikėjo.

Vyras aiškino daiktus perleisdavęs nepažįstamiems asmenims – juos tiesiog parduodavo už gerokai mažesnę sumą nei rinkos kaina.

Dėl minėto vyro nusikalstamo elgesio bei neteisėtai padarytų veikų iš viso nukentėjo 12 asmenų iš įvairių Lietuvos miestų – Vilniaus, Panevėžio, Klaipėdos rajono, Radviliškio, Tauragės rajono bei kitų šalies miestų ir rajonų gyventojai.