„Šiaulių“ klubo buvusį vadovą prašoma nuteisti

Redakcijos archyvo nuotr.
Adomą Klimavičių siūloma nuteisti.
Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje, kurioje dabar jau buvęs Šiaulių krepšinio klubo vadovas šiaulietis Adomas Klimavičius kaltinamas dokumentų suklastojimu ar disponavimu suklastotais dokumentais, apgaulingu apskaitos tvarkymu, turto pasisavinimu, neteisingu duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu, pirmadienį numato skelbti sprendimą. Šiomis dienomis proceso dalyviai tarė baigiamąsias kalbas.

Per baigiamąsias kalbas A. Klimavičius teismui sakė, kad pinigų nevogė ir nepasisavino. Jis sakė, jog klubui pats skolino pinigų be procentų, kad būtų išsaugota klubo garbė, kad klubas egzistuotų ir kitais metais. Kaltinamasis tikino, jog per beveik 23 darbo klube metus nė vienas krepšininkas nėra klubo apskundęs teismui už tai, kad jam kažkas nebuvę sumokėta, neatlyginta ar klube esančios netinkamos sąlygos.

Savo kalboje kaltinamojo gynėjas pripažino, kad klube buvo rūpesčių dėl mokesčių, dokumentų surašymo, apskaitos tvarkymo, tačiau dėl pinigų pasisavinimo, iššvaistymo jis teismo prašė jo ginamąjį išteisinti.

Valstybės kaltinimą palaikantis prokuroras teismo prašė A. Klimavičių pripažinti kaltu ir už padarytas jam inkriminuotas nusikalstamas veikas paskirti 4 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trejiems metams.

A. Klimavičiui inkriminuojamos nusikalstamos veikos susijusios su viešosios įstaigos ir krepšinio klubo Šiauliuose pinigų pasisavinimu. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių valdyba.

Bylos duomenimis, nuo 2014 iki 2016 metų galėjo būti pasisavinta daugiau kaip 300 tūkstančių eurų. A. Klimavičius galėjo pasirašyti kasos išlaidų orderiuose apie kelių šimtų tūkstančių eurų apmokėjimą dviem Estijos bendrovėms už krepšininkų teisės į atvaizdo naudojimo įgijimą.

Tačiau tyrimo metu nustatyta, kad realiai šie pinigai įmonėms nebuvo išmokėti. Minėtų Estijos bendrovių vadovo, kuris galėjo padėti A. Klimavičiui, byla atskirta.

Buvęs krepšinio klubo direktorius kaltinamas apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu. Krepšininkams, kitiems darbuotojams išmokėtas darbo užmokestis nebuvo įformintas buhalterinės apskaitos dokumentais. Žmonės atlyginimą galėjo gauti grynaisiais.

A. Klimavičius kaltę pripažįsta tik iš dalies, neneigia apgaulingai tvarkęs buhalterinę apskaitą.

Teismo posėdžiuose apklausta daugiau kaip 40 liudytojų, nemaža jų dalis yra krepšininkai.