Paskelbta bausmė tėvažudžiui

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Martynas Sidaras už tėvo nužudymą kalės 11 su puse metų.
41 metų šiaulietis Martynas Sidaras už tėvo nužudymą pripažintas kaltu ir turės atlikti vienuolikos su puse metų laisvės atėmimo bausmę.

Nieko neatsiminė

Tokią bausmę Šiaulių apygardos teismas M. Sidarui skyrė prie šiuo nuosprendžiu paskirtos laisvės atėmimo bausmės pridėjęs dalį pagal Šiaulių apylinkės teismo 2019 metų rugpjūčio 1 dienos nuosprendį neatliktos laisvės atėmimo bausmės.

Šių metų sausio 26-osios naktį Šiauliuose, Vytauto gatvės bute buvo rastas šeimininko K. S. kūnas. Kaip vėliau konstatavo medicinos ekspertai, vyrui, kuriam anksčiau buvo nustatytas tik 10 procentų darbingumo lygis, lemtingąją naktį buvo suduota į įvairias kūno vietas ne mažiau kaip 23 kartus, aukai sulaužyti šonkauliai, žandikaulis, stuburo slanksteliai, plyšusios žarnos, padaryti kiti sužalojimai. Vyras nuo patirtų traumų mirė įvykio vietoje.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad K. S. mirtinai sumušė jo nuo alkoholio apsvaigęs sūnus M. Sidaras.

Maždaug po dviejų dienų nuo nusikaltimo padarymo M. Sidaras su broliu atvyko į policiją ir prisipažino nužudęs tėvą.

Per ikiteisminį tyrimą vyras teigė, jog tragiškos nakties aplinkybių paaiškinti negalįs, anot jo, namo grįžęs iš naktinio baro ir iš karto nuėjęs miegoti. Rytą pamatė, kad tėvas nebegyvas.

Už ir prieš

Bylos nagrinėjimo metu teismas įvertino, kad kaltinamojo savanoriškas atvykimas į policiją ir pranešimas apie įvykdytą nusikalstamą veiką pripažintinas jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Akivaizdu, kad atvykti į policiją ir prisipažinti apie savo įvykdytą nusikalstamą veiką yra emociškai labai sunku, todėl toks kaltinamojo M. Sidaro elgesys, padėjęs išaiškinti jo įvykdytą nusikalstamą veiką, anot teismo, negali likti neįvertintas.

Kaltinamojo M. Sidaro atsakomybę sunkinančiomis aplinkybėmis pripažintina tai, kad jis jam inkriminuotą nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos šios nusikalstamos veikos padarymui, taip pat tai, kad jis šią nusikalstamą veiką padarė būdamas recidyvistu.

Liudytojų parodymai patvirtina, kad kaltinamasis M. Sidaras rūpinosi savo tėvu su juo gerai sutarė, jokio motyvo, dėl kurio kaltinamasis būtų suinteresuotas nužudyti savo tėvą, byloje nenustatyta.