Pakruojyje pavogtą automobilį sustabdė griovys Kelmės rajone

Policijos nuotr.
Liudytojas patvirtino, kad mašina į griovį įvažiavo keistai vinguriuodama ir kirsdama priešpriešinio eismo juostą.
Gegužės 14-osios popietę Pakruojyje, Vytauto Didžiojo gatvėje, iš gyvenamojo namo kiemo pagrobtas 71 metų vyrui priklausantis automobilis „Toyota Avensis Verso“. Pakruojyje prasidėjęs įvykis baigėsi Kelmės rajone, kur mašina rasta apdaužyta.

Pakruojietis, savo automobilį palikęs neužrakintą ir su užvedimo rakteliais spynelėje Vytauto Didžiojo gatvės namo kieme, po valandos jo neberado. Transporto priemonėje savininkas buvo palikęs ir automobilio registracijos dokumentus, savo asmens pasą ir piniginę su 500 eurų, o daiktų dėtuvėje – dar 300 eurų ir dviejų bankų mokėjimo korteles.

Praėjus valandai po vagystės, po 16 valandos, policijai pranešta, kad Kelmės rajono Ramučių kaime, rastas į griovį įvažiavęs automobilis.

Įvykio liudytojas pasakojo, kad jį nustebino keistai po važiuojamąją dalį manevruojantis ir avarines situacijas keliantis automobilis, kuris galiausiai metėsi į priešpriešinio eismo juostą, į žiedinę sankryžą įvažiavo prieš eismą ir įlėkė į griovį.

Į eismo įvykio vietą atvykę pareigūnai vairuotoją rado sėdintį kelkraštyje. Vyras elgėsi keistai, nors alkoholio matuoklis parodė nulį. Jis prisistatė Jonu Petkumi iš Ukmergės ir nurodė, kad jam 25 metai, nors realiai atrodė dvigubai vyresnis.

Pokalbio metu vyras nurodė vis skirtingas gimimo datas. Teigė automobilį išsinuomojęs Klaipėdoje, tačiau jokios nuomos sutarties pareigūnams pateikti negalėjo. Po to ėmė tvirtinti, kad tojotą pasivažinėti davė draugas.

Kai paaiškėjo, kad į griovį įvažiavęs „Toyota Avensis Verso“ yra tas pats, kurio prieš valandą pasigedo pakruojiškis, automobilį vairavusį vyrą apsispręsta vežti į areštinę.

Atsidūręs tarnybiniame policijos automobilyje, jis prisipažino, kad nėra Jonas Petkus, ir įvardijo tikruosius savo asmens duomenis: 61 metų Pakruojo gyventojas, kuris automobilį pavogė, nes norėjo pasivažinėti, o pavardę melavo išsigandęs atsakomybės.

Vyras skundėsi įvairių kūno vietų skausmais, tačiau medikai diagnozavo tik kojos padikaulio lūžį ir išleido gydytis ambulatoriškai.

Vyras buvo uždarytas į areštinę, dėl automobilio vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas. O dėl to, kad transporto priemonę vairavo, neturėdamas tam teisės, nes jos nėra įgijęs, ir vairuodamas sukėlė eismo įvykį, kurio metu apgadinta ne jam priklausanti transporto priemonė, pakruojiškiui pradėta dar ir administracinė teisena.

Šiuo metu vyras perduotas psichiatrams.