Neblaivaus triukšmadario automobilis sustojo ant stogo

Policijos nuotr.
Policijos pareigūnų persekiojamas taksi automobilis sustojo tik tada, kai nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė. Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumas.
41-erių šiaulietis, sprukdamas nuo policijos pareigūnų, posūkyje nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio, nulaužė medį ir apsivertė. Vyras sužalojimų išvengė, tačiau ne administracinės ir baudžiamosios atsakomybės.

Spalio 21-osios popietę Šiaulių apskrities policijos Operatyvaus valdymo skyrius sulaukė Šiaulių priemiestyje esančios kavinės direktoriaus skambučio, kad vienas šiaulietis, prieš kurį laiką iš kavinės pavogęs du alkoholinio gėrimo butelius ir dėl to patekęs į policijos akiratį, grasina su juo susidoroti, padegti kavinę. Įtariamasis turtinę žalą kavinei atlygino, tačiau liko nepatenkintas, kad per direktorių jam teko turėti reikalų su policija.

Tad spalio 21-ąją šiaulietis atvyko į kavinę išsakyti visko, ką mano apie direktorių, bet jo neradęs, užsipuolė padavėją ir jai išrėkė direktoriui skirtus žodžiu. Telefonu sužinojęs apie kilusį incidentą, direktorius atskubėjo į kavinę, tačiau agresyviai nusiteikęs šiaulietis jau šalinosi iš įvykio vietos. Apie incidentą skubiai buvo pranešta policijai.

Šiauliuose, Dainų gatvėje policijos pareigūnai sustabdė grasintojo vairuojamą taksi „Mercedes Benz“. Patruliams artėjant prie automobilio, vairuotojas nusprendė išvengti pokalbio su pareigūnais ir nurūko link Architektų gatvės, paskui pasuko į Nuklono gatvę ir nuvažiavo per laukus. Čia pradėjo klimpti. Tačiau, kai pribėgo pareigūnas, automobilis išsiropštė iš purvyno ir vėl nuvažiavo.

Nereaguodamas į daugkartinius garsiakalbiu išsakytus policijos pareigūnų reikalavimus sustoti, vairuotojas pasiekė Pailių gatvę, aplinkkelį, nuvažiavo link Vinkšnėnų ir pasuko į sodus. Čia jo kelionė ir baigėsi – posūkyje nesuvaldė transporto priemonės, kuri nuvažiavo nuo kelio, rėžėsi į medį, jį nulaužė ir apsivertė.

Vairuotojas buvo neblaivus, jam nustatytas 1,87 promilės girtumas. Dėl to šiauliečiui pradėtas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamasis kodeksas už tai numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų. Taip pat gali būti konfiskuotas automobilis.

Dėl to, kad nepakluso teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams sustoti, vyro laukia administracinė atsakomybė. Už tai numatyta bauda nuo aštuonių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų.

Šiaulietis išvengti atsakomybės bėgdamas bando ne pirmą kartą. Prieš porą metų jo vairuojamas automobilis Šiauliuose apgadino BMW ir iš įvykio vietos taip pat norėjo sprukti. Tada vyras buvo irgi neblaivus, nustatytas 1,92 promilės girtumas.