Naminio gėralo mėgėjams – liūdnos dienos

Policijos nuotr.
Pareigūnai požeminiame bunkeryje surado tikrą naminės degtinės fabriką.
Naminės degtinės ir kontrabandinių rūkalų platinimo tinklą pričiupo Šiaulių ir Telšių apskrities policijos pajėgos surengtos bendros operacijos metu. Nelegalios prekės į nelegalią rinką artimiausiu metu greičiausiai nepateks.

Rugsėjo 23 dieną pareigūnai apsilankė pas du gyventojus ir atliko kratas. Jiems priklausančiose sodybose, butuose taip pat rasta skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą.

Pas 43 metų vyrą Mažeikių mieste turimuose butuose bei garažuose, rasta ir paimta apie 200 litrų naminės degtinės.

Atliekant kratą pas kitą Mažeikių rajone gyvenantį vyrą radiniai nustebino. Ketūnų kaime esančioje sodyboje, rūsyje po žeme, aptiktas bunkeris – naminės degtinės fabrikas. Jame buvo rastas aparatas naminei degtinei gaminti, virš 800 litrų raugo bei apie 120 litrų naminės degtinės.

Kaip paaiškėjo vėliau, Ketūnų kaimo gyventojas vis dar nepasimokė – anksčiau tris kartus jau buvo teistas dėl analogiškų nusikalstamų veikų.

Šiuo metu, Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos ir toliau atlieka šį ikiteisminį tyrimą. Įtarimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis bei neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, aparatų jiems gaminti, gaminimo, laikymo, gabenimo ir realizavimo, pareikšti iš viso devyniems asmenims.

Šio tyrimo pradžia – šių metų gegužės 15 diena, kai Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai demaskavo nelegalią prekybą akcizais apmokestinamomis cigaretėmis bei namine degtine.

Operacija prasidėjo vidurdienį Tirkšlių miestelyje. Jame buvo sustabdytas iš gyvenamojo namo kiemo išvažiuojantis automobilis „Ford Mondeo“. Pareigūnai automobilio bagažinėje rado 2 500 pakelių cigarečių, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis. Įstatymas už tai numato baudžiamąją atsakomybę. Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis vairuotojo atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tęsiant ikiteisminio tyrimo veiksmus, nutarta patikrinti ir kiemą, kuriame sulaikytas vyras, įtariama, nusipirko akcizais apmokestinamų prekių, nepaženklintų lietuviškomis banderolėmis. Patikrinimas pasitvirtino, kieme esančioje malkinėje aptikta 7 500 pakelių cigarečių. Juos turėjusi namo šeimininkė sulaikyta. Jos sutuoktinis sulaikymo išvengė – tuo metu jo nebuvo namuose. Tačiau jam, kaip ir jo žmonai, dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis buvo pareikšti įtarimai.

Pareigūnai atliko kratas ir dar pas šešis gyventojus, įtariamus kontrabandinių cigarečių platinimu, kurias, manoma, įsigydavo iš anksčiau paminėtų asmenų. Pas visus juos rasti kiekiai skirtingi. Visos vykdytos operacijos metu rasta ir paimta 14 410 pakelių cigarečių, kurių vertė siekia 50 025 eurus. Keturiems asmenims dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, penkiems – administracinės teisenos.

Pas kai kuriuos asmenis akcizais apmokestinamos cigaretės buvo ne vienintelė draudžiama prekė. Pas du jų rasta ir naminės degtinės.