Mopedą vairavęs paauglys ne tik susižalojo, bet ir pridarė nuostolių

Policijos nuotr.
Po 13-mečio sukeltos avarijos remonto prireiks ir jo vairuotam mopedui.
Kad mopedu į gatvę galima išvažiuoti tik sulaukus 15 metų ir išlaikius teorijos egzaminą – trylikametis Šiaulių rajono, Dainų kaimo, gyventojas sužinojo tik po avarijos, į kurią pateko.

Vienkiemyje gyvenantis paauglys savo tėvui priklausančiu mopedu važinėti po sodybos teritoriją pratinosi ne kartą. Tačiau spalio 3 dienos popietę jis išvažiavo ne tik iš kiemo, bet ir iš kaimo į Šiaulius.

Apie 16 valandą Šiaulių pareigūnai buvo iškviesti į Šiauliuose esančią Gegužių ir Aido gatvių sankryžą įforminti eismo įvykio.

Atvykę jie pamatė ant važiuojamosios dalies gulintį mopedą, netoliese stovintį „Hyundai“ markės automobilį, o jame sėdintį traumuotą dviratės transporto priemonės vairuotoją – nei vairuotojo pažymėjimo, nei vairavimo eisme įgūdžių neturintį 13-metį.

Berniuką medikai išvežė į ligoninę, jam diagnozuotas peties išnirimas, alkūnkaulio lūžimas, kojos čiurnos raiščių patempimas. Anot liudytojų, Gegužių gatve važiavęs mopedo vairuotojas suko į kairę, nepraleido priešpriešiais tiesiai važiavusio automobilio ir trenkėsi į jį.

Sužalotas ne tik paauglys, bet apgadintos ir abi susidūrusios transporto priemonės.

Dabar nepilnamečio tėvams reikės atlyginti žalą apgadinto automobilio vairuotojui, išleisti nemenką sumą savo motorolerio remontui ir sūnaus gydymui bei reabilitacijai.

Policijos pareigūnai akcentuoja: tik tada, kai vaikas sulauks nustatytos brandos ir išlaikys Kelių eismo taisyklių egzaminą, leiskite sėstis prie jų vairo.

Šiemet eismo įvykiuose Šiaulių apskrityje žuvo vienas dviratės motorinės transporto priemonės vairuotojas ir keturiolika sužalota. Iš jų penki nukentėjo Šiauliuose, penki – Raseinių rajone, trys – Šiaulių rajone, du – Radviliškio rajone.