Medike ir bankininke apsimetinėjusi aferistė priėjo liepto galą

Policijos nuotr.
Teistumas „nusipelniusią“ sukčiuvienę Aldoną Bulyginienę pasivijo praėjus trylikai metų po nusikaltimo.
Už sukčiavimus anksčiau aštuonis kartus teista 66-erių Aldona Bulyginienė Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose dėl prieš beveik trylika metų įvykdytų sukčiavimų vėl pripažinta kalta.

Teismo sprendimu, recidyviste pripažintai A. Bulyginienei skirta subendrinta vienų metų ir devynių mėnesių nelaisvės bausmė. Nuteistoji taip pat turės atlyginti vienam nukentėjusiajam padarytą žalą – daugiau nei 5 000 eurų. Kita nukentėjusioji nuosprendžio dienos nesulaukė – mirė.

Po dešimtmečio slapstymosi užsienyje A. Bulyginienę iš Belgijos šių metų gegužės 6 dieną parskraidino Šiaulių apskrities policijos pareigūnai. Kadangi per gyvenimo užsienyje laikotarpį jos asmens tapatybės dokumentai buvo nebegaliojantys, tai moteris Belgijoje gyveno su suklastota asmens tapatybės kortele, prisidengdama kito asmens duomenimis.

A. Bulyginienė 2008 metų spalio 29-osios rytą, po dešimtos, aplankė dviejų Radviliškio rajono gyventojų namus ir apgaule išviliojo pinigus.

Atėjusi į iš ligoninės ką tik grįžusios moters namus, sukčiuvienė prisistatė banko darbuotoja ir informavo apie planuojamą valiutos keitimą, esą būtina nedelsiant iškeisti 100 ir 200 litų kupiūras. Šeimininkė padavė 1 500 litų, A. Bulyginienė pinigus pasiėmė ir pažadėjo rytojaus dieną sugrįžti, bet taip nebegrįžo.

Atėjusi į kitus namus, moteris prisistatė medike, kuriai patikėta suregistruoti litų kupiūras.

Namų savininkas iš pradžių padavė 200 litų kupiūrų pluoštą, o paskui iš kamaros atnešė ir šimto litų banknotų. Sužinojusi, jog namų šeimininkas serga radikulitu, „medikė“ liepė jam nusimauti kelnes, o pati spruko pro duris su ką tik gautais 5 500 litų.

Nagrinėjant bylą, keliuose apskrities teismuose aštuonis kartus jau teista kaltinamoji neigė šįkart nusikaltusi – nieko neapgaudinėjo ir nesukčiavo, o prisipažino esą tik spaudžiama pareigūnų.

Šią bylą nagrinėjant teisme 2010 metais, kaltinamoji į gegužės 11-ąją vykusį posėdį neatvyko, pasislėpė,dėl to jai buvo paskirtas suėmimas ir paskelbta kaltinamosios paieška, o vėliau išduotas Europos arešto orderis.

Susijusios naujienos