Aferistė sučiupta po dešimties metų

Policijos nuotr.
Nuteistoji, kaltinamoji ir įtariamoji 66 metų Aldona Bulyginienė netrukus laiką leis už grotų. Teisingumas šią moterį pasivijo po dešimtmečio.
Po dešimtmečio slapstymosi užsienyje į Lietuvą gegužės 6 dieną parvežta nuteistoji, kaltinamoji ir įtariamoji 66 metų Aldona Bulyginienė. Ją iš Belgijos į gimtinę parskraidino Šiaulių apskrities policijos pareigūnai.

A. Bulyginienė turės atlikti 2010 metais teismo paskirtą vienų metų ir 7 mėnesių bausmę už Pakruojyje įvykdytą sukčiavimą, išklausyti teismo nuosprendį už dar keletą sukčiavimo atvejų Šiaulių apskrityje ir susipažinti su jai pareikštais įtarimais ikiteisminiame tyrime dėl sukčiavimo savo giminaitės atžvilgiu.

2010 metais Pakruojo rajono apylinkės teismas už sukčiavimą A. Bulyginienę teisė jau aštuntą kartą. Į apgaulės voratinklį ji buvo įpainiojusi Lygumų miestelio senjorę. Apsilankiusi pas ją, šiaulietė prisistatė draudimo agente ir pasiūlė apsidrausti, kad ateityje nereikėtų mokėti nei už gydymą, nei už vaistus. Draudimas turėjo kainuoti 1 000 litų.

Kai senolė padejavo turinti tik 500, „agentė“ sutiko ją „apdrausti“ ir už tokią sumą.

Šiaulietė, pasiėmusi pinigus, išėjo, žadėdama po poros dienų atnešti draudimo sutartį. Senjorė, apsidžiaugusi tokiu „sėkmingu sandoriu“, apie jį suskubo papasakoti savo kaimynėms, kurios iš karto suprato: pensininkė pateko į aferos pinkles.

Nepaisant to, kad po kurio laiko A. Bulyginienė moteriai pinigus grąžino ir jos atsiprašė, jai vis tiek teko stoti prieš teismą.

2010 metais Šiaulių policiją pasiekė informacija, susijusi su nauju A. Bulyginienės sukčiavimu. Šįkart jos auka tapo sesers anūkė.

Tuo metu pas seserį Šiaulių rajone, Meškuičiuose, gyvenusi A. Bulyginienė laisvai galėjo prieiti prie visų namuose buvusių dokumentų ir tuo pasinaudojo.

Radusi namuose gyvenusios19-metės sesers anūkės banko kortelę ir jos elektroninės mokėjimo priemonės naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenis (PIN kodą, slaptažodį, identifikavimo kodus), ji iš įvairių bendrovių merginos vardu ėmė greituosius kreditus.

Viskas paaiškėjo, kai 19-metė gavo pirmą įspėjimo laišką dėl negrąžinamo kredito.

Tuo metu teismuose dėl A. Bulyginienės įvykdytų sukčiavimų nagrinėjimo laukė dar keletas bylų. O tada sukčiuvienė, matydama, kad jai gresia atsidurti už grotų, nutarė sprukti į užsienį.

Tačiau net ir po 10 metų teisingumas moterį pasivijo. Šiaulių pareigūnai, bendradarbiaudami su užsienio kolegomis, ją surado Belgijoje. Kadangi per gyvenimo užsienyje laikotarpį jos asmens tapatybės dokumentai buvo nebegaliojantys, tai moteris Belgijoje gyveno su suklastota asmens tapatybės kortele, prisidengdama kito asmens duomenimis.

Šiuo metu A. Bulyginienė mėnesiui suimta. Gegužės 7 dieną jai pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo, svetimu vardu imant greituosius kreditus, ir artimiausiu metu ji iškeliaus į pataisos namus.