Įsibėgėja kasmetinė akcija „Garažiukas“

AAA nuotr.
Aplinkosaugininkai pradeda patikras automobilių ardymo vietose ir servisuose.
Du mėnesius truksiančią akciją „Garažiukas 2021“ pradėjo Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos pareigūnai. Kartu su Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais jie tikrina įmones ir asmenis, remontuojančius ir ardančius automobilius.

Per akciją Šiaulių aplinkosaugininkai dėmesį kreipia į asmenis, garažų bendrijose, pavieniuose garažuose, ūkiniuose pastatuose, fermose, angaruose ir gamybinėse patalpose vykdančius transporto priemonių techninę priežiūrą, remontuojančius ir ardančius eksploatuoti netinkamas transporto priemones (ENTP).

„Mums ypač svarbu išaiškinti neteisėtus ENTP veiklos vykdytojus. Kai veikla vykdoma teisėtai, sumažėja ir pažeidimų. O juk mūsų tikslas ir yra siekti, kad transporto priemonių priežiūra, remontas ar ardymas kuo mažiau kenktų aplinkai“, – sako Šiaulių aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Valdas Glazauskis.

Per akciją ne tik bus ieškoma pažeidėjų. Atliekant patikrinimus, ūkio subjektams bus teikiama ir metodinė pagalba, konsultuojama atliekų tvarkymo reikalavimų, GPAIS atliekų apskaitos ir kitais klausimais.

Aplinkosaugininkai tikrina, ar ENTP veikla vykdoma tik negyvenamosiose patalpose. Tais atvejais, kai dirbama lauke, svarbu užtikrinti, kad teršalai nesusigertų į žemės paviršių.

Tikrinamos patalpos, kuriose ardomi automobiliai, nutekėjusių skysčių surinkimo ir tvarkymo sistemos.

Kreipiamas dėmesys, ar asmenys turi oficialias sutartis su atliekų tvarkytojais, kuriems perduodamos susidariusios pavojingosios ir nepavojingosios atliekos.

Tikrinama, ar, prieš priimant ardyti nebetinkamą naudoti automobilį, patikrinama „Regitroje“ skelbiama informacija, pavyzdžiui, ar automobilis nėra įkeistas, areštuotas ir kt.

Departamento pareigūnai tikrina ir autoservisų patalpas: ar jos atitinka nustatytus reikalavimus, ar remonto dirbtuvėse yra priemonės, skirtos išsiliejusiems pavojingiems skysčiams neutralizuoti.

Ypatingas dėmesys kreipiamas, ar tinkamai rūšiuojamos ir laikomos atliekos, ar jų ne per daug sukaupta.

Tikrinama, kokie dažai, lakai ir gruntai naudojami pakartotiniam dažymui. Taip pat, ar reikalavimų laikomasi tuose servisuose, kuriuose remontuojamos kondicionavimo sistemos.

Be abejo, tikrinama, ar autoserviso savininkas, remontuojantis detales, darančias įtaką išmetamųjų dujų kokybei, turi dujų matavimo prietaisą su galiojančiu valstybinės patikros sertifikatu.