Gyvus šuniukus užkasęs ginkūniškis dirbs viešuosius darbus

Archyvo nuotr.
Kaimynų dėka išgelbėti šuniukai ir jų motina šiuo metu glaudžiasi pas laikinus globėjus Radviliškio rajone.
Šiaulių apylinkės teismas už žiaurų elgesį su gyvūnais Šiaulių rajono gyventoją Vytą Zabotką pripažino kaltu ir skyrė jam keturis mėnesius viešųjų darbų, įpareigojant kas mėnesį išdirbti po 20 valandų visuomenės labui. Vyras savo kieme tyčia užkasė šešis gyvus šuniukus.

V. Zabotka prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Kadangi buvo taikytas supaprastintas bylos procesas, paskirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu.

Nesutikdamas su teismo sprendimu, kaltinamasis turi teisę per 14 dienų nuo dokumento gavimo paduoti prašymą Šiaulių apylinkės teismui surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

Kaltinamasis šių metų rugsėjo 12-osios naktį daugiabučio namo kieme, tyčia užkasė šešis 1–3 parų amžiaus šuniukus, norėdamas juos nužudyti. Vienas šuniukas žuvo.

Per ikiteisminį tyrimą V. Zabotka prisipažino. Jis tvirtino suprantąs, kad pasielgė blogai, tačiau neturėjęs pasirinkimo. Apie tai, kad šuniukus galima atiduoti į prieglaudą, sako nežinojęs.

Vyras pasakojo, kad augino 7 metų mišrūnų veislės kalytę Mirtą, kuri atsivedė šuniukų. Kadangi jis nedirba, sunkiai gyvena, šešis šuniukus jam būtų buvę sunku išlaikyti. Todėl V. Zabotka sugalvojo keturkojus užkasti. Kai lauke sutemo, vyras pasiėmė kastuvą ir užkasė visus šuniukus savo kieme, po vyšnia.

Kaimynė dieną matė, kad V. Zabotka lakstė po kiemą su kastuvu. Anot liudytojos, vyras buvo neblaivus. Moteris matė, kaip kalytė iššoka pro langą, kažką juodo įsikanda į dantis ir vėl grįžta namo. Tuomet kaimynė nesuprato, kad tai šuniukai.

Naktį moteris girdėjo cypiant šuniukus, o kitą dieną keli kaimynai nuėjo pas V. Zabotką į kiemą ir atkasė keturis šuniukus, kurių vienas buvo negyvas. Vėliau dar du šuniukus atkasė atvykę tarnybų darbuotojai.