Girta vairuotoja trenkėsi vos pajudėjusi

Policijos nuotr.
Mažametę dukrą pas odontologą vežusiai vairuotojai nustatytas vidutinis girtumas.
Neblaivią vairuotoją nuo galimų tragiškų pasekmių išgelbėjo jos sukelta avarija. Šiaulietė, kuriai po avarijos nustatytas vidutinis – 1,6 promilės – girtumas, automobilyje vežė pradinukę dukrą.

Kovo 23 dieną Šiauliuose, Vilkaviškio gatvėje, neblaivi 40-metė, jau rengėsi automobiliu „Mazda“ savo dukterį vežti pas odontologą, tačiau kelionę baigė jos net nepradėjusi. Važiuodama iš automobilio stovėjimo vietos atbuline eiga, ji trenkėsi į gatvėje stovėjusią sunkiasvorę transporto priemonę „Mercedes Benz“. Nuo smūgio iškrito jos vairuojamos mazdos galinis stiklas.

Tada lengvasis automobilis pavažiavo į priekį, į savo stovėjimo vietą, iš jo išlipusi ir keletą priekaištingų replikų dėl ne vietoje, anot jos, stovėjusio sunkvežimio kelininkams metusi vairuotoja nuėjo.

Iškviesti Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai išklausė vairuotojos elgesio nustebintų kelininkų pasakojimo, apžiūrėjo įvykio vietą ir pamatė jų link artėjančią moterį, kuri prisistatė lengvojo automobilio savininke. Nuo jos sklido stiprus alkoholio kvapas. Matuoklio rodmenys parodė vidutinį girtumą – 1,6 promilės. Vairuotoja tai pavadino nesąmone.

Vėliau pareigūnams ji prisipažino alkoholį vartojusi išvakarėse. Tuo pačiu tikino, niekur nevažiavusi, tik šiaip sau buvo įsėdusi į automobilį. Vis dėlto neturėjo paaiškinimo, kaip galėjo iškristi automobilio galinis stiklas, jei ji nejudėjo iš vietos.

Praėjus 15 minučių po pirmo patikrinimo, vairuotojai teko dar kartą papūsti į alkoholio matuoklį, o jis parodė dar didesnį girtumą – 1,66 promilės. Prispirta įrodymų, moteris pripažino, kad girtavo iki gilios nakties, o ryte suskubo viskiu „taisyti“ sveikatą.

Nesuvokiama, kodėl šiaulietė vaikui nuvežti pas odontologą, neišsikvietė taksi, kaip padarė po sukelto eismo įvykio. Situacija baigėsi laimingai, smūgis į stovinčią transporto priemonę buvo skausmingas tik automobiliui.

Dėl vairavimo apsvaigus, kai girtumas viršija 1,5 promilės, 40-metei pradėtas ikiteisminis tyrimas, o dėl sukelto eismo įvykio – administracinė teisena.