Ginklų byloje laukiama nuosprendžio

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulietis Saimonas Puidokas prisipažino, jog policijos rasti ginklai priklauso jam. Vyras prašė teismo neskirti jam griežtos bausmės.
Šiaulių apylinkės teismas vakar atvertė šiauliečio Saimono Puidoko baudžiamąją bylą. 31-erių vyras kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis.

Teisme S. Puidokas savo kaltę pripažino visiškai, dėl savo poelgio nuoširdžiai gailėjosi. Tardamas paskutinį žodį vyras prašė teismo pasigailėti ir nesugriauti jo gyvenimo, kurį pastaruoju metu lydi sėkmė.

Valstybės kaltintojas kreipėsi į teismą su prašymu S. Puidokui skirti laisvės atėmimą pustrečių metų, bausmę sumažinant trečdaliu ir jos atlikimą atidedant dvejiems metams.

Nuosprendį byloje teismas ketina skelbti rugsėjo 3 dieną.

2013 metais už vagystę teistas S. Puidokas pernai liepos 17 dieną policijos pareigūnams įkliuvo Šiaulių rajone, prie Aukštelkės, greta bažnyčios esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Prie besibūruojančio jaunimo privažiavę pareigūnai pastebėjo, kaip vienas (S. Puidokas) puolė bėgti ir kažką numetė į pakelės žolę.

Pagavę bėglį, policininkai žolėje rado ir numestą pistoletą.

Dar vienas ginklas tąkart įvykdytos apžiūros metu rastas S. Puidokui priklausančiame automobilyje.

Per kratą šiauliečio bute buvo rasta ir šovinių.

Pradėto ikiteisminio tyrimo metu S. Puidokas prisipažino, kad policijos rasti ginklai ir šaudmenys priklauso jam. Pistoletus su šoviniais už 300 eurų esą pirkęs 2018 metais iš nepažįstamo asmens Šiaulių centriniame turguje. Jokio rimto tikslo įsigydamas ginklus neturėjęs, pirkinys buvo viso labo pomėgis.

Ginklus automobilyje S. Puidokas teigė laikęs, nes tuo metu keitė gyvenamąją vietą, o ginklai užsiliko pervežant daiktus.

Aukštelkėje, kur ir buvo sulaikytas policijos, S. Puidokas aiškino tąkart sustojęs, nes pamatė pažįstamus. Esą neturėjęs jokių piktų kėslų.