Dvi žūtys: prie vairo girtas ir be teisių

Policijos nuotr.
Dviejų žmonių žūtimi pasibaigusią avariją sukėlė girtas vairuotojas, kuris dėl įvykdytų nusikalstamų veikų gerai žinomas užsienio teisėsaugai.
Šiaulių apylinkės teismas lapkričio 15 dieną dviem mėnesiams leido suimti Radviliškio rajono kelyje Jonava–Kėdainiai–Šeduva mirtiną eismo įvykį sukėlusį 35 metų vyrą.

Lapkričio 13-ąją, prieš 11 valandą ryto, minėto vyro vairuojamas automobilis „VW Golf“ įvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su automobiliu „Suzuki“, kuriuo važiavo šeima iš Kauno rajono. Eismo įvykyje žuvo 62 metų vairuotojas ir jo žmona. 35 metų jų dukra dėl patirtų traumų buvo paguldyta į Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos skyrių.

„VW Golf“ vairuotojas automobilį vairavo ne tik neblaivus, bet neturėdamas teisės, nes jos niekada nebuvo įgijęs. Alkoholio matuoklis parodė 1,7 promilės girtumą. Dėl kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo jam pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras pripažino, kad, sėsdamas prie automobilio vairo, gėręs.

Kėdainių rajone gyvenamąją vietą deklaravęs vairuotojas daugiau yra žinomas užsienio šalių teisėsaugai, nei Lietuvos pareigūnams, nes, sulaukęs pilnametystės, jis daugiau laiko leido užsienyje.

Nuo 2008-ųjų Lietuva vis gaudavo informacijos apie šio vyro vykdomas nusikalstamas veikas Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje. Čia jam buvo taikytos teisinės sankcijos už vagystes, tyčinį nuosavybės sugadinimą, kūno sužalojimą, suklastotų dokumentų naudojimą, vairavimą apsvaigus ir kt.

Eismo įvykį Radviliškio rajone vyras sukėlė grįždamas iš Olandijos. Mįslę teisėsaugai užminė ir jo vairuojamas automobilis, kurio valstybiniai numeriai – vokiški, o duomenų bazė parodė, kad nuo lapkričio 8 dienos Vokietijos teisėsauga yra paskelbusi šios mašinos tarptautinę paiešką. Tyrėjai dabar tikslina, ar ieškomas automobilis, ar tik jo valstybiniai numeriai.