Automobilių vagis išdavė ankstesnis nusikaltimas

Policijos nuotr.
Nepilnamečio ir jo metais vyresnio draugo gastrolės Radviliškyje vogtu visureigiu „Toyota Land Cruiser“ baigėsi griovyje Radviliškio rajone, Mažulių kaime.
Radviliškio rajono policijos pareigūnams nesunkiai pavyko nustatyti vagyste įtariamus asmenis – nepilnametį ir jo draugą išdavė anksčiau įvykdytas nusikaltimas, kurio scenarijumi abu vadovavosi ir šios savaitės antradienį.

Pranešimas po pranešimo

Kai gegužės 26-osios rytą Radviliškyje, Maironio gatvėje, gyvenantis vyras, gyvenamojo namo kieme ankstyvą rytą neberadęs neužrakinto palikto savo automobilio „Toyota Land Cruiser“, kreipėsi į Radviliškio policiją, iš karto buvo įtarta, kas jį galėjo pavogti. Anot pareigūnų, vagystės bruožas buvo labai pažįstamas.

Pavogtasis automobilis nakčiai buvo paliktas ne tik neužrakintas, jame buvo palikti ir atsarginiai užvedimo rakteliai, automobilio dokumentai bei piniginė su banko kortelėmis. Tai vagims tik palengvino darbą.

Pradėjus visureigio vagystės tyrimą, sulaukta pranešimo iš Radviliškio rajono, Mažulių kaimo. Čia gyvenanti moteris pranešė apie pasikėsinimą pavogti jos automobilį „Opel Astra“, kuris naktį buvo paliktas taip pat neužrakintas.

Netoli nuvažiavo

Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai net neabejojo, kad tai darbas tų pačių asmenų, kurie vasario mėnesį buvo sulaikyti irgi po neužrakintų automobilių vagysčių. Tada juos naktiniam žygiui ir nuotykiams įkvėpė alkoholis.

Reikalų su teisėsauga jau ir anksčiau turėjusi trijulė girtavo vasario 27-osios vakarą. Degtinę užgeriant alumi, buvo pasiektas toks lygis, kad nutarta kilti į žygį senukų daužyti arba automobilių švarinti.

Sugėrovai sėdo ant dviračių ir, jais numynę keletą kilometrų, atsidūrė netoliese esančiame Karčemų kaime. Tikėdamiesi gero laimikio, jie įsisuko į vieno namo kiemą ir išdaužė penkių automobilių stiklus.

Ilgapirščiai pasisavino penkis eurus, navigacijos įrenginį, namų raktus, automobilio remonto įrankius.

Toks laimikis netenkino, tad įpykusi trijulė užsuko dar ir į netoliese esantį sodo namelį. Jo langai nuo vaikinų smūgių išbyrėjo, vidus buvo smarkiai nuniokotas, daužant į sieną uogienes ir indelius su šaldytomis uogomis.

Po siautėjimo nuotykių ieškotojai sumanė pasivažinėti automobiliu, kurio nė vienas neturėjo. Viename iš kiemų greitai surado neužrakintą automobilį „Audi 80“, kurio užvedimo spynelėje buvo palikti užvedimo rakteliai.

Prie vairo sėdo teisės vairuoti neturintis neblaivus 17-metis. Kelionė greit pasibaigė – Arimaičių kaime automobilis įklimpo. 17-metis kartu su 18-mečiu savo draugu, palikę automobilyje miegantį 29-metį bendrininką, grįžo į Karčemas ir nuvarė kitą automobilį – „VW Sharan“. Jis namo kieme stovėjo irgi neužrakintas ir su užvedimo rakteliu spynelėje.

Vagišiai juo nuvažiavo pasiimti Arimaičių kaime vogtame automobilyje jų laukiančio draugo ir patraukė toliau į gastroles. Tačiau jos vėl netikėtai nutrūko – automobilis užgeso.

Neužvedusi mašinos, trijulė pėsčiomis grįžo į Karčemas, sėdo ant savo čia paslėptų dviračių ir parmynė į namus.

Netrukus naktiniame žygyje dalyvavę bendrininkai buvo sulaikyti, atsidūrė areštinėje, dėl padarytų vagysčių jiems buvo pareikšti įtarimai ir skirta kardomoji priemonė, nesusijusi su laisvės atėmimu.

Ir vėl gelbėjo dviračiai

Tad kai Radviliškio rajono policijos pareigūnai sužinojo apie gegužės 26-osios naktį įvykdytas neužrakintų automobilių vagystes, nuvažiavo tiesiai į Linkaičius, pas 17-metį į namus.

Jis prisipažino, kad naktį su 18-mečiu draugu dalyvavo neužrakintų automobilių paieškoje ir jų vagystėje.

Po kelių valandų policijos pareigūnai sulaikė ir kitą įtariamąjį.

Jų naktinio žygio pradžia buvo lygiai tokia pati kaip ir vasarį. Iš pradžių buvo geriamas alus, po to kilo noras pasivažinėti automobiliu, tad dviračiais išvažiavo ieškoti, kurį automobilį be problemų galima būtų pasisavinti.

Radviliškyje suradę nerakintą „Toyota Land Cruiser“, dviračius įkėlė į jį ir nuvažiavo ieškoti linksmybių. Prie vairo vėl sėdo teisės vairuoti dar neįgijęs 17-metis.

Apsilankę Šeduvoje, Raudondvaryje, draugeliai „sustojo“ Mažulių kaime esančiame griovyje, į kurį nuvairavo ir užklimpo vairavimo įgūdžių neturintis nepilnametis.

Ir vėl vaikinus išgelbėjo jų dviračiai, kuriuos jie vežėsi pavogtu „Toyota Land Cruiser“.

Palikę automobilį ir dviračiais nuvažiavę iki artimiausios Mažulių kaime esančios sodybos bei kieme radę neužrakintą „Opel Astra“, pabandė jį užvesti. Tačiau nepavykus to padaryti, jie paliko iš kiemo išstumtą automobilį, sėdo ant dviračių ir parmynė namo į Linkaičius.

Šįkart vėl pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių. Teismas nepilnametį leido suimti suimti dviem, o jo draugą – trims mėnesiams.

Komentarai

jocis    Šeš, 2020-05-30 / 09:11
savivaldybes juristo elgesys mazu maziausiai keistas. nerakina grycios duru, bet skustis sugeba, kad kiti tokius nabagelius skriaudzia

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.