Automobilių prekeivių laukia puokštė nemalonumų

Policijos nuotr.
Šiaulietį verslininką užgulė nemalonumai ne tik dėl melagingos buhalterinės apskaitos, bet ir dėl neteisėtos medžioklės, neatsakingo ginklų ir šovinių laikymo.
Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ir Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų akiratyje atsidūrė vienos Šiaulių rajone, Kuršėnuose, registruotos automobilių prekyba užsiimančios įmonės vadovas. Šiauliuose gyvenančiam 49 metų verslininkui dėl mokesčių slėpimo gali tekti stoti prieš teismą.

Įtartas mokesčių slėpimu

Minėtas šiaulietis, įtariama, siekdamas nuslėpti dalį gautų pajamų, apgaulingai tvarkė bendrovės buhalterinę apskaitą.

Nustatyta, kad apskaitos dokumentuose užfiksuotų ūkinių operacijų duomenys apie parduotų transporto priemonių vertę neatitinka tikrovės – surašydamas automobilių pardavimo dokumentus, vyras nurodydavo mažesnes automobilio pardavimo kainas, negu jas parduodavo realiai. Automobilių pirkėjai tyrėjams nurodė už automobilius mokėję daugiau nei sutartyse buvo nurodytos sumos.

Siekdama išvengti mokesčių, kai jų suma viršija 750 MGL, įmonė, Šiaulių apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai pateikė pridėtinės vertės mokesčio ir pelno mokesčio deklaracijas, įrašiusi neteisingus duomenis apie įmonės pajamas ir pelną. Dėl to įmonės vadovui pateikti įtarimai dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą.

Rasta neteisėtos medžioklės pėdsakų

Kovo 24 dieną Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai atliko dešimt su šiuo ikiteisminiu tyrimu susijusių kratų, kurių metu buvo paimta per 90 tūkstančių grynųjų pinigų.

38 225 eurų, 425 doleriai, 100 svarų ir 30 zlotų paimta direktoriaus gyvenamojoje vietoje, o per 55 tūkstančius eurų – pas vieną Kauno verslininką, su kuriuo šiaulietį siejo prekybos automobiliais reikalai. Tyrimo metu bus siekiama nustatyti šių pinigų kilmę.

Pareigūnus labai nustebino radiniai, kratos metu rasti šiauliečio įmonės patalpose bei teritorijoje. Čia rasti šaldikliai, prikimšti mėsos ir jų gaminių, kurių kiekis, manoma, viršija vieno šeimos ūkio poreikius. Plovykloje aptikta šerno galva ir skerdienos.

Kad įmonės direktorius turi aistrą medžioti, pareigūnams nebuvo paslaptis. Tačiau, kai vyras pradėjo gintis, jog skerdiena priklauso ne jam ir nežinia, kaip ji atsidūrė jo įmonės teritorijoje, teko iškviesti aplinkos apsaugos specialistus. Jie pradėjo tyrimą dėl keisto šernienos atsiradimo automobiliais prekiaujančios bendrovės teritorijoje. Aiškinantis detales, buvo prisikapstyta prie neteisėtos šerno medžioklės, kurioje dalyvavo ir daugiau asmenų.

Dar ir ginklai

Šiaulietis, įtariama, ne tik neatsakingai tvarkė savo verslo reikalus, neatsakingai pasielgė, dalyvaudamas neteisėtoje medžioklėje, bet ir neatsakingai elgėsi su savo teisėtai laikomais ginklais bei šoviniais.

Kratos metu tiek įmonės patalpose, tiek jo gyvenamojoje vietoje rasta 70 šovinių, kurie buvo laikomi visiems prieinamose vietose, o ne seife. Kai kurie ginklai buvo taip pat ne seife, o pats seifas – atrakintas. Tai – nesuderinama su Ginklų bei šaudmenų kontrolės įstatymo reikalavimais, todėl medžiaga perduota Šiaulių apskrities policijos Licencijavimo skyriui dėl administracinės teisenos pradėjimo.